"בופור" - הסרט - דיון רשמי - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"בופור" - הסרט - דיון רשמי

rk666

Recommended Posts

בואו נעצור את זה פה.

רק אסיים ואגיד, בנאדם שכותב על רבין שהוא תמך ועודד את הירצחו ועוד חותם עליו שר"י (שם רשעים ירקב), אני לא מקשיב ולו ולמילה שיוצאת לו מהפה/מקלדת.

לאו דווקא משום שזה היה רבין שתרם רבות למדינה, אלא משום שזאת הסתה לרצח הפוליטי הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין למה לעזזל הכנסנו את רבין לדיון אז אני יתמקד בסרט

RK -גם אם היתמקדו רק בבופור היו יכולים להיות יותר אוביקטיבים ולהראות שלפני הכניסה לבופור

מחבלים יראו על ישובים ישראלים תמימים ויכלו להראות את הפחד של האזרחים

אבל הסרט לא מראה את זה -הסרט רק מראה כמה זה חראה להיות במצב כזה וזהו

אתה רואה חיילים מתים אבל לא רואה תתמונה המלאה שבזכותם ישובים בצפון יכלו לתפקד בשקט יחסי

חוץ מיזה מציגים תנסיגה כדבר גדול אבל שוכחים תחטיפות ותלחימה שפרצה בעיקבות זות ואת יתחזקות החיזבלה

ושלא תבין לא נכון אני הייתי בעד הנסיגה מלבנון אבל זה לא היה מצב של שחור על גבי לבן כמו שהסרט מציג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים. היו יכולים לעשות את זה אחרת, אבל לדעתי איך שהם עשו את זה היה טוב.

ראיה שונה של הדברים אני לא אומר שאתה לא צודק, אבל בהחלט היו יכולים להראות את הישובים בצפון וכו', אני צריך לקרוא את הספר כדי להיות חכם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היו צריכים:

1-לעשות תסריט פחות דרמתי ויותר אוביקטיבי

2-לקחת שחקנים שלגלם חיילים בא להם טיבעי

3-להכניס גם חלקי פעולה לדוגמה הפצצות של חייל האוויר מי מבט של הטיס (לצערי יקר מידי לסרט ישראלי)

4-להכניס יותר איכותית ויותר מתאימה -קדימה זה לא הנוסע השמיני

5-לא להגזים אם הניסיונות להפחיד כמו במיסדרונות-זה לא הנוסע השמיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* זהירות ספוילרים *

ראיתי את הסרט השבוע. לדעתי הוא בינוני.

הדברים הטובים:

ההפקה מדהימה. סרט מושקע ועשוי היטב (תפאורה, צילום, פירוטכניקה). הוא מציאותי (סלנג, הרגשה, אווירה).

הפחות טובים:

מבחינת העלילה הוא די משעמם. הוא די חסר עלילה. כמה דוגמאות:

• לא מיצו היטב את הרעיון שכל האבידות היו לשווא. ניסו אבל לא הצליחו. בסוף הסרט לא קיבלתי את ההרגשה שהייתי אמור לקבל (ועזבו את הויכוח הפוליטי אם זה היה לשווא או לא). למשל:
  • המוות של הבחור מהיחס"פ אכן היה עצוב אבל הוא לא היה קשור לרעיון הכללי מסעיף 1. בכלל, העלילה של הסרט היא פחות או יותר "5 דרכים למות על הר. עכשיו כשסיימנו, נראה לכם איך מפוצצים אותו"
  • דוגמה לפוטנציאל לא ממומש: אחרי שמיקשו את המוצב, לא חששתי שיקרה משהו רע בעקבות הפגזה. אמרו שזה "מסוכן עם כל המוקשים" אבל לא הרגשתי מתח או דרמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבין עשה יותר בשביל המדינה הזאת מכל המשפחה שלך ב1000 דורות הקודמדים ובמיליון הדורות הבאים תעשה.

בתור מישהו שלא גר בארץ לא משנה שבאת להתגייס או לא לא הייתי מדבר..

אני לא הייתי מדבר, אתה בכלל לא מכיר אותי או את המשפחה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היו צריכים:

3-להכניס גם חלקי פעולה לדוגמה הפצצות של חייל האוויר מי מבט של הטיס (לצערי יקר מידי לסרט ישראלי)

4-להכניס מוזיקה יותר איכותית ויותר מתאימה -קדימה זה לא הנוסע השמיני

1. אבל זה סרט. אני לא הולך לסרט כי אני רוצה לראות אובייקטיביות של חיי יום-יום.

2. אם שחקנים את התפקיד שלהם בצורה נאמנה הם לא צריכים עבר צבאי, זה בולשיט. ולפי דעתי השחקנים גילמו חיילים בצורה משכנעת מאוד.

3. ענית על זה (מה גם שלפי דעתי זה יכול להיות סרט בקנה מידה הוליוודי, אבל אולי זה בגלל הציפיות).

