רשמים וביקורת שלי וקצת תמונות מהמארז המעולה Gigabyte 3D Aurora 570: - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשמים וביקורת שלי וקצת תמונות מהמארז המעולה Gigabyte 3D Aurora 570:

SerpentMage

Recommended Posts

התחדשתי לאחרונה במחשב, ובין היתר במארז הנ"ל. ויש לי רק מחמאות עבורו.

אז נתחיל:

קודם כל, מבט כללי שלו בסביבת העבודה:

roomviewcz4.th.jpg

ה 3D Aurora 570 הוא מארז אלגנטי מאוד, עם גימור איכותי ברמה גבוהה - מבפנים ומבחוץ. נכון, אין לו פיצ'רים חדשניים top-end כמו ציפויים מיוחדים, גומיות למניעת רעידות, מודולים נשלפים וכו', אבל אני לא מצפה לכך ממארז של "רק" 800 ש"ח.

חיצוניות:

המארז מגיע עם אפשרות לחלון בצד או לרשת (mesh). החלון לדעתי עדיף בהרבה. למרות שה mesh מוריד כ 3 מעלות מהטמפ', הוא מגנט לאבק. אני לאחר יום עם הרשת (המארז מגיע עם הרשת מורכבת) אמרתי "לא תודה", הסרתי אותה והרכבתי את החלון - פעולה נוחה ומהירה מאוד. יש לציין שהברגים שאתם מורכבת הרשת מיותרים כשמרכיבים את החלון, יש קליפסים שמקבעים אותו (הם מקבעים גם את הרשת, אבל היא כבדה יחסית ולכן דורשת גם את הברגים)

** עדכון באדיבות appel_100:

אם אתם מתכננים OC אולי רצוי לשקול להשתמש ברשת במקום בחלון, מאחר והמאווררים בגופי גדולים לדוגמת הזלמן 9700 קרובים למדי לחלון, מה שגורם לעלייה משמעותית בטמפרטורה יחסית לשימוש ברשת. במקרה זה יש להצטייד מראש בשואב אבק בסמוך :)

**

מעבר לאסתטיקה והאלגנטיות, המארז מבחינה חיצונית משדר איכות ויציבות. עשוי מ brushed aluminium, צורת הבנייה והעיצוב שלו עושה רושם שמדובר במוצר עמיד שמתוכנן להחזיק זמן רב - גם לפי הנראה לעין וגם לפי התחושה במגע יד. אפילו הדלת הקדמית - עבה, יציבה מאוד, נסגרת עם מגנט ותמיד קרירה למגע.

sideviewclosesu0.th.jpg

הנה המארז במבט ישירות מהכסא, ככה אני רואה אותו רוב הזמן (טוב, אולי לא מטושטש כמו בצילום, סלחו לי על שאני עקום כל כך):

seatviewmm5.th.jpg

במרכז הדלת הקדמית יש מדבקה קטנה של ATI. היא כמובן לא קשורה למארז, סתם נראה לי נחמד לשים אותה שם.

seatviewopenfrontvz6.th.jpg

ומבט מאחורה:

backviewnd6.th.jpg

בטח שמתם לב שמיקמתי את המארז על תחתית עם גלגיליות (מאוד נוח). למי שרוצה למקם ישירות על הרצפה, יש למארז רגליות די מאסיביות שבהחלט ניתן לסמוך עליהן שייצבו אותו כמו שצריך. הוא כמובן יציב מספיק גם בלעדיהן.

פנים:

פנים המארז מאוורר מאוד, ניתן להרגיש בזרימת האויר גם אם מכניסים את היד לתוך המארז (מלבד האזור של מפרצי הכוננים העליוניים, שהוא לא מאוורר כל כך - אבל אין יותר מדי צורך בכך). המארז מגיע עם 3 מאווררי 12 ס"מ - אחד מכניס מקדימה ושניים מוציאים מאחור.

כמובן שהדבר הבולט ביותר בפנים המארז הוא המרווח העצום. פשוט תענוג. סוף סוף פנים המחשב באמת מסודר, כבלים לא מפריעים בכלום ויש המון מקום לעבוד בפנים מבלי שיהיה צורך במגש נשלף ללוח אם.

מישהו אמר 8800GTX? המארז הזה פשוט מתחנן ל של שניים כאלו (לפחות :))

sideviewopenoy9.th.jpg

יש לציין שאין בכלל פינות חדות בפנים המארז (כל פינה שאמורה להיות חדה היא beveled), אין שום דרך להישרט ממנו בשום צורה. ההרכבה של כל הרכיבים בפנים היא tool - less במאה אחוז, הנאה צרופה.

עוד דבר נחמד שמאוד הפתיע אותי לטובה במארז:

אם תשימו לב בתמונות הבאות, אין כמעט שום זכר לאבק. לא, לא ניקיתי את המארז! אבק כמעט לא נכנס אליו למעט האיזור של המאוורר מקדימה, וגם שם בקושי. למרות שהמארז מרווח מאוד, הוא נקי להפליא, ועוד בחדר כמו שלי עם 2 שפתוחים רוב הזמן (כן, פתוחים גם בחורף. אני גרוזיני, חם לי!).

inside1yn7.th.jpg

inside2yk3.th.jpg

inside3dr4.th.jpg

inside4wx4.th.jpg

ועכשיו לקינוח, איך אפשר בלי בחדר חשוך? :)

(זה נראה במציאות הרבה יותר טוב. יש גם לוגו 3D AURORA שמוקרן מתחתית קדמת המארז על הרצפה :xyxthumbs:)

indarkroomse5.th.jpg

logo1lp7.th.jpg

logo2ow8.th.jpg

אני רוצה לגעת בנקודה רגישה לכולנו לגבי המארזים - האם הוא שקט?

