שאלה על הסרט "prestige" ****ספויילרים*** - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על הסרט "prestige" ****ספויילרים***

IG

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז זהו, שגם אני הבנתי (עוד כשהוא קרא את המכתב בכלא) שהקסם הגדול זה מכונת השיכפול (אגב, יש השערות שטסלה באמת בנה משהו דומה ועוד כל מיני צעצועים מרשימים... הוא השמיד חלק רציני מהעבודה שלו), אבל הקריין בסוף אומר או תדברים שהוא אמר בהתחלה, שכולם יודעים שזה לא באמת קסם אבל אף אחד לא באמת רוצה לראות את האמת אלא להיות מרומה (או משהו כזה)... בגלל זה חשבתי שפיספסתי משהו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהוא מתכוון לכך שאנשים היו רוצים לחשוב שבאמת מדובר ב"קסם" שהוא כביכול טריק ולא יותר, מאשר לדעת שהוא עושה את מה שהוא עושה לשיכפולים שלו - כל פעם מחדש.

סרט אדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הזה ממש הטריד אותי.

כי למעשה הבנתי שאנג'יר הקריב את עצמו כל פעם על מנת לעשות את הקסם פעם אחרי פעם.

אבל זה בעצם משהו מוזר בסרט.

הרי אם הוא שכפל את עצמו כל פעם, ולמרות שהוא "המשיך" את חייו רק עם נשמה אחרת, למה כשהוא נופל לתא של המים הוא מנסה לצאת ומבקש מבורדן עזרה?

הוא הרי יודע שהוא הולך למות שוב פעם, אז למה לנסות לצאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינסטינקט :nixweiss:

אף אחד לא באמת רוצה למות...

אני מניח שהוא מתכוון לכך שאנשים היו רוצים לחשוב שבאמת מדובר ב"קסם" שהוא כביכול טריק ולא יותר, מאשר לדעת שהוא עושה את מה שהוא עושה לשיכפולים שלו - כל פעם מחדש.

סרט אדיר.

ואללה... נשמע הגיוני :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי אם הוא שכפל את עצמו כל פעם, ולמרות שהוא "המשיך" את חייו רק עם נשמה אחרת, למה כשהוא נופל לתא של המים הוא מנסה לצאת ומבקש מבורדן עזרה?

הוא הרי יודע שהוא הולך למות שוב פעם, אז למה לנסות לצאת?

הוא ידע שהוא הולך למות וזאת הייתה חלק מהנקמה בבורדן: הוא עשה את עצמו כמנסה להיחלץ למרות שהוא ידע שהוא נעול, כחלק מהתכנית שלו לגרום לבורדן לשבת בכלא על הרצח שלו...

זה לפחות מה שאני הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נשמה מה?

הוא הייה משתכפל as is בלי שום הבדל.

הוא אמר גם שהוא כל פעם לא הייה בטוח אם זה הוא שיפול למיכל או שהוא ישתגר... גם בניסוי שהוא עשה בבית של טסלה ממה שהבנתי הוא נשאר במקום והכפיל השתגר- ככה שאם זה מה שקורה בכול פעם, זה שמת בסוף הייה העותק ה100 כבר...

אבל תאכלס לא יודעים מי משתגר ומי נופל ועדיין זה נשאר אותו אחד... כאליו זה אותו שחקן שיחק אותם ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מי זה הכפיל ומי זה המקור... הם בדיוק אותו הדבר... אותה אישיות, אותו ידע, אותו גוף...

הוא הייה מוכן להקריב את עצמו כי הוא ידע שהוא יחייה.

תחשוב על זה ככה: יש לך כפיל בדיוק כמוך- 100% אותו הדבר. אחד מכם צריך למות. זה משנה מי זה יהייה?

שניכם לא תרצו, אבל בסופו של דבר זה לא משנה מי יחייה.

מבחינתו של זה שנשאר חי, הוא יודע שהוא נכנס למכונה והופיע בקצה השני של האולם, ואז יש מכיאות כפיים וכו', כשהוא יודע שיש עוד אחד כמוהו שברגע זה פשוט טובע.

מבחינתו של השני, הוא נכנס למכונה ונפל למיכל מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שGohsa מנסה להגיד, זה שאנג'יר "המקורי" מת בפעם הראשונה שהוא עשה את הקסם, הכפיל שהופיע היה זה שימשיך וישכפל את עצמו וכך הלאה.

ככה שיוצא שלמעשה הוא התאבד בשביל קסם, כי בסצינה האחרונה שהם מדברים זה כבר לא אותו אנג'ייר "מקורי" אלא שיכפול מי-יודע-כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין ההקרבה העצמית היה משהו שהוא קיבל על עצמו על מנת להציג את הקסם העוצמתי ביותר.

הוא פשוט היה מוכן לקחת את הסיכון שהוא ימות בידיעה שהכפיל שלו ימשיך את התהילה, כמו שהוא אמר: אתה אף פעם לא יודע אם אתה תהיה האיש בתיבה או האיש עם היוקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...