התקנת Windows XP במחשב ישן והתקנה במחשב נייד - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת Windows XP במחשב ישן והתקנה במחשב נייד

stio

Recommended Posts

שלום רב,

ברשותי מחשב מסוג אינטל פנטיום 3 450 וזיכרון של 256MB כמו שמצויין במפרט בצד.

העיניין הוא שנשבר לי מה-98, אי אפשר יותר.

נאמר לי בקבוצות הדיון של ישראל כי הדרישות מערכת המינימום של XP הם מעבד בנפח של 300 מגה הרץ וזיכרון של 128 מגה. לפי הנתונים האלה המערכת הפעלה הנ"ל תעלה אצלי אך ציינו שמומלץ להגדיל את הזיכרון.

2 שאלותיי הם:

1. אם אני מתקין 512 מגה זיכרון בסלוט אחד, האם ניתן יהיה להתקין את SP2 בעברית ללא חשש?

אם כן, אני מתכוון לקנות עותק מקורי של התוכנה.

2. ברשותי גם , האם אחרי ההתקנה של הWindows במחשב הזה, יהיה ניתן להתקין גם שם? שמעתי שאפשרי רק במחשב אחד.

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי באיך שאתה מצפה שהמערכת תעבוד...

אני התקנתי אקספי על סלרון 333 עם 192 , עם קצת סבלנות והבנת הקושי הסתדרתי איתו אחלה (:

אני מתאר לעצמי שגם על המערכת הנוכחית שלך האקספי יעבוד פסדר, אבל כמובן שמומלץ לשדרג ל512 מגה לעבודה חלקה יותר...

קח בחשבון שהמעבד שלך גם כן מהווה צוואר בקבוק ענקי ויכול להיות לו קושי בהפעלת סרטי DIVX\XVID וכל מיני פעולות שאנחנו רואים אותם כבסיסיות היום...

בקשר למחשב , אין אפשרות בעותק רגיל להתקין על 2 מחשבים בנפרד, כל מחשב צריך את הרישיון שלו.. (אלא אם כן יש לך רישיון CORP או משהו בסגנון, שבדר"כ עולה הרבה יותר מסתם 2 עותקים רגילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצפה שהמערכת תעבוד בקצב סביר, כמובן שאני לא מצפה שתהיה מהירה. אני גם ככה לא מתכוון להריץ תוכנות כבדות, גם בלי לשדרג ל- 512 מגה זיכרון, ה- ירוץ.

אני לא יכול להתקין עותק מקורי על 2 מחשבים בו זמנית? ב- 98 זה לא כך.

מאיזו בחינה? להתקין הוא יתקין, הוא פשוט לא יתעדכן?

אני לא מבין את השיטה של , הריי זו לא בעיה להתקין עותק צרוב ולבטל את הכוכב הכחול, אבל אם אני רוצה לקנות עותק מקורי בכל זאת אז הם מערמים קשיים? :s05:

מה קורה אם אני מתקין עותק מקורי על המחשב ובגלל וירוס אני אחרי חודש מפרמט? אם אני מתקין שוב זה הריי נחשב שהתקנתי על עוד מחשב.

אשמח להבהרות בנושא...

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

stio - יש לי מחשב בבית (אומנם לא בשימוש אינטנסיבי)\

עם מפרט זהה לזה שהזכרת למעלה: P3 450mhz & 256Mb - אצלי בשתי סלוטים.

המחשב מריץ Wndows -SP2 מעולה ומהר (מאוד אפילו)... תוכל להתקין בלי חשש שזה לא יעבוד לך.

אחי, נראה לי שאתה קצת "תחנק" בקטע של הכמות GB...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה, גם אצלי הזיכרון בשני סלוטים של 128 כל אחד.

אגב, כמה GB פנויים נדרשים למערכת ההפעלה? והאם צפויות בעיות של זיהוי דריוורים לחומרה? (יש לי את הכל על דיסקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא תהיה לך שום בעייה בקטע של הדרייברים.

מערכת הפעלה שוקלת באזור ה-10Gb - אם אני לא טועה...

גם במחשב שאצלי ה-256Mb מחולק לשתיים של 128 (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם אולי לנסות את WIN2K, לי לפחות הוא רץ יותר מהר (לפחות מבחינת תחושה) על מחשבים ישנים יותר.

בכל מקרה, כשאתה מפרמט, צריך לעשות איזה משהו שישמור את הזיהוי של ההארד דיסק ואז לא תהיה סכנה של זיהוי התקנה חדשה לכאורה (הוא גם לוקח כמדד דברים אחרים כמו דגם של וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "זיהוי התקנה חדשה לכאורה "?

מכיוון שיש לי כרגע Win 98 אני יציאה למצב DOS ומפרמט משם את כל הכוננים אחד אחרי השני. ככה עשיתי לפני שנה וחצי ולא היו שום בעיות, אפילו המחיצות נשמרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על ההגנת אקטיבציה של , היא משתמשת בין היתר ב volume serial number של הדיסקים (אפשר לראות אותו כשעושים dir בכונן למעלה). כמפרמטים את הדיסק זה משתנה, אפשר להחזיר את זה אבל בדרך מסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניהול הזכרון של 2000/XP הרבה יותר טוב (אבל גם לוקח יותר :) ), השאלה באמת ממה נוצרות הבעיות האלו עכשיו (אתה מנסה להריץ יותר מדי דברים ביחד, או שיש איזה בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

stio, תיכנס למפרט שלי ותראה את ה-FileSharing computer - המפרט שלו עובד על חלק וממש מהיר בלי בעיות.

בדיוק בגלל זה אני חושב שלא תהיה לך שום בעייה להריץ , לדעתי תנסה לשדרג - אני לא חושב שיש לך ממש מה להפסיד חוץ מכאב ראש אם זה לא יעבוד.

אבל אם כן = הרווחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חזק בהרבה ובוא נגיד שזה לא מה שיעצור את המחשב מלעבוד באופן חלק כל כך...

המחשב הקודם שהיה לי להורדות היה עם ה-450Mhz... כמו שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...