"יעוץ" חיווט למערכת ברכב .... - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"יעוץ" חיווט למערכת ברכב ....

D.r Bit

Recommended Posts

שלום אני מחפש חיווט למערכת ברכב אני מחפש משהו איכותי ....

אני צריך ככה כבל הספק מהמצבר למגבר .....

וכבל RCA איכותי ... אני לא רוצה לשמוע רעשים והפרעות בכלל .... הכוונה עם סיכוך איכותי בגבול המחיר הטוב ... :smile1:

עכשיו אני רוצה את הכבל הזה לפי מטר'ז אני הולך להלחים בננות לבד כול החיבור הולך להיות DIY ;D :xyxthumbs:

ואיזה כבל איכותי יש לרמקולים 2 גידים ?

כמה גייג לקחת כבל הספק למגבר ?

ואיזה כבל לרמקולים ?

אנטולי ...... ;)

אני לא רוצה לקנות חיווט דרעק :'(

מזמן יכולתי להתקין חיווט זבל וזהו ... :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהגעת למקום הלא נכון האמת, אם כי בטח יענו לך כמה.

כדאי שתספר בכלל איזה מערכת יש לך- מגבר, רמקולים, סאב, HU, על איזה זה יהיה.

כדאי לפתוח דיון זהה גם פה: carsforum.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איזה מגבר זה כמה אמפר הוא צורך ואיזה הוא צריך להזיז, אבל לדעתי 4G יספיק לרוב.

רק תשים לב שאם אתה סולל קו חדש מהמצבר אתה תצטרך לשים עליו גם פיוז.

ולגבי רעשים והפרעות, לפעמים גם אם תשתמש בכבלים האיכותיים ביותר אתה תשמע הפרעות (וביחוד יללת אלטנטור), יש כמה דגשים לגבי מערכת החשמל לבי רעשים:

1. קודם כל תקפיד על נקודת מינוס אחת ואחת בלבד (ככה תמנע מלופים) ותוודא שהמגע הוא טוב (תשייף את השאסי בנקודת החיבור ע"מ להוריד שמנים, לכלוך וכל דבר שיכול להפריע למגע)

2. אם אתה מחבר עוד מכשירים לקו (עוד מגבר או מונובלוק וכו') תשתמש במפלג מתח, ולא לשכוח פיוזים במקומות המתאימים.

3. תעביר את כבלי המתח (כבל אחד לפלוס וכבל אחד לרימוט) בצד נפרד מכבלי ה-RCA.

4. כבלי ה-RCA צריכים להיות מסוככים.

שים לב שאם המגבר צורך הרבה חשמל אז אולי תהיה לך בעיה של היבהובים בווליום גבוה, אם תתעורר הבעיה את תצטרך להתקין קבל ולעבות את השילוש הקדוש (אלטרנטור-מצבר-גוף) (למה, רק למחשבים מגיע שילוש קדוש?).

כאמור, לפעמים גם אם משתמשים בכבלים האיכותיים ביותר ונוקטים בכל הצעדים יש רעשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהגעת למקום הלא נכון האמת, אם כי בטח יענו לך כמה.

כדאי שתספר בכלל איזה מערכת יש לך- מגבר, רמקולים, סאב, HU, על איזה זה יהיה.

כדאי לפתוח דיון זהה גם פה: carsforum.co.il

מגבר פשוט .....

של מובייל מדייה V12 1200 W

HU של רוקפורד פוגסטה ...

סאב של ראד USA

מה עוד ?

:lol:

לא יודע אני חשבתי ללכת לנקות את החיווט בנפרד ולא לקנות את הזבל של אוטו דיפו ....

כי הוא סתם קיט חרא ! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיווט לחשמל 4G יהיה יותר ממספיק למערכת כזו לדעתי. אני משתמש בכבל דק יותר וזה עובד בלי בעיות (מצד שני אצלי זה רק 2 מגברי סטריאו בלי סאב). מבחינת כבלים עם סיכוך גבוה, יש לך כמה אפשרויות. הראשונה היא כבל RG58 שיעלה לך קצת מאוד מאוד (כמה שקלים גג למטר). הבעיה שלו היא שהוא קשיח יחסית וגם לא הכי נוח להלחים אותו. אם אין לך ניסיון קודם בהלחמה לא הייתי ממליץ כי אתה לא תלחים אותו כראוי.

