שאלה על Outlook Express בשימוש ברשת ביתית - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על Outlook Express בשימוש ברשת ביתית

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי 4 מחשבים בבית המחוברים ברשת חוטית עם ראוטר.

תיבת האי מייל שלי היא של Netvision, ואני משתמש ב- Outlook Express על מנת לקרוא ולשלוח הודעות.

הבעיה היא כזאת:

כאשר משתמש במחשב א' מושך הודעות אי מייל למחשב שלו (על ידי Send & Receive), המשתמש במחשב ב' לא יוכל למשוך את ההודעות הללו (מאותה כתובת אי מייל), אף על פי שהמשתמש במחשב א' לא מחק אותן לצמיתות, אלא רק קרא אותן. האי מייל שלנו הוא כרגע משותף (משפחתי). מה שקורה, זה כאשר מישהו אחר מהמשפחה שלי מושך הודעות אי מייל מהמחשב שלו, ייתכן ומשך הודעות אי מייל שמיועדות אליי, ולכן לא אדע על קיומן כלל, מאחר שאני נמצא במחשב אחר.

האם ישנה פונקציה, אשר בעזרתה ניתן להכתיב לתוכנה, שקריאת הודעה (קריאה בלבד) לא תגרום ל"משיכתה" מהתיבה, כך שגם אחרים יוכלו למשוך אותה שוב בהמשך, עד שתימחק לצמיתות בצורה ידנית?

בבקשה אל תציעו לי לעשות אי מייל אישי לכל אחד, מאחר שעקב סיבות אישיות זה לא אפשרי כרגע.

תודה לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - יש פיתרון לעניין.

בהגדרות התיבה אצל כל אחד מהמחשבים יש לסמן את האפשרות "LEAVE A COPY ON THE SERVER".

סימון האפשרות יגרום להשארת ההודעות בתיבה עד למחיקתן הידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד! תודה רבה!!!

אם יורשה לי, עוד שאלה קטנה באותו נושא:

כמו שאמרת, כעת כל יוזר יכול למחוק ידנית את ההודעות לצמיתות.

האם יש אופציה, הנותנת ליוזר מסוים בלבד את "הסמכות" למחוק ידנית הודעות מתיבת הדואר?

לדוגמה: אני לא מעוניין שמישהו מהמשפחה שלי ימשוך הודעות ולאחר מכן ימחוק אותן (וכך לא אראה אותן יותר). כיצד אני משאיר את הסמכות אצלי בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאיר לכולם רק את leave copy מסומן, ורק במחשב שלך תסמן גם את remove from server when deleted from deleted items.

ככה כולם יקבלו, כל תחנה תוכל למחוק אצלה את המיילים, אבל זה לא מוחק אותם מהשרת

התחנה שלך, כאשר מרוקנת את תיבת "פריטים שנמחקו" זה מרוקן את הפריטים האלה גם מהשרת

קח בחשבון שאתה צריך לרוקן כל יום כמעט (בהנחה שיש לך תיבת 10 מגה פשוטה בנטויז'ן, מתמלא די מהר אם לא מרוקנים)

אחרת זה יתמלא ולא תקבל יותר הודעות

ובאופן כללי ממליץ לעבור לג'ימייל, ולהפסיק להיות תלויים בתא הדואר של הספקית

כך גם לכל אחד מבני המשפחה יהיה תא משלו, במקום להתחלק בתא אחד , או לקנות בתשלום תאים נוספים מהספקית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך על תשובתך! כמה דברים:

1. ה"תלות" הזאת בספקית האינטרנט לא מהווה ואף פעם לא היוותה בעיה.

2. גודל התיבה הוא 2 ג'יגה, כך שאף פעם אין בעיה של תיבה מלאה.

3. אני המשתמש העיקרי באי מייל.

4. אני מתחזק את המחשבים ומטפל בהם, כך שלא ארצה שמישהו מהמשפחה יתעסק יותר מדי באי מייל, שמהווה פתח כניסה לווירוסים.