התשובה היא כן. מאוד. מאוד מאוד. אמנם הוא לא חרישי, וכמו שאמרתי קודם, אין לו פיצ'רים של הגברת שקט כמו גומיות למניעת רעידות וכו', אבל אלמלא תאורת ה LED וסיבובי המאווררים, ממרחק של מטר וחצי קשה מאוד לומר אם המחשב בכלל דלוק. (אחי הקטן מתפלא כל פעם מחדש שהמחשב דלוק ולא משמיע קול).

המארז לא חרישי ב 100 אחוז כי ממרחק של חצי מטר אכן ניתן לשמוע אותו - אבל גם אז ב"נעימה חרישית" מאוד, ורק כשאין קולות רקע מסביב.

- למי שרוצה לדעת, המאווררים מסתובבים ב 950 - 970 RPM. לפעמים טיפה עוברים את 1000, אבל לא שומעים שום הבדל.

אוקיי, וחסרונות? אין הרבה שאני יכול לחשוב עליהם, אבל הנה:

- אם לא מתכננים OC למערכת, כדאי להימנע מהרשת (mesh) בדופן המארז, ועדיף להרכיב את החלון.

- למי שמחפש מארז top - end למערכת חמה במיוחד וחרישית לגמרי ב 100%, יש טובים יותר, אבל כמובן יקרים יותר. ה Aurora 570 הוא מעולה אבל בהחלט לא הטופ, כשבמחיר קצת יותר יקר יש לא רק איכותיים באותה מידה, אלא גם מתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית.

- מגע במארז מזמין טביעות אצבעות, אבל הן מתנקות ממש בקלות, ובדגם השחור גם ככה קשה לראות אותן.

- הרגליות, שאמנם מאסיביות, עשויות פלסטיק שמרגיש קצת זול. חבל שהמארז עצמו לא מגיע עם גלגיליות, לדעתי זה נוח בעשרות מונים.

אממ.. זהו. באמת, לא הצלחתי למצוא עוד חסרונות (בהתאם לסטנדרטים שלי).

בקיצור, המארז הזה הוא אחת הקניות היותר מוצלחות שלי. אלגנטי, איכותי, מאוורר, שקט, נקי מאבק מבפנים, ומסוגל לאכלס מערכת עמוסה במיוחד עם מערך RAID רציני, ריבוי ועוד.

אני נותן לו 9.5 מתוך 10. (למה לא 10? כי יש מתקדמים יותר, וכי ציון 10 אומר שאין שום דבר שמשתווה לו, אבל יש למארז מתחרים באותו טווח מחיר)

מקווה שתרמתי לכל הסקרנים לגבי המארז הזה.. תהנו! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן, המאוורר של הספק אמור לקרר את עצמו (ועושה זאת נאמנה). הספק לא נשען על מדף, אלא על מסילה עם תושבות מיוחדות שמקבעות אותו, וממוקמות כך שלא תהיה שום הפרעה למאוורר של הספק (ממוקמות בפינות של הבסיס התחתון של הספק, מסביב לפתח האוורור באין מפריע, ויחד עם זאת מספקות קיבוע מעולה)

רציתי בנוסף לציין שכל האיזור של הצ'יפסט, המעבד וכו' מאוד מאווררים, הזרמת האויר החם החוצה יעילה במיוחד הודות ל 2 המאווררים האחוריים, לכן האויר שמגיע לתוך ספק הכח (וגם האויר בסביבת המעבד והצ'יפסט) הוא אויר קריר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במציאות הוא נראה הרבה יותר טוב זה אני כבר יכול להגיד.

דבר שני יש אנשים שזה לא מפריע להם ואני בינהם - מצידי שהמארז יראה כמו דובי גל

:lol: :lol:

אני לא כל כך הייתי רוצה מארז שנראה כמו דובי גל...

תחשוב על זה

אתה קם באמצע הלילה לשתות ודובי גל מתסכל עליך :badhairday:

ודווקא העיצוב של המארז יפה מאוד

אני אהבתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב צבעים כמו חום ושחור

אבל האורות ניראים לי דוחים למארז

זה כמו מארז מיתרומם אם האורות האלה

ובכלל ליראות תלוח אם והרכיבים בחלון לא לטעמי

אני מעדיף יותר קטנים ובלי הרבה קישוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש עניין של טעם. תאורת ה LED הכחולה קיימת דווקא בלא מעט , וזו טובה במיוחד גם מהבחינה שהיא לא מפריעה לישון בלילה, וגם כי היא מתאימה לצבע של המארז.

דווקא לדעתי במארז הזה יחסית אין כ"כ קישוטים, הרי כולנו מכירים מצועצעים אחרים נפוצים מאוד. שוב, זה עניין של טעם.. אני בטוח שאתה מאוהדי האנטק P180, שאמנם הוא מארז מעולה, אבל לטעמי הוא נראה כמו מקרר קטן משנות ה 30 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי של האנטק P180 ואני יגיד לך אם אני אוהב או לא

אבל רק שתבין תטעם שלי מבחינת יופי אני מאוד אהבתי תידיות של הסטורן

http://www.playphoria.com/features/indepth/controller-ergonomics/images/controllers-005.jpg

וגם תעיצוב של המכשיר -

sega_saturn1.jpg

פשוט דבר יפה

אני גם אוהב תעיצוב של הMX510

35bad53fa357e7f6a453d1d1efe6cf87.jpg

דרך עגב יש לי אותו ובחושך הוא ניראה עוד יותר יפה

בכלל עכבר מצוין

אני גם אוהב את רוב העיצובים במוצרים של לוגיטק

ודרך אגב הם מיצרים גם מארזים?

אם כן תנו בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...