אי השוויון נמשך - חוק טל יוארך בחמש שנים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אי השוויון נמשך - חוק טל יוארך בחמש שנים

תמיד מחייך

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3366528,00.html

21 שרים בעד, 1 נמנע (טוען שקיימת אפליה בלתי נסבלת ובכל זאת לא מצביע נגד). אני חושב שצריך להציב לאותם משתמטים (למרות שלפי החוק הם לא משתמשים) בחירה - שירות לאומי או , רק מי שחולה/נכה או לא מסוגל לשרת צריך לקבל פטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת חשבת שהם מתישהו ישרתו ? אתה לא מציאותי..דוסים תמיד ישבו בשקט בבתי כנסת שלהם ו"ילמדו" תתורה שלהם..בזמן שחיילים נלחמים..ואחרי מלחמה תמיד יקחו את הקרדיט שבזכות התפילות המעפנות שלהם תמיד מנצחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכריח אותם לשרת. באופן כללי אני לא אוהב את הרעיון שהמדינה תחליט בשבילי מה לעשות. מה שכן אפשר לעשות, זה להתנות את זכות ההצבעה שלהם (לפחות) בשירות. ועל זה כבר היו לנו דיונים מאוד ארוכים.

בכל מקרה, חבל מאוד שלא עושים בקשר לזה שום דבר ונכנעים לסחטנות שלהם פעם אחרי פעם (ושוב, אני לא חושב שמלהכריח אותם לשרת היה יוצא הרבה טוב, אבל יש אלטרנטיבות מצויינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכריח אותם לשרת. באופן כללי אני לא אוהב את הרעיון שהמדינה תחליט בשבילי מה לעשות. מה שכן אפשר לעשות, זה להתנות את זכות ההצבעה שלהם (לפחות) בשירות. ועל זה כבר היו לנו דיונים מאוד ארוכים.

בכל מקרה, חבל מאוד שלא עושים בקשר לזה שום דבר ונכנעים לסחטנות שלהם פעם אחרי פעם (ושוב, אני לא חושב שמלהכריח אותם לשרת היה יוצא הרבה טוב, אבל יש אלטרנטיבות מצויינות).

אי אפשר שהם גם לא ישרתו בצבא וגם יקבלו קצבאות מהמדינה על זה שהם לומדים תורה, למה המדינה לא מביאה לסטודנטים באוניברסיטה את הכסף הזה? אני גם חושב שאי אפשר להכריח אותם אבל צריך ליצור עידוד לשירות צבאי כמו למשל משכורת גבוהה יותר לחיילים או תעודה לחיילים משוחררים עם הנחות במגוון תחומים ומוסדות ציבוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה איזה חרדי...?

אני חושב שהדבר הזה ספציפית יוצר פילוג בעם "גדול העיניים" שלנו, שמסתכל תמיד על הדשא של השכן..אם הדתיים היו משרתים בצה"ל היו מפנים את השנאה שלהם למקום אחר, לא שזה טוב לשנוא כן..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לקבל נייר טואלט??

אם תיקחו את הישיבות התיכוניות שיעור הגיוס שמה(ואני לוקח חמש ישיבות שאני מכיר) הוא כזה שכל מנהל היה מתגאה בו

בישיבות התיכונות כן, כי הם בד"כ שייכים לפלג הדתי- לאומי...

החוק הזה הוא ספיישל עבור החרדים בבני ברק ו100 שערים (וכו'..) שאחוז המתגייסים מהם הוא פשוט אפסי. יש עשרות (אם לא מאות) אלפי חב"דניקים וש"סניקים שלא מתגייסים בגלל שהחוק הזה מאפשר להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר שהם גם לא ישרתו בצבא וגם יקבלו קצבאות מהמדינה על זה שהם לומדים תורה, למה המדינה לא מביאה לסטודנטים באוניברסיטה את הכסף הזה? אני גם חושב שאי אפשר להכריח אותם אבל צריך ליצור עידוד לשירות צבאי כמו למשל משכורת גבוהה יותר לחיילים או תעודה לחיילים משוחררים עם הנחות במגוון תחומים ומוסדות ציבוריים.

עובדה שזה אפשרי :silly: ותכלס סטודניטים מקבלים מהמדינה הרבה יותר ממה שמקבלים הישיבות הרבה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...