שאלה נוספת בקשר לתשובתך:

האם עד כה, כאשר האופציה שהזכרת לא היתה מסומנת, "העברת" ההודעות ל- Deleted Items לא היתה מסירה אותן לצמיתות מתיבת הדואר?

או בניסוח אחר: האם "מחיקת" ההודעות ל- Deleted Items מסירה את ההודעות מהתיבה לצמיתות, כאשר האופציה שהזכרת לא מסומנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהאופציה לא מסומנת, מחיקת ההודעות (מ INBOX ל DELETED או מ DELETED ולגמרי למחוק) הייתה מוחקת את זה לוקאלית בלבד

וההודעה עצמה הייתה נשארת בשרת של נטויז'ן, ותופסת מקום, למרות שמחקת אותה מכל המחשבים שלך.

אם נניח אתה לא מסמן את האופציה הזו, ורוצה למחוק דברים מהשרת, אתה יכול לעשות את זה מהממשק הוובי של השרת דואר שלהם

בכתובת www.ebox.co.il מכניס שם משתמש, ססמא, וכשאתה בפנים, אתה רואה בדיוק את כל ההודעות שנמצאות על השרת.

דרך אגב, אם יש לך תיבה של 2 ג'יגה, אתה יכול לעבוד (בנטויז'ן לפחות) בתצורת דואר שנקראת IMAP ולא ב POP3

אם אתה רוצה, אני ארחיב על היתרונות והחסרונות של צורת העבודה הזאת, אישית אני מעדיף אותה בהרבה על POP3

והלוואי וג'ימייל היו נותנים IMAP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו:

האם שרת = תיבת הדואר שלי?

במידה וכן: אז אתה בעצם אומר במילים אחרות, שאין לי אפשרות לרוקן את תיבת הדואר שלי (מאחר שמחיקת ההודעות מ- Deleted Items במקרה הגרוע משאירה אותן בתיבה כדבריך), ומכאן שתיבת הדואר שלי מזמן היתה צריכה להיות מפוצצת.

במידה ולא: אם המחיקה מורידה את ההודעות מהתיבה אך לא מהשרת, למה זה צריך לעניין אותי? הקטע של הפרטיות?

אני קצת מבולבל מכל העניין. אודה לך אם תעשה לי קצת סדר בבלאגן.

זה מה שאני מעוניין לעשות בגדול: יש 4 מחשבים בבית. אני מעוניין שלכולם תהיה אפשרות לקרוא דואר מאותה התיבה, מבלי שכל מחשב ימשוך אותו אליו (עניין שכבר פתרנו), אך אני מעוניין שרק לי תהיה הסמכות למחוק דואר לצמיתות מהתיבה, ולאחרים לא תהיה אפשרות. בנוסף אני מעוניין לדעת איזו פעולה אכן מבצעת את המחיקה: מחיקה לתוך ה- Deleted Items או מחיקת ה- Deleted Items.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרת = תיבת הדואר שלך, כן

כשאתה נכנס לממשק הוובי www.ebox.co.il ועושה לוגין עם שם המשתמש והססמא שלך

אתה בעצם רואה את תיבת הדואר שלך בשרת של נטויז'ן וכל מה שיש בתוכה כרגע.

(זאת גם אחלה דרך לבדוק אימייל כשאתה לא בבית למשל, דרך כל מחשב שמחובר לאינטרנט,

פשוט להיכנס לאיבוקס ולבדוק אם יש הודעות חדשות..כמו כל דואר מבוסס ווב, הוטמייל וג'ימייל וכו')

בתיבה = בשרת, המקום בו נשמרות ההודעות עבורך עד שהן יורדות ב POP3 למחשב שלך.

