המוח....... - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המוח.......

avivlyaviv

Recommended Posts

יש לי הרבה שאלות אז החלתתי לשאול שאלה אחת ובהמשך להוסיף.....

שאלה 1: איך המוח מעביר את המידע לאיבר בגוף? כלומר:

נגיד שאני רוצה להזיז את הרגל קדימה, איך המוח מעביר את הפקודה לרגל?

מקווה מאוד מאוד שיש תשובה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^ האותות החשמליים עוברים דרך עמוד השידרה?(זה מה שהבנתי לפי הציור)

האותות החשמליים נוצרים מהאנרגיה שבגוף אוקי, אבל איך? איך הגוף ממיר אנרגיה[שאנחנו מקבלים מי אוכל] לאותו חשמליים?

עצב

אה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב העצבים עוברים דרך עמוד השידרה....

לכול שריר יש כמה עצבים שמחוברים אליו. המוח שולח אותות בקונפיגורציה שונה לכול שריר, ובהתאם לקונפיקורציה השריר מתכווץ או נמתח- בכול תנועה מעורבים המון שרירים, ככה שבכול תנועה מעורבים עוד יותר עצבים.

העצבים הם כמו כלי דם (רק בנויים בצורה שונה) ומוליכים חשמל- שנוצר בתגובות כימיות במוח...

יש גם עצבים דו כיווניים שמגיבים לשינויי טמפ', לחץ, תגובה כימית בסביבה שלהם וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG- כשאתה אומר אותות בקונגפיגורציה[מבנה?] שונה למה אתה מתכוון?

גילו איזה תגובות כימיות מתרחושת במוח שגורמות להולכת חשבמל בעצבים?

ואמרת שיש עצבים דו כיוונים שמגבים לטמפ'..... זה אומר לדוגמה שאם אני נכבה אז בעצם העצב מרגיש את הטמפ' הגבוהה והוא בעצמו שולח אותו חשמלים למוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר אותות בקונגפיגורציה[מבנה?] שונה למה אתה מתכוון?

נגיד יש 6 עצבים לשריר- אז נגיד כדי לבצע פעולה מסויימת, עצבים 1 עד 4 מקבלים אות והשאר לא- אז השריר מתכווץ בצורה מסויימת... בשביל פעולה אחר, עצבים 1,2,5 מקבלים אות והשאר לא (או אות שונה)...

גילו איזה תגובות כימיות מתרחושת במוח שגורמות להולכת חשבמל בעצבים?

יכול להיות... אני יודע שיש הרבה מאוד (מאוד) כימיקלים שמופרשים במוח אז יכול להיות שיש הרבה תגובות...

ואמרת שיש עצבים דו כיוונים שמגבים לטמפ'..... זה אומר לדוגמה שאם אני נכבה אז בעצם העצב מרגיש את הטמפ' הגבוהה והוא בעצמו שולח אותו חשמלים למוח?

בערך... זה לא בדיוק שליחת אות- זה יותר דומה למצב שבו יש אות תמידי בעצב, ושינוי בטמפ' גורם לשינוי באות...

ניורולוגיה, לפי דעתי, זה אחד התחומים היותר מעניינים שיש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. השריר בנוי מסיבים בינארים. או שהם מכווצים או שלא. לכל סיב יש סף אות שונה שגורם לו להתכווץ, לכן עוצמת האות דרך עצב אחד מפעילה את כל השריר אליו העצב מחובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הקשר של מערכת העצבים? היא בעצם חלק בתוח המוח שאחרי על התפקיד הזה או שהוא חלק נפרד שהמוח מעביר לו אותות חשבמלים.....?

מערכת העצבים זה המוח וה"חוטים" שמקושרים לשרירים...

לא בדיוק. השריר בנוי מסיבים בינארים. או שהם מכווצים או שלא. לכל סיב יש סף אות שונה שגורם לו להתכווץ, לכן עוצמת האות דרך עצב אחד מפעילה את כל השריר אליו העצב מחובר

נכון, אבל עדיין זה לא אומר שיש עצב אחד פר שריר... בד"כ יש כמה עצבים על כל שריר, שמחוברים בנקודות שונות... ככה שגם אם אחד נקרע, לא כל השריר "מת" (אומנם בד"כ צריך את כל השריר כדי לבצע תנועה, אבל גם אם חלק אחד לא פעיל עדיין תוכל לבצע תנועה מוגבלת...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהבנתי זה ש:

TeaTime אומר - שהקונגפיגורציות השונות פועלות לפני עוצמה של אותות

וIG אומר - שהקונגפיגורציות פועלות לפי סדרות של אותות העוברים בעצבים

נגיד יש 6 עצבים לשריר- אז נגיד כדי לבצע פעולה מסויימת, עצבים 1 עד 4 מקבלים אות והשאר לא- אז השריר מתכווץ בצורה מסויימת... בשביל פעולה אחר, עצבים 1,2,5 מקבלים אות והשאר לא (או אות שונה)...

הבנתי נכון את הכוונה שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...