מתלבט האם לקנות עדשות מגע או לא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט האם לקנות עדשות מגע או לא

moses_23

Recommended Posts

היי אנשים!

אני רוצה לקנות עדשות מגע אך אני לא מבין בזה כל כך.

הייתי שמח שתכניסו אותי קצת לעניינים מי שמבין.

שמעתי שהעדשות מתחלקות לשני סוגים

קשים ורכים

מה ההבדל?

שמעתי שיש חודשיות/יומיות/שבועיות

מה הדרישות להרכבת העדשות?

ומאיזה חברות מומלץ לקנות ומאיזה להתרחק?

תודה רבה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראשית אתה חייב בדיקה אצל אופטמיטריסט.

הוא יתאים לך רכה או קשה,וזה תלוי כבר בעיניים שלך.יש אנשים שהעין לא "מקבלת" קשות ולהיפך.

לגבי העדיפות אם יומי/חודשי וכו' אז הטוב ביותר זה היומי.למה?כי אתה מכניס פעם אחת ולאחר כ-10 שעות מוציא.במקרים נדירים ניתן להוציא פעם נוספת.

למה זה עוד טוב?כי זה הכי סטרילי ולא צריך להתעסק עם כל הבלאגן של השימור/ניקוי/איחסון וכו'.

אמממהה..הם יקרות יותר.

מניסיון-רק יומי!אבל שיתאימו לך בחנות טובה ואמינה,ותוודא שאם זה לא טוב או שהמספר השתנה הם מחליפים לך את מה שנשאר לך ללא תמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה עולים בערך חומרי הניקוי לעדשות?

ויש חברות מומלצות לעשות מגע?

אני משתמש בעדשות כבר 3 שנים כמעט. המספרים שלי עכשיו זה 9.5 ו-11.

זה הרבה יותר טוב ממשקפים: שדה הראייה שלך הרבה יותר גדול, אין לך את ההרגשה של הגשר על האף (ועכשיו שיש לי עדשות אני ממש מרגיש אותו שאני שם משקפיים) ושדה הראייה שלך הרבה יותר נקי (כי צוברות ליכלוך על הזכוכית, ואתה לא מנקה כל דקה). לי, חודשיות, ביחד עם התמיסות, עולה 65 שקל לחודש. 780 שקל לשנה. ממש לא ביג-דיל. לך על עדשות, זה משפר את איכות החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשות המגע בהחלט משפרות את איכות החיים כפי שהוזכר מעלי. אני התחלתי להשתמש בהן לפני שנתיים, אבל אני מאוד מרוצה.

התחלתי עם ה"חודשיות", אבל עברתי לעדשות קבועות (הן יותר אמידות ואמינות, וזה מסתכם בפחות כסף כשמדובר בטווח של שנים).

לגבי קשות ורכות, יש לאחרונה קצת בלבול עם המושג הזה. הרבה אנשים קוראים לעדשות החודשיות "עדשות רכות" ולקבועות "עדשות קשות", כי החודשיות באמת דקות ורכות יותר מהקבועות (מכילות 70% מים!), אבל זה מה שעושה את הקבועות לאמידות לזמן רב. בכל מקרה , שני הסוגים עדיין בקטגוריה של העדשות הרכות.

לעומת זאת העדשות הבאמת קשות כבר כמעט לא בשימוש כיום (הן היו בשימוש עד לפני כ 15-10 שנים, לדעתי בגלל מגבלות טכנולוגיות שלא אפשרו ייצור זול מספיק של עדשות רכות, והן היו זוועתיות - עדשות באמת קשות ולא גמישות, כך שזה היה ממש עינוי לעין להשתמש בהן. אבל לאנשים שממש רצו עדשות לא היתה ברירה). השימוש העיקרי שעושים כיום בעדשות קשות הוא למטרות לא שגרתיות או אפילו נסיוניות, כמו עדשות שיוצרו לאחרונה שאמורות לשפר את הראיה (זה דווקא לא נסיוני.. העדשות יקרות בטירוף, עולות ה-מ-ו-ן כסף, ומהוות עינוי של ממש לעיניים).

לגבי עדשות לילה - שמעתי עליהן, אבל מעולם לא שמעתי על מישהו שהשתמש בהן. זה נשמע מעניין אבל לפי מה שזכור לי זה יקר כ"כ שעדיף כבר ללכת על ניתוח (כנ"ל גם העדשות שהזכרתי שאמורות לשפר את הראיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לא ללכת על קבועות , אפילו שזה יוצא יותר זול בחישוב שנתי , חודשיות או יומיות עדיפות מבחינת העין.

אם יש לך צילינדר המחיר של העדשות קופץ גם, אה ואל תתיאש לוקח זמן להתרגל אליהם משהו כמו שבועיים שלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שנתיות כמעט שנה..

בהתחלה לוקח זמן להתרגל אליהם לי לקח איזה חודשיים עד שראיתי נקי איתם לאדע למה אבל ראיתי נקי בהתחלה אבל אז אחרי איזה שעתיים התחיל כמו ערפל חחח בעדשה שלא רואים ממש טוב אבל זה עבר לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה

בקשר לעדשות ללילה אני ניסיתי אותם ..וממש לא התחברתי לקטע הזה..בהתחלה זה ממש קשה כי כל יום צריך להחליף מספר וזה אורך כמה ימים עד שיורד המספר לגמרי.אחרי שימוש של חודש חודשיים ברציפות אתה יכול להרכיב את העדשות האלה פעם ביומיים כי העין "מחזיקה מעמד" עם המספר יומיים כביכול.