4. המוזיקה הייתה מדהימה ולחלוטין ברוח הסרט. מדכאת ועמוקה. הם לא ישמיעו שם בריטני ספירס.

5. הסצינה הזאת (אני מדבר בעיקר על הסצינה של זיו) נעשתה בצורה מעולה, ממש מדגימה את הפרנויה שאתה חש כשאתה מסתובב במוצב סגור (וגם הקטע עם שני החיילים בשמירה הייתה במקום לדעתי).

אולי די לתת לכל סרט רבד פוליטי? תתיחסו אליו כאל סרט שבא להעביר סיפור. למען השם, אפילו הציעו פרשנות פוליטית ל300.

סה''כ סרט מהפנט ומדהים, מגיע לו את כל המחמאות שהוא קיבל. אני מאוד מקווה שיזכה באוסקר של השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. אם שחקנים את התפקיד שלהם בצורה נאמנה הם לא צריכים עבר צבאי, זה בולשיט. ולפי דעתי השחקנים גילמו חיילים בצורה משכנעת מאוד.

לא ביקשתי עבר צבאי אני די בטוח שלטום אנקס אין עבר צבאי אבל הוא יודע לשחק חייל בצורה מצוינת

אבל זה סרט. אני לא הולך לסרט כי אני רוצה לראות אובייקטיביות של חיי יום-יום

דיברתי על היתר שמולנות לא דיברתי על חי היום יום

המוזיקה הייתה מדהימה ולחלוטין ברוח הסרט. מדכאת ועמוקה. הם לא ישמיעו שם בריטני ספירס.

הסרט לא אמור להיות סרט אימה וגם ככה לא מפחיד בגרוש

הסצינה הזאת (אני מדבר בעיקר על הסצינה של זיו) נעשתה בצורה מעולה, ממש מדגימה את הפרנויה שאתה חש כשאתה מסתובב במוצב סגור

לא הייתה בצבא עדיין נכון?

יצא לי להיות במוצבים ולשמור בלילות(לא בלבנון) וזה פשוט לא ככה

אולי די לתת לכל סרט רבד פוליטי? תתיחסו אליו כאל סרט שבא להעביר סיפור. למען השם, אפילו הציעו פרשנות פוליטית ל300

300 ביכלל לא פוליטי בופור מאוד פוליטי וזה אחד הבעיות של בופור לדעתי

למעשה הסרט לא היה צריך ליתרחש בבופור הוא היה צריך ליתרחש בכנסת ולדבר רק על פוליטיקה

כי הבופור היה תיפאורה לדיבורים פוליטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי היו צריכים:

על מה לעזאזל אתה מדבר?

זה נראה לך סרט דוקומנטרי?

ומה לעזאזל אתה יודע על החיים במוצב בלבנון? היית FUCKING טבח בצבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אתה זורק כל כך הרבה שטויות שזה משגע אותי.

הסרט הוא על החיילים ששירתו במוצב הבופור. הוא מתמקד בשגרת החיים שלהם במוצב. הוא לא מתמקד, ובכלל לא מתיימר להתייחס לנושא, בפעילות צה"ל בדרום לבנון כמכלול. יכלו להראות הרבה דברים, מארבים של אגוז ומגלן, כניסת מסק"רים לשטח האווירי של לבנון בלילה (כחלק מ"חלון" שבמהלכו היו נכנסים גם כוחות אחרים), הפצצות של חיל האוויר, הפגזות של תומת"ים וכו' - אבל מה לעאזל הקשר של כל זה לבופור?! יש סיבה שהסרט נקרא בופור, והסיבה שהיא שהנושא העיקרי שלו הוא הבופור. אם רצית לראות סרט על דרום לבנון עם אקשן ופיצוצים וחיזבאלונים עפים באוויר, כנראה שלא היית צריך ללכת לסרט שנקרא בופור.

בחיי, הטיעון הזה כל כך מטומטם... זה כמו לומר ש"בחזרה לעתיד" הוא סרט גרוע, כי לא היו שם חייזרים שתוקפים את כדור הארץ (אבל זה בעתיד!!!1).

ועכשיו אני אתייחס לשאר הטיעונים שלך:

מה לא אובייקטיבי בסרט הזה? כפי שמשתמע משמו, הנושא שלו הוא מוצב הבופור ושגרת החיים של החיילים ששירתו בו. יש לך אולי איזשהן תובנות שנעלמו מעיני הבמאי וההפקה, לגבי שגרת החיים באותו מוצב (ואני תכף אתייחס לטענה שלך שהמוצב כפי שהוא מוצג שם אינו תואם "מוצבים אמיתיים שהיית בהם")? על איזו "שמאלניות" אתם מדברים לעזאזל?? מה, זה "שמאלני" להראות טיל שפוגע בעמדה במוצב (ובאמת פגע טיל באותה עמדה במוצב ובאמת נהרג שם חייל)? זה שמאלני לתאר את שגרת החיים במוצב בצורה כל כך אותנטית שכל החיילים ששירתו במוצב שהתראיינו אחרי הסרט אמרו שזה פשוט זרק אותם אחורה בצורה מציאותית להחריד? זאת הייתה המציאות!

