מיני סקר- SLR יש? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני סקר- SLR יש?

Par-C

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Dr.Evil - אין לך טעם להתווכח עם boren הוא בכל מקרה יצא מנצח בדרך זו או אחרת.

אם תכנס איתו לויכוח הוא עוד ישכנע אותך למה מצלמת פילים תת מימית ב 99 שקל

תיהיה הרבה יותר טובה לצילומי נוף בחושך מוחלט מאשר ה Canon D30 .

לא יודע איך , אבל הוא יעשה את זה איכשהו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. קוראים לי רומן.

ב. כנראה אתה לא מכיר את כישורי הויכוח שלי :smile1:

בכל אופן, הוא יודע שאני צודק, אם אני מתכנן לאופציות יותר גדולות ויותר מפותחות לעתיד, אז עדיף לי ניקון\קנון.

למה אני טוען שהוא מסכים איתי? כי זה גם מה שהוא בעצמו כתב בd-spot :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, הוא יודע שאני צודק, אם אני מתכנן לאופציות יותר גדולות ויותר מפותחות לעתיד, אז עדיף לי ניקון\קנון.

למה אני טוען שהוא מסכים איתי? כי זה גם מה שהוא בעצמו כתב בd-spot :D

ציטוט מדוייק של מה שכתבתי יהיה עדיף על פרשנות חופשית. אני מסכים שיש אמנם מקרים שבהם ניקון/קנון מהווים בחירה הגיונית יותר (למשל אם אתה בזימבבווה וצריך דחוף עדשת 400/2.8 חלופית), אבל המקרים האלה מעטים, וכמעט לא קיימים במקרה של צלמים חובבים.

אתה מתכוון להתפרנס מצילום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שנה הבאה ומתחילת הקיץ אני אעבוד בחנות צילום שגם מצלמת אירועים וכדומה, אני אצטרך שתתמוך בעדשות שיש להם במאגר.

בכל אופן, אני מתכוון להתקדם הלאה ולא להישאר במצלמת כניסה + קיט.

בקשר לציטוט, מצטער אבל אני לא יודע איפה זה בדיוק, אם זה לא מה שאמרת אז לפחות זה היה מן "הסכמיות" בינך לבין מישהו אחר שאמר משהו כזה.

בכל אופן, יש לי תקציב יחסית מינימלי ואני צריך לקנות מצלמת מינסטרים, פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אחד מהחסרונות הגדולים של ה- K100D הוא השימוש בסוללות AA. נעזוב לרגע שצריך AA אבל לא נראה לכם שצריך לספק לפחות בצורה בסיסית איזה NIMH כלשהן אפילו בדירוג נמוך, ואת זה הם לא טרחו לעשות ?

ההדלקה האיטית (יחסית) והבאפר הקטן גם מאכזבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אחד מהחסרונות הגדולים של ה- K100D הוא השימוש בסוללות AA.

ב-100 ש"ח אתה יכול לקנות שתי סוללות ליתיום CR-V3 ושני מטענים (אחד לאוטו, אחד לבית). סכום די זניח בהשוואה לשאר הקניה.

נעזוב לרגע שצריך AA אבל לא נראה לכם שצריך לספק לפחות בצורה בסיסית איזה NIMH כלשהן אפילו בדירוג נמוך, ואת זה הם לא טרחו לעשות ?

אתה מכיר חברה כלשהי שכן מספקת סוללות NiMH עם דגמים שעובדים עם AA? אני לא.

ההדלקה האיטית (יחסית) והבאפר הקטן גם מאכזבים.

ההדלקה לוקחת שניה וחצי. עד שאתה מרים את המצלמה לעין ובוחר קומפוזיציה המצלמה כבר מזמן נדלקה. גם ב-7D שלי זה לוקח שניה וחצי, ומעולם זה לא הפריע לי. ראוי לציין שבמצלמות קומפקטיות שבהן משתמשים במסך ה-LCD לקימפוז זה נושא חשוב מאוד, אבל לא במצלמות רפלקס.

