אתם מאמינים לממשלה הזו? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם מאמינים לממשלה הזו?

Classified

Recommended Posts

הנה עוד דוגמה לחוסר בהירות בעניין.

מצד אחד לא צריך יותר חיילים, ומצד שני לא מצליחים להפיל שני כפרים מסכנים, אז כן צריך עוד חיילים, אבל מצד שלישי אין בכלל מספיק ציוד לחיילים, כי לא היה ברור מההתחלה עם כן יגיסו עוד חיילים או לא.

כל המלחמה הזאת הייתה ברדק אחד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה אפילו לא מנסה להכנס לקישור ולקרוא קצת? אולי אתה לא יודע הכל בעולם הזה?? :kopfpatsch: קצת צניעות.

טוב, אני אעזור לך:

כותרת הקטע: הכשל היה בתפר שבין הדרג הצבאי למדיני

אני מוכן להסתכן ולאמר שכמעט כל הכשלים בתחום הלוגיסטיקה, המודיעין, הזע"ט וכו' לא היו ייחודיים למלחמה הזאת, או שנגזרו מהכשל העקרוני שביציאה למלחמה.

הכשלון במלחמה נגזר כולו מחוסר היכולת להגדיר יעדים ספציפיים וריאליים. היעדים הוגדרו בערך כך: השבת החטופים, פגיעה בחיזבאללה, והשבת ההרתעה הישראלית. מובן שבמבצע צבאי רחב אין תועלת בהשבת החטופים, ולכן אני מסיק שהסעיף הזה הוכנס למטרות יחסי ציבור בלבד. הרתעה יוצרים מול גורם מוגדר, כולם יודעים מי עומד מאחורי החיזבאללה ולא ננקטו שום צעדים מול איראן או סוריה. ללבנון אין יכולת להתנגד לחיזבאללה ולכן לגביית מחיר ממנה או הרתעה שלה אין שום תועלת ממשית. כדי לפגוע בחיזבאללה לא יוצאים למבצע בהתראה של שעות, ללא גיוס מילואים וללא תכניות ברורות שכוללות קרקעי נרחב.

מכיוון שכך "הוגדרו" מטרות המבצע, הוא כולו היה מין ערבוביה חסרת פשר בין הפצצת יעדים אזרחיים, מטרות סמליות (רובע דחייה), יעדים צבאיים נקודתיים מעטים (משגרי הרקטות ארוכות הטווח למשל), לבין כניסה לקרבות קרקע אנקדוטליים עם חיזבאללונים, מנה מכובדת של יחסי ציבור כושלים, ואחר כך כניסה למלחמת התשה במתכונת מצומצמת מול החיזבאללה ומערך הרקטות שלו במקביל למאמץ דיפלומטי נואש לצאת בכבוד מהעניין.

הכנסה מהוססת וכושלת של כוחות קרקע, לחימה במתכונת בט"ש, חוסר מוכנות של העורף ועוד ועוד הם כולם תוצאה של העדר כיוון ומכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד דוגמה לחוסר בהירות בעניין.

מצד אחד לא צריך יותר חיילים, ומצד שני לא מצליחים להפיל שני כפרים מסכנים, אז כן צריך עוד חיילים, אבל מצד שלישי אין בכלל מספיק ציוד לחיילים, כי לא היה ברור מההתחלה עם כן יגיסו עוד חיילים או לא.

כל המלחמה הזאת הייתה ברדק אחד גדול.

אם היו צריכים תיגבורת היו יכולים לקחת מהסדיר.זה לא מקרה בו כולם נלחמים ואין את מי לקחת.העוד ציוד לא היה במחסנים המיוחדים שהיו צריכים להיות מלאים כבר וזה באחריות הצבא.

Yot™ אני מעדיף להסתכל על העולם ולהגיד איך הוא נראה ולא לקרוא איך מישהו רואה את העולם ולהגיד שהוא נראה ככה בגלל שהוא אמר.אולמרט הסביר בבירור בטלוויזיה את המטרות של המלחמה הזו עוד בימים הראשונים לכל הציבור.להגיד שהצבא נלחם בלי לדעת את המטרות שלו זה פשוט שקר במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אני יכול להגיד שהחבר'ה שהגיבו בשירשור בפרש רציניים מאוד, רובם המוחלט חברה בוגרים ששירתו במילואים במלחמה ולא בקבע (אחד מהם כטייס קרב) - זכותכם לחשוב עליהם מה שבא לכם אבל את הפרשנות שהבאתי כאן למעלה אני מקבל במאה אחוז.

Yot אני מעדיף להסתכל על העולם ולהגיד איך הוא נראה ולא לקרוא איך מישהו רואה את העולם ולהגיד שהוא נראה ככה בגלל שהוא אמר.אולמרט הסביר בבירור בטלוויזיה את המטרות של המלחמה הזו עוד בימים הראשונים לכל הציבור.להגיד שהצבא נלחם בלי לדעת את המטרות שלו זה פשוט שקר במקרה הטוב.

שוב פעם קלאסיפייד את מראה את כמה אתה חסר יכולת הבנת נקרא בסיסית.

