זקוק לעזרה באוברקלוק P5B Deluxe + E6600 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה באוברקלוק P5B Deluxe + E6600

eltoro

Recommended Posts

מערכת:

Asus P5B Deluxe (bios 0804)

E6600 B4 stepping 6

Corsair XMS2-6400C4 2GB

Enermax Liberty 620W

ThermalTake BigTyp 120 VX @ 1300RPM

יציב לחלוטין ב-3.2GHz, vcore=1.38V, mem=888MHz 4-4-4-12 2.1V, FSB=355MHz

ניסיתי להעלות את הבאס ל-400MHz, אבל המחשב לא היה יציב, למרות שהעלתי את ה-vcore ל-1.45V. הזכרון עובד יציב לחלוטין גם ב-900MHz 4-4-4-12 (2.1V, לכן כשאני משנה את היחס מעבד:זכרון ל-1:1 אני יודע שהזכרון הוא לא הסיבה כשהוא עובד רק ב-800MHz 4-4-4-12.

שאלות:

1. מהי הגדרת הביוס ב-P5B Deluxe המקבילה להגדרת ה-MCH voltage בלוחות אחרים?

2. מה משמעות שלושה ביפים שמשמיע ה-P5B Deluxe כאשר אני מדליק את המחשב באוברקלוק גבוה יותר מ-3.2GHZ ל-E6600 (המחשב נדלק אחרי השמעת שלושת הביפים ומראה את התדר הרצוי, אבל הוא לא יציב)?

3. האם נחוץ לי vcore גבוה יותר לשם יציבות ב-3.6GHz?

4. המלצה אחרת?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשנה את הכותרת בהתאם לחוקי הפורום, או שהודעתך תנעל.

1. לא ממש צריך לעניין אותך ה MCH. מה שכן, תנסה לשנות את המתח ל -NB, ואפילו ל-SB אם יש.

2. ביפים קצרים או ארוכים? ואיזה ביוס יש לך.(AMI, AWARD, PHOENIX?)

3. ייתכן מאוד. ראיתי כבר E6600 שנזדקקו ל1.5 ויותר כדי להחזיק 3.5 ג'יגה.

ומה הטמפ' במאמץ (עם תוכנת מאמץ) בבאס 355

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ניסיתי וזה לא תרם.

2. AMI . למעשה זה ביפ אחד ארוך ושלושה קצרים. נראה לי שאחרי שביטלתי את ה-C1E זה הפסיק.

3. רק ב-1.65V הצלחתי להחזיק WinXP יציב עם באס של 400 (3.6GHz). אך גם בקשר לזה יש לי חששות לאחר שהתחילו בעיות עם האנטיוירוס שנפתרו רק כשחזרתי ל-3.2GHz.

4. בבאס של 355 (3.2GHz) הטמפרטורה במאמץ (שתי ריצות במקביל של CPU Burn-in) היא 48 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קוד שונה לגמרי מסתם 3 ביפים קצרים. בכל מקרה, הקוד הזה אומר שיש בעייה בזכרונות. בד"כ זה אומר שהם לא יושבים כראוי, אבל מכיוון שזה התחיל בזמן אני מניח שהם לא מקבלים מספיק מתח. ה-XMS2 אוהבים מתח.

הטמפ' ב-TAT ב3.2 ג'יגה היא רק 48 מעלות? מה קורה ב1.65V וב-3.6 ג'יגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יכול להיות שזו בעיית זכרונות? אם הזכרון עובד חלק לחלוטין ב-888MHz 4-4-4-12 @ 2.1V (יציבות עבודה מוחלטת במשך שבוע, וריצה נקייה לגמרי במשך כמה שעות של Memtest86+ v1.7), אז למה שתהייה בעיית זכרון ב-800MHz 4-4-4-12 @ 2.1V?

אני משתמש ב-CPU Burn-in לבדיקת טמפרטורה (דיי יעיל בהשוואה לכלי עומס אחרים).

היכן אפשר להוריד את TAT?

כן, בעומס על שתי הליבות הטמפרטורה של המעבד ב- 3.2GHz היא 48 מעלות (הייתה 62 מעלות עם הקירור של לפני שהחלפתי ל-BigTyp 120 VX).

ב-3.6GHz @ 1.65V הטמפרטורה עלתה ל- 58 מעלות.

האם זה גבוה מדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יכול להיות שזו בעיית זכרונות? אם הזכרון עובד חלק לחלוטין ב-888MHz 4-4-4-12 @ 2.1V (יציבות עבודה מוחלטת במשך שבוע, וריצה נקייה לגמרי במשך כמה שעות של Memtest86+ v1.7), אז למה שתהייה בעיית זכרון ב-800MHz 4-4-4-12 @ 2.1V?

