מחשב חדש E6300 לא ב OC עם טמפ" גבוהות , מדוע ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש E6300 לא ב OC עם טמפ" גבוהות , מדוע ?

shoeyal

Recommended Posts

שלום לכולם רכשתי מחשב חדש והמעבד שלא עבר עדיין OC מראה תוצאות משונות .

בתוכנה של הלוח אם הטמפ" טובות אולם ב TAT ו TEMP הן גבוהות בצורה מפחידה (אפילו ב IDLE הו על 50)

עכשיו אני עם סטוק אבל מארז COMPUCASE 6A21 עם 2 מאווררים ומחשב חדש כך שאין אבק וחורף קר .

האם יש לי מה לדאוג או שTAT מזייף ?

נ.ב בביוס זה מראה לי 38 מעלות

נקודה מוזרה נוספת ש EVEREST לא קורא את טמפ המעבד (גם את של הכ.מסך אבל זו בעיה אחרת)

בדקתי את הטמפ גם עם כל תוכנה בנפרד וללא שינוי מיוחד

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עושה רושם שאין מגע טוב בין המעבד לגוף הקירור. זה יסביר את ההפרש הגדול בטמפ'.

נסה לרענן משחה תרמית. תמרח אותה כמו שצריך(כגודל ראש גפרור ואף פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר הגיוני ש-TAT מדייק. אבל זה תמיד יכול להיות.

שים סקרין שוט של אוורסט. אבל בכל מקרה, לא הייתי מתרגש מכך שתוכנת צד שלישי אחת לא מראה את הטמפ'. זה לא משנה כל כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

לי היתה בעיה דומה עם מעבד DualCore 2 Duo E6400 וקרור סטוק default של המעבד, לוח אם GA-8I965P-DS3 ומארז COMPUCASE HEC CI-6919B-NPS (עם 2 מאווריים).

אני שמתי לב כי אצלי כשמחשב עולה ואפילו לא נכנס לחשבון במערכת ההפעלה הגדרות ה default של הביוס לקרור לא מספיקות והטמפרטורה עולה אף על פי שהמחשב בעצם ב idle (כנראה זיהוי המעבד ע"י הביוס לקוי).

במידה ויש לך לוח אם של וערכת שבבים 965, פיתרון ביניים שעזר לי הוא שינוי בביוס "FAN Speed Control Method " מ- AUTO ל -DISABLE (בצורה אוטומטית משתנה לך גם ה "FAN Speed Control Mode " ואז המאוורר עובד על מקסימום כל הזמן (ללא קשר לטמפרטורות המעבד ו/או המתחים). ההבדל ברעש אצלי לא רחוק מלהיות קיצוני ובהחלט נסבל (אני לא הרגשתי בהבדל). והטמפרטורות חזרו לתחום הבטוח.

בנושא טמפרטורת המעבד , עליך להבדיל בן טמפרטורה "רגילה" של המעבד (טמפרטורה חיצונית) לבין טמפרטורת ליבת המעבד (בתוך המעבד) ולרוב גבוהה ב 10 מעלות בערך מהטמפרטורה החיצונית בקרור אויר רגיל.

בהקשר לשאלה שלך על EVEREST והמעבד - תריץ בדיקת EVEREST CPUID (מתוך tools) ואז הוא אמור לזהות לדעתי.

בנוסף במידה ואתה מבין מספיק, הייתי ממליץ לך לנסות "פותח" את כל ה-מנוטרלים (ובזהירות). כלומר תפעיל את מערכת ההזהרות שיש לך שם, מעבד, מאוורר מעבד ומאוורר צ'יפסט כך שהתוכנות יוכלו להכיר טוב יותר איזה חומרה יש לך.

בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

as66 הפתרונות שלך חלקיים ולא פותרים באמת את הבעייה.

דבר ראשון שצריך לעשות זה להוציא את הקירור, לוודא שאין מדבקה(סיכוי קלוש), ולרענן משחה תרמית כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GGuyZ - אם לא קראת היטב אני חוזר ומדגיש כתבתי שהפיתרון שהעלתי פה הוא "פיתרון ביניים" ושווה לעניות דעתי לבדוק גם את הגדרות הביוס בנושא הקרור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

as66 הפתרונות שלך חלקיים ולא פותרים באמת את הבעייה.

דבר ראשון שצריך לעשות זה להוציא את הקירור, לוודא שאין מדבקה(סיכוי קלוש), ולרענן משחה תרמית כמו שצריך.

המדבקה שאתה מדבר עליה היא זאת של האחריות לא?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכן הם מיותרים.

הבחור כאן עוד לא ניסה את הדבר הברור ביותר שרוב הסיכויים יפתור לו את הבעייה.

משתמש כבד - אני מדבר על המדבקה ששמים על הIHS. כן היא של האחריות(באיסטרוניקס חשבו שזה מקום טוב כנראה.. סטלנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להתקשר לברר קודם. היה על זה דיון בעבר ואם אני זוכר נכון הם עדיין יספקו אחריות בתנאי שיש קבלה או משהו בסגנון.

אם זה לא היה ברור - אין להסיר את המדבקה(באם היא קיימת... והסיכוי קטן) ללא הידברות מוקדמת עם החנות. מצד שני, אין להם זכות לשים את המדבקה על המעבד ובכך לפגוע בביצועיו ולסכנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...