מילים כדורבנות-פטישיזם ודת - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מילים כדורבנות-פטישיזם ודת

Nahum2

Recommended Posts

גם נכון. כנראה התכוונת למטבח הצה"לי, אני התכוונתי לנהלים אחרים שתקפים לכל שטח הבסיס, שזו כפייה יותר רצינית לדעתי. (אם תופסים אותך אוכל חמץ בפסח באיזו פינה חשוכה.. חבל לך על הזמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

אני לא חושב שהכפייה הדתית הזו היא כ"כ נוראית. היא מתבטאת בעיקר בקטע של אוכל, שגם ככה לא להיט (וערבוב בשר עם חלב במטבח הצה"לי רק יעשה אותו גרוע יותר), ותחשבו שאלמלא קצת אוריינטציה דתית בצבא היינו מוצאים את עצמנו מתאמנים ואוכלים שטח גם בשבתות וחגים..

(ולא, אני לא חושב שלחוקים המטופשים של איסור קרבה של חיילים לחיילות יש מקור דתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתה מנסה להציג את זה כאילו שזה "בסדר", כי זה לא. נושא החגים והשבתות בכלל לא קשור, כי א) הוא פועל לטובת החיילים וב) הוא בכלל לא משפיע על יחידות מבצעיות. במקומות החשובים באמת, עובדים גם בשבת וגם ביום כיפור.

לי אישית יש נסיון לא הכי נעים עם כל הנושא של בשרי - חלבי במטבחים צבאיים, וכן זה מעצבן אותי ומי שאשם בזה הוא בטח לא אני או כל אדם חילוני אחר במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה בדיוק אתה רוצה? שייבטלו את האיסור על אכילת בשר וחלב? זה ייצור תקדים לביטול שאר המצוות והחוקים.

האנשים שכל כך מפריע להם העניין של הדת והשילוב שלה במדינה הם אלה שבד"כ גדלו בסביבה אנטי-דתית, וזה לא בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתה מנסה להציג את זה כאילו שזה "בסדר", כי זה לא. נושא החגים והשבתות בכלל לא קשור, כי א) הוא פועל לטובת החיילים וב) הוא בכלל לא משפיע על יחידות מבצעיות. במקומות החשובים באמת, עובדים גם בשבת וגם ביום כיפור.

לי אישית יש נסיון לא הכי נעים עם כל הנושא של בשרי - חלבי במטבחים צבאיים, וכן זה מעצבן אותי ומי שאשם בזה הוא בטח לא אני או כל אדם חילוני אחר במדינה.

בגדול אתה צודק, אבל אין אימונים והכנות לקרב בשבתות וחגים. (דיברתי על אימונים לא על התעסוקה המבצעית עצמה, שם טחנתי מספיק בשבתות בחגים ובימי כיפור למיניהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה בדיוק אתה רוצה? שייבטלו את האיסור על אכילת בשר וחלב? זה ייצור תקדים לביטול שאר המצוות והחוקים.

נו, ו? מה רע בזה בדיוק? כבר הגענו כאן למסקנה שכיום אין שום הגיון באיסור על אכילת בשר וחלב, אז למה לא לבטל אותו? הרי האנשים היחידים שיכולים לבטל אותו הם אותם אנשים ששומרים על קיומו.

האנשים שכל כך מפריע להם העניין של הדת והשילוב שלה במדינה הם אלה שבד"כ גדלו בסביבה אנטי-דתית, וזה לא בריא.

שטויות. אני למדתי שנתיים בבית ספר ממלכתי דתי, עם ציצית ועם כיפה והכל. ומפריע לי השילוב של דת ומדינה. אופס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אי שמירת הסטטוס קוו והצביון היהודי של מדינת ייבטל את הצורך הקיומי במדינה הזו. למה לעזאזל נלחמנו כל כך ועשינו כל כך הרבה צרות בשביל להתבולל בסופו של דבר?

בכל מקרה, כמו שאמרתי - ביטול מצווה אחת תיצור תקדים שבסופו של דבר יגרור ביטול עוד מצוות. למיטב ידיעתי, מעולם לא בוטלה מצווה - ואני לא חושב שדן מרחסין הוא זה שייגרום לדבר לקרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אי שמירת הסטטוס קוו והצביון היהודי של מדינת ייבטל את הצורך הקיומי במדינה הזו. למה לעזאזל נלחמנו כל כך ועשינו כל כך הרבה צרות בשביל להתבולל בסופו של דבר?

למדינה גם ככה אין צביון יהודי של ממש. הרוב המוחץ של האוכלוסיה לא שומר שבת ולא שומר כשרות. יש הרבה סיבות טובות למה נלחמנו כל כך ועשינו כל כך הרבה צרות, והחשש מהתבוללות הוא לא אחת מהן. לצורך העניין, כל החלוצים ומקימי המדינה היו חילוניים. כל הציונות היא חילונית. אין קשר בין קיומה של מדינת לדת היהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערך, אתה טועה.

בכל הסקרים שנערכו בתחומים הדתיים (כגון: סגירת חנויות בשבת, בשבת, חוק איסור חמץ וכו') היה רוב (אמנם לא מוחץ, משהו בסגנון 60%) שתמך בשמירת המצב הקיים - למעשה רק לאחרונה פורסם סקר כזה ב-ynet.

אתה צודק, לא כולם דתיים במלוא מובן המילה - אבל רק מיעוט באמת מתנגד לשמירת הסטטוס קוו ושילוב הדת במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהם לא מתנגדים לשמירת הסטטוס קוו מעידה על כך שאין להם בעיה על המשך שילוב הדת במוסדות השונים של המדינה, לרבות הצבא - לכן הדיון הזה מיותר.., ושוב לא אמרתי שאותם חבר'ה שמתנגדים לשמירת הסטטוס קוו הם דתיים או שומרי מסורת - הם יכולים להיות חילונים לחלוטין.

ד"א, מומלץ להציץ מידי פעם בערץ היהדות החדש של ynet - יש שם נושאים שרלוונטים למה שאנחנו דנים עליו עכשיו.

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-4403,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שהם לא מתנגדים לשמירת הסטטוס קוו מעידה על כך שאין להם בעיה על המשך שילוב הדת במוסדות השונים של המדינה, לרבות הצבא

אבל היא לא מעידה (ולמעשה בכלל לא קשורה) על כך שלמדינה יש (או בעצם אין) צביון יהודי ממשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...