600GB של קבצי מוסיקה - תקציב 20K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

600GB של קבצי מוסיקה - תקציב 20K

Gray

Recommended Posts

שלום

מבקש עזרה במפרט שיתאים להחזיק מאגר קבצי מוסיקה ענק (יותר מ 10,000 אלבומים).

היום מחזיק את הקבצים על שני כוננים חצוניים ונתקל בקשיים באיחזור וניהול המידע.

בעיקר מעוניין לדעת האם כונן אחד או יותר ומה חשוב כדי לגרום למערכת לעבוד במהירות בעת חיפוש וגישה לקבצים.

כמו כן, כרטיס שיתאים לחיבור למערכת סטריאו.

תקציב לא מהווה מכשלה.

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט אפשרי:

מעבד - INTEL CORE 2 DUO : INTEL CORE 2 DUO S775 2.4GHz(E6600) 1066MHz/FSB 4MB - BOX ¤ 1747

מאווררים למעבד- ARCTIC COOLING : ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO CPU COOLER FOR INTEL S775 ¤ 146

לוח אם - INTEL S775- ABIT : ABIT AB9 ¤ 724

זכרונות - SAMSUNG : SAMSUNG 2048MB (1024X2) DDR2 667MHz CL4 ¤ 696

דיסקים קשיחים - SATA SAMSUNG : SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ ¤ 793

דיסקים קשיחים - SATA SAMSUNG : SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ ¤ 793

כרטיס מסך - ALBATRON PCI-EX GeForce 7600GS 256MB DDR2 128 BIT DVI TV/O - PASSIVE COOLING ¤ 596

צורבי DVD פנימיים - LG DVDRW GSA-H30N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA ¤ 219

מארז - ANTEC SONATA 2 MID TOWER CASE + 450W SMART POWER 2 PSU ¤ 761

--------------------------------------------------------------------------------

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ¤ 6475

www.iqpc.co.il

מחיר כולל הרכבה ובדיקה במעבדה.

מעבד Core2 חזק, קירור שקט למעבד

לוח אם מבוסס ערכת שבבים 965P (כולל IEEE1394, כרטיס קול 7.1 S/PDIF, כרטיס רשת 1GB, קירור פסיבי ללוח)

שני כונני 500GB שקטים (אפשר לחסוך 400/500 ש"ח ולקחת שני כונני 320GB אם אין צורך בכ"כ הרבה מקום), צורב DVD שקט

כרטיס מסך מספק למשחקים שציינת, מקורר פסיבית

מארז וספק איכותיים ושקטים (המארז כולל יציאה קדמית ל-Firewire).

בנושא חיבור למערכת סטריאו, ראה כאן.

אפשר להוסיף למפרט כונן Raptor (כ-650 ש"ח לכונן 36GB, ו-920 ש"ח לכונן 74GB) שישפר זמני טעינה וכו'. תתיעץ בעניין בפורום 'אמצעי אחסון'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי מאוד את המפרט. הייתי חושב על להוסיף עוד דיסק 80-160GB, וליצור מערך RAID0 עם שני ה-500GB, וככה ליצור דיסק "מדומה" של טרהבייט למעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב תודות על התשובה המפורטת.

אני מעוניין להשקיע יותר כדי לא לנג'ס כאן בעוד שנה (ויסטה וכד') וגם בגלל חיבתי לגדג'טס.

כמו כן, רוצה לבנות את המחשב עם עזרה (בתשלום) אצלי בבית (רמה"ש).

אני נמצא כל חודש בארה"ב (לעבודה) ויכול להביא חלק מהרכיבים במחירים זולים משמעותית מהארץ.

האם לא כדאי להביא מעבד, כרטיס מסך וזכרונות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי מאוד את המפרט. הייתי חושב על להוסיף עוד דיסק 80-160GB, וליצור מערך RAID0 עם שני ה-500GB, וככה ליצור דיסק "מדומה" של טרהבייט למעשה.

להפך, הייתי בונה מערך רייד 5 כדי שלא ילך לו כל המידע במקרה של תקלה.

עם כמויות גדולות של מידע צריך לחשוב על אפשרויות גיבוי.

הגיבוי הפשוט ביותר כיום זה לקחת דיסק קשיח חיצוני, להעמיס עליו את המידע ואז לשים אותו בצד בשקית אנטי סטטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב תודות על התשובה המפורטת.

אני מעוניין להשקיע יותר כדי לא לנג'ס כאן בעוד שנה (ויסטה וכד') וגם בגלל חיבתי לגדג'טס.

כמו כן, רוצה לבנות את המחשב עם עזרה (בתשלום) אצלי בבית (רמה"ש).

אני נמצא כל חודש בארה"ב (לעבודה) ויכול להביא חלק מהרכיבים במחירים זולים משמעותית מהארץ.

האם לא כדאי להביא מעבד, כרטיס מסך וזכרונות?

תודה

מארה"ב אפשר בהחלט להביא חלקים במחיר זול בצורה ניכרת. ראה מחירים לדוגמא באתר Newegg:

http://www.newegg.com/

בכ"מ, לדעתי המפרט די אופטימלי לצרכים שלך. אינני רואה כאן צורך מיוחד להשקיע סכום מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...