מה אתה מבין מהקטע הבא?:

הכשלון במלחמה נגזר כולו מחוסר היכולת להגדיר יעדים ספציפיים וריאליים. היעדים הוגדרו בערך כך: השבת החטופים, פגיעה בחיזבאללה, והשבת ההרתעה הישראלית. מובן שבמבצע צבאי רחב אין תועלת בהשבת החטופים, ולכן אני מסיק שהסעיף הזה הוכנס למטרות יחסי ציבור בלבד. הרתעה יוצרים מול גורם מוגדר, כולם יודעים מי עומד מאחורי החיזבאללה ולא ננקטו שום צעדים מול איראן או סוריה. ללבנון אין יכולת להתנגד לחיזבאללה ולכן לגביית מחיר ממנה או הרתעה שלה אין שום תועלת ממשית. כדי לפגוע בחיזבאללה לא יוצאים למבצע בהתראה של שעות, ללא גיוס מילואים וללא תכניות ברורות שכוללות קרקעי נרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הם היו בלבנון

אין להם מושג מי אשם, הצבא, הממשלה או שניהם.

ברור שזכותם להגיד מה שהם רוצים

אבל אל תצפה שיקחו אותך ברצינות כשאתה זורק דברים באויר ומסתמך על תגובות של אנשים בפורום.

קצת סבלנות, יגיעו המסקנות ונקווה שכל מי שצריך יסיק את המסקנות

בינתיים כל קביעה שמישהו אשם לא שווה את המקום שהיא תופסת על השרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אני יכול להגיד שהחבר'ה שהגיבו בשירשור בפרש רציניים מאוד' date=' רובם המוחלט חברה בוגרים ששירתו במילואים במלחמה ולא בקבע (אחד מהם כטייס קרב) - זכותכם לחשוב עליהם מה שבא לכם אבל את הפרשנות שהבאתי כאן למעלה אני מקבל במאה אחוז.

שוב פעם קלאסיפייד את מראה את כמה אתה חסר יכולת הבנת נקרא בסיסית.

מה אתה מבין מהקטע הבא?:

[/quote']

חבוב זה לא בעיה שלי בהבנת הנקרא זה מה שאתה כתבת מקודם.כמו שאמרתי הדרג המדיני נותן פקודה כללית לדוגמא החזרת החטופים הצבא זה שצריך לחשוב על איך לבצע אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה מדובר - בעקבות חוסר הניסיון והידע של הדרג המדיני ניתנו פקודות לא חסרות קשר למציאות - "החזרת החטופים" הדבר ניתן לביצוע רק בדיאלוג ולא בהפעלת כח.

שוב - הכשל הוא בניתנת פקודות שאין להן קשר למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל קשר למציאות.היו במשך ההיסטוריה אין ספור מקרים בהם שוחררו חטופים ע"י הפעלת כוח.

אתה אומר פקודות שאין להם קשר למציאות אז את החזרת החטופים כבר הבנו למצב של דבר ריאלי.איזה עוד מפקודות הדרג המדיני נתן שהן לא ריאליות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה מדובר - בעקבות חוסר הניסיון והידע של הדרג המדיני ניתנו פקודות לא חסרות קשר למציאות - "החזרת החטופים" הדבר ניתן לביצוע רק בדיאלוג ולא בהפעלת כח.

שוב - הכשל הוא בניתנת פקודות שאין להן קשר למציאות.

שוב אתה מתבלבל בין המטרות כפי שאולמרט הציג לציבור ובין המטרות שהוא הגדיר לצבא.

אין לך ולאף אחד בפורום זה או אחר שום מידע בקשר למה שאולמרט הגדיר לצבא

הדבר היחיד שיש לך זה התוצאה הסופית.

וכל הקביעות שלך נובעות מסיבה אחת שברורה לכולם, אפילו לך.

חכה למסקנות ואז יהיה על מה לדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דייי להאשים את המממשלה את הצבא את הרמטכ"ל את הפיקוד את כולם חוץ מהאשם האמיתי פה!!

שהוא המתחנגלים האוהבי הערבים המשתמטים האלה השמאלנים :pissed:

כל הריקבון הזה במדינה התחיל בהם...לאט לאט הם השתלטו על התקשורת והפכו אותה נגדינו פירסמות בשלטי ענק ומסביב לעולם על כל הריגה מבורכת של ערבים בידינו....ואז הם התחילו למכור סודות מדינה בחדשות להביא במה לשמאלנים ולערבים כאחד...ואז הם פנו נגד הצבא על כל שטות כל דבר צדו את הצבא כמו מכשפה על מוקד וגרמו להתשמטות מהצבא להיראות לגיטימית ביותר וכך הזלזול בחיילינו גבר אבל בוא זמנית עקב לחץ השמאלנים תקציב הביטחון ירד(תדעו בלי אתם אפסים חלשים ואנשים שלא יחזיקו מעמד גם יום אחד,תבינו אין כזה דבר של עם מאז ומתמיד מדינה של רק הצילה אותנו).

בוא נגיד לכם ככה יכולנו לנצח את מלחמת לבנון עם פחות מחצי אפילו חמישית מכמות החיילים שמתו לנו,ואיך אתם שואלים אים לא היו שמאלנים שפחדו ש"נפגע" בחפים מפשע בכפרים שמהם ירו החיזבאלונים על חיילנו היינו משטחים את הכפרים תוך שניות ואז פוףף אין פצועים ואין חיזבאלונים.

קיצר הבנתם כבר את כל הרעיון..--->>> חיסול(אם זה פיזית אני מוכן לעזור) השמאלנים--->הרתעה חזקה חזק קשר ציוני חזק--->>ניצחון במלחמה הבאה

את האמת טוב שאני מוציא את הכעס שלי פה ככה פחות שמאלנים יחטפו בעולם האמיתי..... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...