עוד דבר שחשוב שתדע הם עדשות קשות ממש לא נוח להשים אותם בעין.

כשאתה מוריד אותם בבוקר צריך לשים מן חומר כזה על העין כדי שהעדשות יחליקו החוצה וזה גם לא ממש מחליק זה דורש מיומנות כדי לדעת איך להוציא אותן.

לפי הניסיון שלי ממש לא נוח. אחרי תקופה איתם החזרתי את העדשות לחנות ממני קניתי וקיבלתי החזר ..גם זה לקח המון זמן וסתם אי נעימויות.

מה שאני ממליץ לך זה על עדשות רכות עדשות קשות הם לא נוחות בעין.

שאתה מרכיב עדשות רכות הן נכנסות ישר לעין ומסתדרות לבד בתוך העין..מה שלא כן בעדשות קשות.

אני משתמש כיום בעדשות דו-שבועיות של ACUVUE ADVANCE אומנם הן קצת יקרות אבל אני ממליץ עליהן בחום.

עברתי כבר מספר חברות של עדשות מגע ומהן אני הכי מרוצה.

אם אתה לוקח עדשות תיקח או חודשיות או דו-שבועיות .

ככל שאתה משתמש יותר זמן באותה עדשה מצטבר לכלוך (אתה אומנם לא תראה אותו אבל זה לא בריא לעין).

ברור שהכי כדאי מבחינת הגיינה לקחת עדשות יומיות אבל אני לא ממליץ לקחת אותם מפאת הנוחות,שזה אומר כל יום לפתוח קופסא חדשה. וגם העדשוץת יקרות מדיי.

אכן העדשות מעלות את רמת החיים וגם מבחינת ראיה רואים יותר טוב בעדשות מאשר עם .

יקח לך שבוע שבועיים להתרגל..יגידו לך להשים אותם יום כן יום לא..או משהו כזה אני כבר לא זוכר..אבל זה בהחלט שווה את זה.

אני כבר כמעט שנתיים עם עדשות ואמרתי לך כבר על מה אני ממליץ..בהצלחה אחי :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חצי שנה בערך עם עדשות והרבה הרבה יותר כיף,קל,יפה,נוח....להיות עם עדשות.(למרות שיש לי משקפים ב1K ואחרי כמה חודשים כבר לא הלכתי איתם)

עדשות יומיות באמת הכי טובות בעיקר בגלל שלא צריך חומר ניקוי ובכלל אם קורה להם משהו[נסרת ליכלוך רציני...] אתה זורק וזהו.

לעומת זאת עדשות חודשיות פעם הייתה לי עדשה סרוטה! ולא ריצתי לשים עדשה חדשה כי כל עדשה זה 100 שקל+- ובאמת חבל....

אבל הבעיה בעדשות יומיות זה שהם יקרות! הרבה יותר.

עוד משהו זה שבתחלה בחודש חודשים הראשונים ששמתי אותם היה לי ממש קשה קודם כל העניים יהיו ממש עיפות! וגם יש כל מיני תקלות כמו: העדשות נפלו לי, לא הצלחתי לשים נקרעו שמתי שני עדשות בעין אחת...... אבל עכשיו ממש נדיר שזה קורה לי, אחרי חודש חודשיים מקסימום זה יעבור.

ודבר אחרון חשוב חשוב! תמיד תמיד! תשטוף ידים לפני שאתה נוגע בעדשה בעין! פעם אחת לא שתפתי ידים הוצאתי את העדשה בעין אחת אחרי זה בעין השניה ואז שחכתי שהוצאתי את העדשה בעין הראשונה אז ניסתי להוציא אבל נגעתי בעין, וכמו שאמרתי לא שטפתי ידים :-X הייתי כל הלילה בבית חולים! :'(

לסיכום:

מאוד מאוד מומלץ להשתמש בעדשות! אבל הייתי ממליץ לך חודש ראשון לקנות עדשות יומיות שתתרגל אליהם (כמו שאמרתי עדשה יומית עולה הרבה פחות מעדשה חודשית, ככה שאם קורה לעדשה יומית משהו זה לא נורא) ןמאוד חשוב לעקוב ולשמור על ההוראות!

בהצחלה אחי :xyxthumbs:

ד"א כדאי לבדוק באופטיקה אלפרין לפני הרבה זמן היה מממש ממש טוב! יכל להיות שיש אותו עדין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שחשוב שתדע הם עדשות קשות ממש לא נוח להשים אותם בעין.

כשאתה מוריד אותם בבוקר צריך לשים מן חומר כזה על העין כדי שהעדשות יחליקו החוצה וזה גם לא ממש מחליק זה דורש מיומנות כדי לדעת איך להוציא אותן.

לי יש קשות ואני לא צריך שום חומר שיחליק את העדשה

סך הכל לוקח את העדשה שם בעין לוקח לזה מספר מצמוצים וזה מסתדר לבד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני השתמשתי בעדשות קרוב לשנה עד שבחופש הגדול בקושי ישנתי והעניים שלי נהיו אדומות(מחוסר שינה ולא ממה שאתם חושבים :cool2:)

וגם הייתי עם העדשות איזה 12 שעות ביום ואחרי חודש כזה העיין שלי כמעט הלכה והיה לי בצקת בעיין אז תיזהר לשים עדשות שהעיינים שלך אדומות

ואל תשים עדשות ליותר מ-8 שעות ביום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...