אני משתמש ב-CPU Burn-in לבדיקת טמפרטורה (דיי יעיל בהשוואה לכלי עומס אחרים).

היכן אפשר להוריד את TAT?

כן, בעומס על שתי הליבות הטמפרטורה של המעבד ב- 3.2GHz היא 48 מעלות (הייתה 62 מעלות עם הקירור של לפני שהחלפתי ל-BigTyp 120 VX).

ב-3.6GHz @ 1.65V הטמפרטורה עלתה ל- 58 מעלות.

האם זה גבוה מדי?

את קריאת הטמפ' תבצע בעזרת TAT(תחפש Thermal Analysis Tool של אינטל). שמה תקבל קריאה מהליבה ותסתמך עלייה. לגבי תוכנת מאמץ - אני מעדיף את Orthos. אבל זאת העדפה אישית.

לגבי עניין הזכרונות - שאלת מה הקוד שאתה מקבל ועניתי. יכולים להיות מספר סיבות לזה. אבל בגדול, בעיית יכולה להתעורר בבאס גבוה יותר דווקא בגלל הלוח. מה גם שיש הבדל בין שפועלים במהירות X בבאס כללי נמוך יותר, אל מול באס כללי גבוה יותר.

עדיף שתבדוק בבאס הגבוה יותר את הזכרונות בMEMTEST לכמה שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את גרסה 2.05, אבל היא לא מסכימה לעבוד עם ה-Pentium D 820 שיש לי בעבודה. יכול להיות שהיא תואמת רק למשפחת C2D?

מתוך ה-readme:

The Thermal Analysis Tool supports the following genuine

Intel mobile processors:

Pentium-M (CPUID: 6EX)

Pentium-M (CPUID: 6Fx)

Pentium-M (CPUID: 66X, Extended Model: 1)

The Thermal Analysis Tool supports only chipsets

.

המטרה שלי היא מציאת ההגדרות הגבוהות ביותר של המעבד והזיכרון, בשילוב של טמפרטורות סבירות לשם מצב עבודה שוטפת יציבה לחלוטין, ולא למטרת בנצ'מרק. אם אצליח לדוגמה ליצצב את המערכת על 3.5GHz ב-1.5V זה יספק אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי גם יש P5B DLX + E6600, ולי הייתה בעיה במתח למעבד, פשוט יש לי VDROOP גדול [וכנראה שגם לך]

אבל אם אתה מצליח לייצב את המערכת על 3.6 רק עם 1.65 מתח, אז זה מוזר.

תנסה לשים 1.575 בביוס או אחד מעל זה 1.58X, לא יציב?

בהגדרות של המתחים האחרים [לא של המעבד והזיכרון] שמתי את הכל על הכי גבוה, חוץ מ-SB VCORE ששמתי בו V1.70...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש את אותה בעיה עם אותו המעבד ואותו הלוח,יש לי ST 2X1024 800MHZ וקירור מים.

אני על באס 400 ומתח של 1.4875 והייתי גם במתח של 1.5 אבל המחשב לא החזיק לי באס של 410 והטמפ' במאמץ על TAT הגיעה עד ל-65.

המתח לזכרונות שלי 2.0V

ועד כמה להגיע למעבד בלי לגרום לו נזק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעבור את ה-60 ב-TAT. וגם זה מוגזם.

מעבדי E6600 רבים נקעים בשלב לא גבוה במיוחד(איזור ה3.5 ג'יגה).משם והילך הם דורשים המון VCORE והטמפ' מרקיעות שחקים. זה עניין של מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, אז אחרי עיכוב משמעותי להלן הטמפרטורות:

עומס על שתי הליבות ע"י CPU Burin-in

מדידה ע" Probe:

50 מעלות

מדידה ע"י TAT:

53, 55 מעלות

עומס של שתי הליבות ע"י TAT

מדידה ע"י Probe

63 מעלות

מדידה ע"י TAT:

63, 65 מעלות

ההתרשמות שלי היא שלא קיימת תוכנת עולם אמיתי שגורמת להתחממות של המעבד יותר מאשר CPU Burn-in.

העומס שמפעיל TAT על המעבד נראה לי יותר כסימולציה תאורטית ולא כעומס שיכול להיות אמיתי.

האם למישהו יש דעה שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העומס של TAT הוא העומס המקסימלי, אין ספק. שום תוכנת עולם אמיתי לא תגיע לעומס כזה. בעצם, שום תוכנת עולם אמיתי לא תגיע לעומס של אורתוס אפילו, שהינה פחותה משל TAT.

הטמפ' טיפה גבוהות, אבל אפשר לחיות עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...