אם אתה רוצה אפשרויות אחרות. יש CANARE עם 4 מוליכים של 24G שזה מספיק ביותר לכבל של סיגנל של וולטים בודדים (אני כבר הכנתי כמה כבלים עם חיווט כזה). הנקודה הכי חזקה שלו היא שהוא גמיש מאוד ויש לו סיכוך פשוט מדהים שזור בצורה צפופה מאוד. לצערך זה כבל שאין בארץ ביבוא (לא שידוע לי) וזה כבל יחסית יקר. אני עשיתי הזמנה מחול (ובימים הקרובים עושה עוד הזמנה). זה כבל של משהו כמו 15-20 שקלים למטר (תלוי בכמות) כולל השילוח לישראל, אבל לדעתי הוא הפיתרון הטוב ביותר לחיווט ברמות ליין שזה מתחים נמוכים וסיכוך גבוה, ובאוטו צריך גם גמישות יחסית גבוהה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי שלום

אני מחפש משהו יחסית זול אבל עם סיכוך טוב ....

קראת את הפרטית שלך אני יחשוב על זה תודה רבה לך

אני לא מחפש גמישות ... זה בסה"כ הכול יתחבר לHU

ירוץ בכול הרכב עד למגבר .... לא יודע למה לי גמישות

זה היה בקשר לכבל הRCA

עכשיו מה אתה אומר על הכבל מתח ? למגבר ?!

תודה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גמיש ברכב זה לא הכי חשוב אבל יש צורך בגמישות כדי שיהיה נוח להעביר את זה ברחבי האוטו.

בכל אופן, מבחינת כבל מתח מהמצבר 4G יהיה מספיק כמו שאמרו פה. זה יהיו אפילו יותר ממספיק במידה ולא תתקין מערכות מטורפות מבחינת הספקים (וד"א, גם בלי הספקים גבוהים אפשר להגיע לתוצאות מדהימות, סמוך עליי).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גמיש ברכב זה לא הכי חשוב אבל יש צורך בגמישות כדי שיהיה נוח להעביר את זה ברחבי האוטו.

בכל אופן, מבחינת כבל מתח מהמצבר 4G יהיה מספיק כמו שאמרו פה. זה יהיו אפילו יותר ממספיק במידה ולא תתקין מערכות מטורפות מבחינת הספקים (וד"א, גם בלי הספקים גבוהים אפשר להגיע לתוצאות מדהימות, סמוך עליי).

Anatoli.

אנטולי הרכב הוא קטן מיצובישי קולט .....

רגע אנטולי אתה מציע לי להשתמש בכבל מצלמות לRCA?????

זה כבל בBNC

עם זה באמת זה אז יש לי מאיפה להביא אותו במחיר ממש זול ... :xyxthumbs::lol: :lol: :lol:

עבדתי בזמנו עם מתקין מצלמות ונשארתי איתו בקשר טוב ! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבל שמשתמשים בו ב-BNC, אבל למרות התדרים להם הוא מותאם והתגובה הלא אחידה שלו לתדרי שמע הוא עדיין מעולה בזכות הסיכוך הסופר איכותי שלו (בכבלים היותר איכותיים).

ה-Canare שדיברתי עליו הוא כבל IC אמיתי עם סיכוך לא פחות טוב ד"א.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר שזה בעיה?!

סך הכל אמרתי שבלי ניסיון קודם בהלחמה ההלחמות יתפרקו מהר מאוד כי אלה כבלים קשיחים מאוד ולכן כל מתיחה של הכבל מפעילה לחץ גדול על ההלחמה לכן צריך הלחמות טובות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר שזה בעיה?!

סך הכל אמרתי שבלי ניסיון קודם בהלחמה ההלחמות יתפרקו מהר מאוד כי אלה כבלים קשיחים מאוד ולכן כל מתיחה של הכבל מפעילה לחץ גדול על ההלחמה לכן צריך הלחמות טובות.

Anatoli.

אני חושב שבדיל רגיל אמור להספיק ....

לא נראה לי שיש צורך להלחים שם עם בדיל סופר איכותי !?

תוספת

אנטולי מצאתי מדריך להכנת כבל אינטרקונקט

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=116

המדריך מצויין !

אני הבנתי דבר כזה שהכבל צריך להיות בהתנגדות של 47 אוהם ...

איך אני מודד את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...