כמה שאלות לגבי התקנה של צג LCD. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי התקנה של צג LCD.

OR007

Recommended Posts

טוב אז קראתי את המדריך, אבל לצערי אני לא מבין אלקט' גדול אז גם אם השאלות נראות לחלקכם מובנות מאליו נא להתייחס ברצינות.

1. את הפין הראשון אני מלחים לצד אחד של המולקס והצד השני מתחבר לספק ? אם לא אז לאיפה ? ואיפה נכנס העניין של הנגד

המשתנה ? מה אני אמור להלחים לנגד המשתנה ? ולאיפה אני מלחים את הצד השני של הנגד ?.

כי בשרטוט במדריך הפין הראשון מתחבר ל-100HM ולא הבנתי כ"כ לאיפה הוא ממשיך ואחרי זה ראיתי שפין 3 מתחבר להמשך שלו,

מזה ההמשך הזה ?.

בעצם הבעייה שלי היא שלא הבנתי איפה נכנס הנגד הזה ? מה מולחם אליו ומה מולחם ממנו ? ומה מולחם למולקס ?

אם מישהו יוכל להראות לי תמונה של כל המעגל בשלמותו שמחובר להכל זה יעשה לי סדר בדברים...כי אחרי הכל תמונה אחת שווה

1000 מילים

עריכה:

מישהו מוכן להסביר לי כיצד מסומן חיבור המולקס במעגל החשמלי וכיצד הנגד כדאי שאני לא אתבלבל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. את הפין הראשון מחברים לחוט השחור במולקס.. ואת המולקס לספק.

2. אתה אמור להלחים את פין 16 לרגל האמצעית בנגד המשתנה ואת הרגל החיצונית לחוט השחור בחיבור המולקס.

3. ההמשך הזה זה הארקה.. חוט שחור בחיבור המולקס.

4. הנגד הוא הריבוע האפור.. וחיבור המולקס עצמו לא מסומן אלא החוט האדום בחבור המולקס (מסומן - 5V) והחוט השחור (מסומן - הארקה).

נ.ב. אם אין לך אפילו מושג קלוש במה מדובר כדאי שתסתייע במישהו שמבין קצת אלקטרוניקה (לא צריך ידע מעמיק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תופס טרמפ על הת'רד הזה:

לאחרונה רכשתי מסך LCD 16*2. הספספיקציות שלו נמצאות כאן. לא היה לי כל קושי לחבר את 14 הפינים הראשונים, אבל יש לי בעיה בחיבור ה-BackLight: התאורה דורשת מתח של 4.2V, כאשר 4.5V הוא המתח המקסימלי. כידוע, הספק מוציא מתח של 5V, ולכן אני מתלבט איך לחבר את המסך. חישבתי איזה נגד אני צריך, אבל האם זה בטוח לחבר את המסך בטור איתו?

בתודה מראש, עדי רובין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי מסך LCD 16*2. הספספיקציות שלו נמצאות כאן. לא היה לי כל קושי לחבר את 14 הפינים הראשונים, אבל יש לי בעיה בחיבור ה-BackLight: התאורה דורשת מתח של 4.2V, כאשר 4.5V הוא המתח המקסימלי. כידוע, הספק מוציא מתח של 5V, ולכן אני מתלבט איך לחבר את המסך. חישבתי איזה נגד אני צריך, אבל האם זה בטוח לחבר את המסך בטור איתו?

בתודה מראש, עדי רובין.

כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. את הפין הראשון מחברים למולקס.. ואת המולקס לספק.

2. אתה אמור להלחים את פין 16 לרגל האמצעית בנגד המשתנה ואת הרגל החיצונית לחוט השחור בחיבור המולקס.

4. הנגד הוא הריבוע האפור.. וחיבור המולקס עצמו לא מסומן אלא החוט האדום בחבור המולקס (מסומן - 5V) והחוט השחור (מסומן - הארקה).

נ.ב. אם אין לך אפילו מושג קלוש במה מדובר כדאי שתסתייע במישהו שמבין קצת אלקטרוניקה (לא צריך ידע מעמיק...)

הפין הראשון(רגל מספר אחד) מחוברת ל Ground(אדמה)

פין השני(מחובר למתח של 5V).

ולא הפין הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכבוד: The Grey Matter

יש לי שאלה אחת פשוטה וקטנה

כמה הצג הפשוט במאמר עולה בארץ

כי אני מתכוון לעשות כזה דבר

אודה לך אם תחזיר לי תשובה

בתודה

ארז בויום

כ 50-70 שקל. תלוי בגודל המסך והאם יש לו תאורה אחורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתודה מראש, עדי רובין.

אין שום בעיה לחבר נגד בטור.. חבר אותו איפה שבשרטוט מופיע הפוטנציומטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ברשותכם מסך עם תאורה פנימית קיימים שני פינים נוספים 15 ו-16, פינים אלו הם הפינים של התאורה. יש לחבר את פין 15 למקור המתח (חוט אדום בחיבור המולקס), ואת פין 16 לפוטנציומטר של 10ohm ומשם להארקה (חוט שחור בחיבור המולקס).

נלקח מפה

בסרטוט שסורטט כדי להסביר את חיבור מסך ה LCD לחיבור הפרללי ישנו נגד בעל ערך של 100ohm כאשר בהמשך כפי שציטטתי למעלה

אתם מסבירים שצריך לחבר את רגל מספר 16 לנגד בעל 10ohm

שלמעשה זה 100ohm

לצומת לבכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. את הפין הראשון מחברים למולקס.. ואת המולקס לספק.

אני מתכוון לקנות צג ללא תאורה אחורית אז נכון לעכשיו עזוב את הרגל ה-15 וה-16.

בקיצור את ה-3 החוטים הראשונים אני מלחים למולקס כמו שכתוב ואת זה לספק ואת השאר לחיבור הפרללי ?

אני חייב את הנגד המשתנה או שלא ?

ואם כן לא הבנתי לאיפה הרגל ה3 מתחברת ?

אם אני לא חייב את הנגד זה יפתור לי הרבה סיבוכים.

כמה יעלה לי סה"כ הפרוייקט הקטן הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פין 1 חוט שחור במולקס

פין 2 חוט אדום במולקס

פין 3 חוט שחור במולקס

ואת השאר לחיבור הפרללי על פי ההוראות.

אתה לא צריך את הנגד. הוא רק בשביל התאורה.

הפרוייקט הזה לדעתי יעלה לך בסביבות ה 70 שקלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פין 1 חוט שחור במולקס

פין 2 חוט אדום במולקס

פין 3 חוט שחור במולקס

ואת השאר לחיבור הפרללי על פי ההוראות.

אתה לא צריך את הנגד. הוא רק בשביל התאורה.

הפרוייקט הזה לדעתי יעלה לך בסביבות ה 70 שקלים

אז אם אני קונה צג ללא תאורה אז לא צריך אותו בכלל....

זה הרבה יותר פשוט ממש שחשבתי, עכשיו צריך לחשוב איך מסדרים אותו יפה במארז.

ד"א מה יותר יפה ? עם תאורה אחורית או בלי ? יש בכלל הבדלים בסופו של דבר חוץ מההלחמה ?

עריכה:

ומה לגבי פינים 18-25 ? מה עושים איתם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...