לגבי הבאפר אני מסכים. למי שרוצה לצלם ספורט או נושאים אחרים שדורשים צילום ב"צרורות" ארוכים זאת יכולה להיות מגבלה. אולי Kenny יכול לדווח האם המגבלה הזו מפריעה לו.[br]פורסם בתאריך: 16.02.2007 בשעה 20:01:12

מתכנן על הK10D אבל מי יודע, בינתיים אין לי כסף לזה, אני מתכוון להוסיף לפוג'י שלי 540FGZ בשביל לסחוב איתה עוד קצת...

אם אתה לא חושב שתקנה את ה-K10D בזמן הקרוב, אז עדיף לך לקנות פלאש משומש של ניקון (SB24/SB25/SB26/SB28). עם כמו הפוג'י הוא ייעשה עבודה לא פחות מה-540FGZ, והמחיר יהיה נמוך בהרבה (לא בעיה למצוא פלאשים כאלה ב-400~500 ש"ח). לאחר שתקנה את המצלמה תוכל למכור אותו בהפסד מינימלי, אם בכלל.

קנייה של 540FGZ כשאין לך תואמת תגביל אותך לפנטקס בלבד. כרגע המצלמות שלהם הן ראש וכתפיים מעל כל המתחרים הישירים, אבל זה יכול להשתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-100 ש"ח אתה יכול לקנות שתי סוללות ליתיום CR-V3 ושני מטענים (אחד לאוטו, אחד לבית). סכום די זניח בהשוואה לשאר הקניה.

האם אפשר להשתמש בהן ב- Pentax ? במפרט הטכני של ה- K100D, נאמר מפורשות לא להשתמש בסוללות ליטיום נטענות . הן יתנו זמן עבודה ארוך יותר ?

אתה מכיר חברה כלשהי שכן מספקת NiMH עם דגמים שעובדים עם AA? אני לא.

זכור לי שראיתי באיזה מפרט של מצלמת P&S פעם, אבל זו לא הנקודה. יצרנים רבים מספקים Li-on, שהן בד"כ יקרות בצורה משמעותית מה- NIMH .

מטען מהיר של שעה/שעתיים הוא דיי יקר . אני מבין את אסטרטגיית השיווק של פנטקס, ולדעתי הם יכלו ללכת איתה עד הסוף.

ההדלקה לוקחת שניה וחצי. עד שאתה מרים את המצלמה לעין ובוחר קומפוזיציה המצלמה כבר מזמן נדלקה. גם ב-7D שלי זה לוקח שניה וחצי, ומעולם זה לא הפריע לי. ראוי לציין שבמצלמות קומפקטיות שבהן משתמשים במסך ה-LCD לקימפוז זה נושא חשוב מאוד, אבל לא במצלמות רפלקס.

מתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-K100D תומכת רשמית גם ב-AA ליתיום וגם בזוג פאקים ליתיום מסוג CR-V3. משתמשים מדווחים שהם מקבלים עם CR-V3 מעל 1000 תמונות.

מצלמות שמשתמשות ב-AA לא מגיעות עם סוללות נטענות. הגישה הזו מאפשרת ליצרנים להוזיל עלויות, אבל גם מאפשרת לקונים לבחור סוללות ומטענים שמתאימים לצרכים ולתקציב שלהם מבלי שיהיו מגולמים במחיר המצלמה סוללות ומטענים שפחות מתאימים להם. בפאקים ליתיום אין בד"כ אפשרות לבחור בין דגמים שונים של סוללות ומטענים, ולכן כל הנושא הזה לא קיים במצלמות שמשתמשות בסוללות כאלה. כמו כן, יותר קשה למצוא סוללות ייעודיות, ולכן יצרן שלא יספק סוללה ומטען עם המצלמה יפגע מאוד בחווית המשתמש הראשונית של הקונה. עם AA אין הרבה סיכוי שזה יקרה. קל מאוד למצוא סוללות מתאימות, ולרוב האנשים יש כאלה בבית עוד לפני קניית המצלמה.

באופן אישי אני חושב שזה שה-K100D תומכת גם בליתיום וגם ב-AA זה יתרון. מקבלים גם את היתרונות הרבים של ליתיום, וגם את הזמינות של AA. במצלמות אחרות אין את רמת הגמישות הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...