אין לי מושג מה אתה רוצה, המוזיקה הייתה בסדר גמור.

עם כמה שאני נגד השתמטות מהצבא, אושרי כהן היה השחקן הכי טוב בסרט, וזה לא ששאר השחקנים היו כל כך גרועים. הוא פשוט תפור על הדמות הזאת.

לא הייתה בצבא עדיין נכון?

יצא לי להיות במוצבים ולשמור בלילות(לא בלבנון) וזה פשוט לא ככה

אם לא יצא לך להיות במוצבים בלבנון, אז שב בשקט, אעלק "זה לא הנוסע השמיני". וואלה, גם אני לא הייתי במוצבים בלבנון, אבל הייתי במספיק מוצבים בגבול הצפון והדבר הראשון שעבר לי בראש בסצינה שבה זיו מסתובב במחילות בתוך המוצב ולא מוצא את הדרך לקיפוד היה "וואי, זה בול כמו המחילות בישראלי!" (ישראלי הוא המוצב הכי גדול של צה"ל בחרמון... הוא כולו בנוי ממערכת של מחילות ומפלסים קלסטרופוביים.. אתה הולך שם שפוף ועדיין נתקע בקירות ובתקרה מדי פעם מרוב שזה כל כך צר ונמוך). כל המבנה של המוצב הוא ריאליסטי להחריד, החל מהחמ"ל (שבטח אף פעם לא היית באחד) עם הטלפון האדום (טל-428 למי שמכיר) ומכשירי ה-VRC על המדפים וכלה בקיפודים (עמדות השמירה), בתעלות הלחימה שלאורך המוצב ובטנקים והנגמ"שים שחונים שם.

אם יש דבר אחד שאי אפשר לומר על הסרט זה שהוא לא ריאליסטי, אז בבקשה, קח את הנסיון הצבאי העשיר שלך בהכנת מרק עוף ואל תדבר על דברים שאתה לא מבין בהם בגרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחילות האלה לא נשמעות לי שיא :[

היתי פעם בירושלים בטיול שנתי ועברנו באיזה מעבר תתקרקעי שחצבו אותו ביד והעבירו בו מים ואוכל

ואני פשוט נכנסתי לשגעון כי כל הדרך אני 90 מעלות ביגלל הגובה ועל הצד בגלל הרוחב זה תנוחה לא ראליסטית וזה עיינין לא קצר (שעה ~ לא זוכר בידיוק)

וכאב לי הגב אחרי זה ואי ואי איזה כאב

וגם שופרתי פיזית כי עכשיו יש לי ראות + סרעפת חילזון

אז השאלה שלי היא - האם גם לי יכולים לתת לעבור במחילות האלה ? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן אם תגובות כאלה-

עם כמה שאני נגד השתמטות מהצבא, אושרי כהן היה השחקן הכי טוב בסרט, וזה לא ששאר השחקנים היו כל כך גרועים. הוא פשוט תפור על הדמות הזאת.

זה מוכיח שלא יצא לך ליקרוא את כל מה שכתבתי

אני לא שם ...אם השחקן לא עשה או כן עשה צבא

וכתבתי את זה מיקודם

אבל אם תיקח את אבי נימני ותכניס אותו לקבוצת כדורסל בכירה

לא משנה כמה הוא ישחק טוב יחסית לנתונים שלו רוב הסיכוים שהוא לא יהיה מספיק טוב לקבוצה

ומבחינתי בסרט הבופור רוב השחקנים משחקים תפקיד שלא מתאים להם

ואפילו המפקדים הגובניקים שהיו לי יותר קשוחים מהם ואם יותר מנהיגות

ומה לעזאזל אתה יודע על החיים במוצב בלבנון? היית FUCKING טבח בצבא

טירונות עשיתי קרבית -שימשון

וחוץ מיזה גם טבח עושה שמירת ישובים כל חצי שנה

חוץ מיזה דן אולי תסביר לי למה אהוד ברק לא מוזכר בסרט

הוא זה שהבטיח לצאת מילבנון ואפילו נתן תאריך שאחרי התאריך הזה ניהיה בחוץ אבל חיכה

אם הנסיגה עד כימאת הרגע האחרון?

למה החיילים כל כך רגשנים? ככה אתה זוכר תצבא ? אני לא

למעשה אתמול יצא לי ליראות את הפרק הראשון של המגן ואמרתי לעצמי ככה עושים דרמה

אין צד אחד שהוא לגמרי הקורבן ואין אויבי על

אין של הנוסע השמיני והשחקנים מצוינים לתפקיד אחד אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...