האם עבדו עלי? קניתי זכרון 667 ובCPU-Z רשום 333 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עבדו עלי? קניתי זכרון 667 ובCPU-Z רשום 333

Niv A

Recommended Posts

שלום לכולם

קניתי אתמול מחשב חדש סוף סוף.

קניתי אותו מKSP, ובשיביל לבדוק ב10 עיניים שלא שמו לי חלקים אחרים, הורדתי את התוכנה CPU-Z.

שפתחתי אותה, עברתי ללשונית הזכרון, ונדהמתי לגלות שהמהירות של הזכרון היא של 333 בלבד, ולא של 667.

הזכרון שקניתי הוא של twinmos במהירות של 667, 2 סטיקים של 1 ג'יגה.

התוכנה מראה לי את הדבר הזה :

60244301li9.jpg

האם הזכרון שמופיע בתמונה הוא מה שקניתי?

עם לא, מה ניתן לעשות?

תודה

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך חבר :)

אני לא מרגיש ממש הבדל, יש לי 2 ג'יגה, במחשב הקודם (1.7) היה 256.

מה בעצם נותן לי ה2 ג'יגה האלה? מה ההבדלים שאני אמור להרגיש?

כי המחשב נתקע כל הזמן, יש בו משהו מאוד מוזר ואני די מאוכזב ממנו.

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ש DUAL CHANNEL בא גם לחסוך תזמונים והוא גורם לבקר הזיכרון לעבוד בשני הבנקים של הזיכרון במקביל ויש לו קווי CAS ו RAS נפרדים לכל בנק מה שגורם לו להיות יותר יעיל כי הוא יכול לקרוא משני מקומות באותו זמן וכו. בפועל נראה לי שהוא קורא/כותב רק לבנק אחד כל פעם בזמן שהבנק האחר מחכה על איזה תזמון.

DDR הוא סוג של SDRAM ששולח את המידע (DATA ) שלו גם בעליה וגם בירידה של השעון ומכן שמו dual data rate התיזמונים עדיין נמדדים על ידי השעון האמיתי שלו. התיזמונים הם ה"מחיר" (overhead ) בזמן של גישה לזיכרון. כל פעם שאתה עובר שורה/עמודה אתה צריך לחכות קצת זמן לפני שאתה קורא את המידע.בגלל זה הDDR לרוב עובד רק בצרורות (bursts ) כדי שמחיר הגישה יצדיק את התועלת (העובדה שקריאת המידע מאוד מהירה). חוץ מזה כל טכנולוגיה של מכריחה אותך לקרוא/לכתוב מינימום של בייטים בכל קריאה.

איך זה עובד:

1 הבקר מתחיל תרנזקציה בבנק 1

2 הבקר מתחיל תרנזקציה בבנק 2

3 הבקר מחכה לשלב המידע בבנק 1

4 הבקר העברת מידע בבנק 1 בזמן שהוא מחכה לבנק 2

5 הבקר מתחיל תרנזקציה חדשה בבנק 1

6 הבקר מחכה לשלב המידע בבנק 2 אם צריך

7 הבקר העברת מידע בבנק 2 בזמן שהוא מחכה לבנק 1

8 קפוץ ל 3 ובצע

מה שקורה שהתיזמונים יורדים לחצי כי בזמן שמחכים לבנק אחד העברת מידע לבנק אחר. זה יכול לפעמים להסביר למה לפעמים כשיורדים בתזמונים לא תמיד יש שיפור במהירות הזיכרון אבל כשמעלים את המהירות השעון לרוב יש שיפור אלא אם כן מוגבלים על ידי מהירות ה FSB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...