עברית ב Windows XP, או: פירמוט והתקנה מחשב של מערכת ההפעלה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עברית ב Windows XP, או: פירמוט והתקנה מחשב של מערכת ההפעלה

stio

Recommended Posts

שלום רב,

לפני חודשיים קניתי מחשב נייד.

עם המחשב, הגיעה מותקנת מערכת ההפעלה חלונות XP הום אדישן באנגלית.

שמעתי שיש דרך להעביר את הממשק לעברית ללא צורך בפירמוט הכונן הקשיח, האם זה נכון?

במידה ולא, וצריך לפרמט את המחשב ולהתקין מחדש:

במדריך הבא: http://www.faqil.com/guides/windows/xp/setup.html

מצויין שההסבר לפירמוט מיועד למי שלא מעוניין לפרמט את הכונן שנמצאת בו מערכת ההפעלה, אז אין אני מפרמט את כל הכוננים בדיסק הקשיח, כולל הכונן שבו מותקנת מערכת ההפעלה?

(יש לי ניסיון עם פירמוט והתקנה של חלונות 98, אבל אף פעם לא עשיתי זאת עם . ב- 98 הייתי מבצע זאת דרך DOS וב- אין DOS).

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול יש את ה MUI שזה תוסף שאמור לאפשר עברית במערכת הפעלה.

אבל אין דרך "חוקית" להשיג אותו למשתמש ביתי, ולא בתוך בכלל שהוא מסוגל לעבוד בגרסא הרגילה (ולא המקצועית), לפחות על פי:

http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/howtobuy/choosing2.mspx

בשלב שרשום שם על זה שאתה יכול לפרמט מחיצות, אתה יכול לפרמט כל מחיצה שאתה רוצה. רק שים לב מבחינת חוקיות המפתח והיכולת להשתמש בו שוב בגרסא אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Windows Xp Multilanguage User Interface עובד גם עם גרסא PRO וגם HOME ואני לא מכיר קישור מהאתר של אבל אתה יכול לחפש

בתוכנות הורדה MUI HEBREW ואין צורך לפרמט ופשוט מה שאתה עושה אחרי שאתה מתקין זה לבוא לCONTROL PANEL ומשם לאפשרויות שפה ואזור (אני לא יודע איך קוראים לזה באנגלית זה הסמל של הגלובוס) ומשם לעמודה האמצעית ושם למטה בחירת שפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

שאלה אחרונה: במידה ואני אכן מצליח להוריד את הקובץ ולהתקינו, האם כיוון סרגל הכלים למטה משתנה? (באנגלית כפתור ה- start/ התחל בכיוון שמאל ובעברית בכיוון ימין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כמה שאלות:

לפי המדריך: http://www.faqil.com/guides/windows/xp/setup.html

מצויין שצריך להוריד תוכנה ודרכה לפרמט את הכוננים בהם לא מותקנת המערכת הפעלה.

עכשיו השאלה שלי היא כזאת:

נניח במחשב יש 2 כוננים, האחד C והשני D.

כונן D ריק לחלוטין, וכונן C מלא בכל מיני תוכנות ומשחקים, וגם מערכת ההפעלה מותקנת בו.

יש אפשרות לפרמט פירמוט כללי ופירמוט מהיר את הכונן שבו מערכת ההפעלה נמצאת, ואז אני יעבור אוטומטית להתקנת הוינדוס.

מה ההבדל בין פירמוט מהיר לפירמוט רגיל? מה מומלץ לעשות?

אם כאמור כונן D ריק, האם לא צריך לפרמט אותו ולא צריך להוריד את כלי הפירמוט?

האם להפוך את המחיצה ל- FAT32 או ל- NTFS ומה ההבדל בניהם?

במדריך אחר כתוב משהו שתוך כדי ההתקנה צריך להתקין את הדריוור של ההרד דיסק ע"י לחיצה על F5. למה בדיוק הכוונה?

תודה מראש על כל פיסת מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פירמוט מלא כדאי לעשות אם יש חשש שיש סקטורים פגומים בדיסק או בפעם הראשונה זה לוקח כמה דקות עד איזה חצי שעה. פירמוט מהיר לוקח כמה שניות והוא רק מוחק את מבנה המחיצה.

2. אם אתה מרוצה מהחלוקת גודל בין C ל D לא צריך לגעת בשני.

3. ל NTFS יש יתרונות כמו , ביצועים טובים יותר במחיצות גדולות / מרובות קבצים, אפשרות לעבוד עם קבצים גדולים וכו'... אני הייתי הולך על זה אם אין סיבה מיוחדת לשימוש ב FAT32.

4. אם יש לך בקר מיוחד במחשב ו/או עובד ב RAID (לרוב לא צריך את זה), צריך דיסקט 1.44 עם דריברים של הבקר, ואז בהתקנה לוחצים F6 והוא משתמש בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה אחרונה בהחלט:

אם אני מפרמט את החלונות 98 שיש לי כרגע במחשב הנוכחי, ומתקין XP:

יש לי בהרד דיסק 40 ג'יגה. אני רוצה לחלק את המחיצות, כך שבכונן C תותקן מערכת ההפעלה ויהיה שם בסה"כ 20GB ובכונן D יהיו ה- 20GB הנוספים. איך אני זאת?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מתכוון למסך הבא:

בכל אופן, איך אני קובע איזה כונן יהיה C ואיזה D?

איך אני קובע כמה מגה יהיו בכל כונן ואיך אני מוסיף ומסיר כונן?

תודה מראש.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הראשון שאתה יוצא יהיה C, השני D וכו'.

כשאתה יוצר הוא שואל אותך כמה אתה רוצה.

קיצר, אל תפחד להתעסק עם התפריט הזה, אפשר להתחיל מהתחלה תמיד. (בהנחה שאין מידע קודם חשוב על הדיסק כמובן !).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...