מי שרוצה מדריך איך לבנות כבל אודיו/וידאו ממחשב לטלוויזיה אז כנסו.... - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי שרוצה מדריך איך לבנות כבל אודיו/וידאו ממחשב לטלוויזיה אז כנסו....

yossik17

Recommended Posts

ממצב אחים שלי שמעו לא מצאתי פורום מתאים יותר חחח , אם הוא לא מתאים אז תעבירו אותו למקום הנכון....

עכשיו שמעו לכל האלו שלא רוצים לבזבז 150 שקל פחות או יותר על כבלים "מקצועיים" יכול לבנות כבלים פי שתיים מקצועיים ואיכותיים...

רק אם אנשים ירצו אני אפרסם .

התקציב לכבל מקצועי אודיו +וידאו יכול לעלות מקסימום 90 שקל תלוי איך תרצו וכמה תרצו להשקיע כמה שיותר כסף יותר איכותי..

שכל אחד ירשום מה התקציב שלו ומה האורך שהוא רוצה וגם איזה איכות הוא רוצה ואני יעזור לו לבנות כבל מקצועי..!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא למה אתה בטוח שהם טובים יותר מכבלים אחרים, ולמה דווקא השוואה למחיר של 150 שקלים?

כשאני התחלתי להכין כבלים בעתמי (לפני כשנתיים) הכבלים שלי היו ברמה של הרבה כבלים שנמכרים ב-500-800 שקלים ועלו לי שבריר מהמחיר הזה (באיזור ה-100 שקלים). כיום אני מכין כבלים טובים יותר משמעותית אבל הם גם עולים לי יותר.

מדריכים להכנת כבלים יש בהרבה מקומות ברשת, וגם אני בהתחלה הייתי בונה את הכבלים לפי המדריכים. אבל אחרי שהכנתי את הכבלים זמן מה הבנתי שמה שעושים זה פחות ממושלם. לכבל קואקס או וידאו יש סוג כבל כלשהו, ולכבל אודיו אנאלוגי יש סוג אחר של כבל. לכבל אודיו ביתי יש סוג כבל, ולכבל אודיו נייד יש סוג אחר של כבל. לכבל אודיו עם סיכוך יש סוג כבל, ולכבל אודיו לאוזניות יש סוג כבל. זה משתנה מאוד בהתאם לשימוש. עם הזמן למדתי שיש הרבה דברים שהמדריכים הכי מקצועים אפילו לא מלמדים אותך, ואין תחליף לניסיון בנושא.

אשמח לשמוע אילו כבלים בנית, באילו חלקים השתמשת, ואפילו לראות כמה תמונות של העבודה מבפנים.

ד"א, הנה תמונות של כמה כבלים שעשיתי בזמן האחרון:

חיווט חדש ל-K340

חיווט ל-K1000 לחיבור למגבר אוזניות

חיווט חדש ל-K81DJ

כבל לחיבור אוזניות לכרטיסים חצי מקצועיים

כבל RCA-RCA אנאלוגי

אני לא יודע עד כמה אפשר לראות זאת בתמונות, אבל ב-5 הסוגים של הכבלים האילו ישנם 3 סוגים שונים לגמרי של חיווט, עם הלחמה שונה של הכבל.

עם זאת, אני שמח מאוד לראות שעוד מישהו עלה על השקר של הכבלים האודיופילים שלא עושים הרבה מעבר לפילטור של צליל ברמות הגבוהות. הכנת כבלים לבד במחיר הגיוני תיתן תוצאה טובה לפחות כמו של כבל במחיר פי כמה ממנו.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כי תשמע ת'חוט שבניתי (אני יעלה תמונות אחריי שאני יבנה חדשדש!)אז קניתי ב6 שקל כל פלאג(זה שמתחבר לטלוויזיה) וקניתי 4 כאלה +קניתי פלאד של נו רגיל..+10 מטר חוט נחושת שמן!! והחוט רק עלה לי 50 שקל וכל החיבורים ביחד כ 80 שקל (גם heat shrink) ומה האיכות מצוינת ביחס לכרטיס מעפן רצח!!

GE-FORCE 2 חח בקיצר לקחתי חוט חיברתי בקצה אחד פלאג ובקצה השני ושמתי כיסוי צהוב חמוד כזה שנכנס בול על החוט וכתבתי עם לורד יפה חחח

אחר כך את שאר הפלאגים חיברתי בקצה אחד שני פלאגים ובקצה השני פלאג של כמו לאוזניות אני יעלה עוד מעט שרטוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הבסיס, ואם משתמשים בציוד איכותי, זה בהחלט יניב תוצאות מצוינות. לאילו שרוצים קצת מעבר, אין ברירה אלא לנסות וללמוד בדרך איך לשפר את זה.

ד"א,

yossik17 ,

איכפת לך לספר לי באיזה כבל אתה משתמש? זה כבל קואקס? כבל מיקרופון? כבל גיטרה? הם שונים אחד מהשני ולא כולם יתאימו להכל.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'כבל לוידאו באתי לחנות היה איזה 7 סלילים של חוטים שונים אני ראיתי אחד שקוף עם נחושת ויש מסביב מין אלומיניום והוא בא שתי חוטים מחוברים ביחד ולאודיו גם אבל לא שקוף ויש בתוך כל חוט 2 חוטים יענו קיצר סתכל תמונה...

67186c3242.bmp

הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונה תעזור קצת יותר :)

בכל מקרה, אני מבין מזה שהכבלים לא מותאמים במיוחד לעניין. תנסה פעם הבאה RG58 לכבל , ולאודיו תנסה כבל מיקרופון. הוא אומנם לא הכי טוב, אבל הוא עדיף מרוב החרתא שיש מסביב במיוחד אם תעשה הלחמות של 2 מוליכים ואם תקנה אחד עם בידוד בד ונייר שמונע מיקרופוניות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק המדריך פה ? באמת גם אצלי זה מחובר עם שני כבלים אחד לאודיו ואחד לוידאו וזה יהיה נחמד ליצור כבל אחד כזה, סתם כפרוייקט .

נ"ב: אנטולי איך עשית שהלינק יהיה כיתוב כולשהוא ולא השם של האתר ? (כמו בחתימה שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה:

url=פה תכניס כתובת שאתה רוצה

ואחרי זה בין הסוגריים המרובעים תכניס את הטקסט.

בנוגע לכבלים, תעשה חיפוש בגוגל, וגם פה צרפו קישור למדריך שכזה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הופה,

בדיוק עכשיו אני צריך 7x2 מטר מאריך לכבל אודיו לרמקולים האחוריים.

בוא נראה אותך מכין לי (לפחות במילים :lol:) .

איך אני עושה משהו "איכותי"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...