ועכשיו לסדר :

במצב רגיל, כשאווטלוק מוריד הודעות, אז בסיום התהליך הוא מודיע לשרת

"סיימתי להוריד את ההודעות XYX, ואתה השרת, רשאי כעת למחוק אותן מאצלך"

(ומרגע זה והלאה, הן שמורות אך ורק במחשב שהוריד אותן)

כשאתה מסמן באווטלוק שלך, באפשרויות החשבון

את האפשרות "השאר עותק של ההודעה על השרת" - אתה בעצם אומר לאווטלוק לא לשלוח את ההודעה הזו לשרת

וכל המכתבים שהורדת, יישארו בשרת עד שמישהו ימחק אותם משם

עכשיו, אתה יכול לסמן את תיבת הסימון שדיברנו עליה

remove from server when deleted from deleted items

וזה אומר, שאתה יכול למחוק הודעות במחשב שלך למשל, חופשי

ברגע שאתה מוחק אותן, הן כמובן עוברות ל deleted items כרגיל

אבל כשאתה מוחק אותן מ deleted items , האווטלוק ישלח הודעה למחוק אותן גם מהשרת.

אתה יכול להשתמש באפשרות הזו כדי לקבל שליטה כמו שאתה רוצה , כך :

בכל המחשבים אל תסמן את הצ'קמארק הזה (אבל כמובן כן תסמן את האפשרות להשאיר עותק בשרת)

רק במחשב שלך תסמן את הצ'ק הזה, שמוחק מהשרת במידה ומחקת מפריטים שנמחקו.

זה אומר שכל החמשבים האחרים יקבלו את המכתבים אליהם לתיבה,

ובמחשבים האלה, אם מישהו ימחק מכתבים, הם יימחקו ספציפית רק מהמחשב שבו נעשתה הפעולה

ואין להם השפעה על מה שקורה בשרת.

במחשב שלך, כשאתה רוצה להסיר הודעה לגמרי מהשרת, אתה מוחק אותה, ואז מוחק אותה מפריטים שנמחקו.

(עושה שלח/קבל לאחר מכן, על מנת שהאווטלוק ישלח את הוראת המחיקה לשרת)

וזה הכל.

אפשרות אחרת היא לסמן במחשב שלך

מחק מהשרת לאחר X ימים

וזה אומר שאתה מקציב לכל המחשבים שלך X ימים לקבל את ההודעות מהשרת

ואז זה נמחק לבד מהשרת, מחשבים שהספיקו לקבל את זה - קיבלו

כאלה שלא דלקו או לא הופעל בהם אווטלוק במשך X ימים - לא קיבלו את ההודעות

מהרגע שהודעה ירדה למחשב שבו מסומנת האפשרות "מחק לאחר X ימים" יש לה בדיוק X ימים להשאר בשרת

כדי שלשאר המחשבים יהיה זמן להוריד אותה.

וכמובן אפשר לשלב את האפשרויות

(X ימים וגם מחק אחרי שנמחק מפריטים שנמחקו)

ואתה יכול גם לא לבחור באף אחת מהן, ולהשאיר את כל המכתבים בשרת בצורה קבועה

וכשמתמלא המקום, אתה נכנס ידנית לשרת (EBOX) ומוחק הודעות ישנות שבטוח כולם קיבלו כבר, ידנית.

עכשיו, כתוב לי כאן אם אתה רוצה שאני ארחיב על עבודה בתצורת IMAP , נראה לי שזה יהיה לך יותר נוח בהרבה, אם תרצה ארחיב עליו

זה לא מסובך. והייתרון הגדול הוא שכל המחשבים מסונכרנים זה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! הסבר מקצועי וממצה!

גם לא ידעתי על ה- eBox. שימושי ביותר!

לגבי ה- IMAP:

האמת היא שהתצורה הנוכחית נוחה לי (למרות שאני לא מכיר IMAP), אז אתה לא חייב.

עשית כבר מספיק בשבילי. רק אם באמת יש לך זמן מיותר, אני אשמח לדעת על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ לסמן מחיקה של פריטים כעבור X ימים מסויימים כי לא כל דבר מגיע ל-Deleted Items. למעשה אצל רוב האנשים אחוז קטן מגיע לשם, כאשר הרוב נשאר לו ב-Inbox או תיקייה מסודרת אחרת... מה שאומר שרוב ההודעות הללו ימשיכו לתפוס מקום בסרבר אם רק סומנה האופציה Remove from server when deleted from Deleted Items.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...