OO - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OO

Lev-UFO-Child

Recommended Posts

תגיד תודה. בכיתה ז' וח' למדנו להשתמש באקסל (!), והשנה סוף סוף החליטו לעשות משהו שנראה להם יותר מואיל (כיתה ט'):

ללמד אותנו ACCESS!!!! (כמובן שכל התוכנות הנ"ל הם גם של מיקרוסופט).

בכיתה מקבילה בהנדסאים לומדים C, ורק אצלנו בבי"ס המחורבן החליטו ללמד ACCESS!!!

בקיצור - תגיד תודה. תלמד C לבד בבית (מה שאני עושה ואני מתקדם די מהר) ותשים *** על השיעורים בכיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QBASIC הוא מהדר (קומפיילר) לשפת BASIC הישנה. אם מישהו יודע Visual Basic אז לא תהיה לא בעיה עם QBASIC. היא מאוד קלה, אבל די מוגבלת והיא מקנה הרגלי תכנות נוראיים (לא צריך להכריז על משתנים, לא מכריזים על מודול של תוכנה, כל התוכנית יכולה להיות משורה אחת).

ולזה שהביא דוגמא של קוד - לא משתמשים במספרי שורות (10, 20, 30..) כבר יותר מ-10 שנה. הנה דוגמא שקולטת מספר ומדפיסה "A" אותו מספר פעמים:

INPUT "Enter a number", %num

FOR i% = 1 TO %num

PRINT "A"

NEXT i%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד קטן-

(מצד שני אותה כיתה חושבת שזכרון זה הארד דרייב , שיהיה)

חמוד שלי, הם לא בהכרח טועים אתה יודע...

אז עד היום עבדנו על האופיס של מיקרושיט (אין להם כסף לOPENOFFICE שהוא בעצם עולה 0 ש"ח)

אם אני לא טועה, הם מקבלים את זה חינם ממפעל הפיס.

לפחות אני יודע שכולם יכשלו בזה

ורק אני אצליח (משום מה אני היחיד בשכבה שלי שיודע מה זה GPU)

מה הקשר בין GPU ללתכנת, קיבינימט?

אני כתה י"ב, אוטוטו בוגר מגמת טכ"ם, ואני אומר לך שדווקא אלה שלא ידעו כיתה י' מה עושה dir מקבלים עכשיו רק 100

ואני, רק כי המורה אוהב אותי הוא נותן לי ציונים גבוהים- אני לא יודע לתכנת בגרוש.

[ot]

יש לך בעיה רצינית של גישה, קצת קשה להבין את ההתנשאות הזאת (וואו, אתה יודע מה זה GPU, ילד אחר ישאל אותך מה זה נבדל, או מה

האינטגרל של e^x או אם גרב זה זכר או נקבה, ואתה גם לא תדע - וגם אז זה לא יגיד כלום על מי אתה)

[/ot]

דווקא מבחינת גרפיקה ראיתי דברים לא רעים בqbasic.. דווקא דבר חמוד לאללה (ופשוט).

judi, דווקא באלגוריתמים כדאי להשתמש במספור, וזה דווקא הרגל תכנותי דיי חשוב (חבל שגם הוא נעלם)

(אחח... אני זוכר כשהייתי קטן ב""נייד"" של אבא שלי הייתי חייב להפעיל את בייסיק ומשם להריץ- וזה לא פשוט לילד בן 3)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד תודה. בכיתה ז' וח' למדנו להשתמש באקסל (!), והשנה סוף סוף החליטו לעשות משהו שנראה להם יותר מואיל (כיתה ט'):

ללמד אותנו ACCESS!!!! (כמובן שכל התוכנות הנ"ל הם גם של מיקרוסופט).

בכיתה מקבילה בהנדסאים לומדים C, ורק אצלנו בבי"ס המחורבן החליטו ללמד ACCESS!!!

בקיצור - תגיד תודה. תלמד C לבד בבית (מה שאני עושה ואני מתקדם די מהר) ותשים *** על השיעורים בכיתה.

תגידו שניכם תודה, אני בי' בטכ"מ ובמסלולים מואצים אחרים לומדים השנה אקסס ופסקל

תגידו כולכם תודה!

אנחנו, כל מה שלמדנו בכיתות ז'-ח'-ט' זה Word ו-PowerPoint!

Word ו-PowerPoint!!!

השנה אני ב-י' ובחרתי במגמת אלקטרוניקה ומחשבים, אז השנה לא מתכנתים, בינתיים זה רק אלקטרוניקה. רק שנה הבאה נלמד C ואסמבלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב כמוך...

בגלל זה בחרתי אלקטרוניקה ולא הנדסת תוכנה.

אבל לדעתי, כל השלוש שנים האלה בחטיבה שבהן למדתי לפרק ולקבץ קבוצות ולהוסיף אפקטים של גלישה משמאל, היו סתם מבוזבזות, ובזמן הזה הייתי יכול ללמוד שפת תיכנות. זה עדיף על PowerPoint.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שאני אוהב את שניהם.

שהייתי קטן פירקתי בסביבת ה-1000 מכשירים חשמל ואת חלקם אפילו הרכבתי בחזרה (ואני מדבר על זה שהתחלתי בערך שהייתי בגיל 3).

אני דווקא חושב שתכנות זה דבר כיפי לחתולין. לראות אחרי זה את היצירה שלך עובדת זה פשוט כיף, זה כמו (תרדו תרדו עלי) לפתור תרגיל במתמטיקה ואחרי שאתה מסיים לחשוב איזה קשה זה היה (במידה והתרגיל קשה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QBASIC היא אחד האפשרויות הגרועות למתכנת שרוצה ללמוד תכנות כמשהו שיעזור בחיים ויהווה בסיס לכל תכנות עתידית:

* מקנה הרגלי תכנות נוראים: לא דרושה הצהרת משתנים, לא חייבים לשמור על מבנה קבוע של תכנית

* לא מכילה אפשרויות תכנות בסיסיות כמו מצביעים (מושג בסיסי בתכנות)

* לא מאפשרת לתכנת תחת (32-bit) ולגשת לסיפריות חיצוניות בשביל זאת

* היא לא שפת תכנות OO (מונחת אובייקטים), בעוד שרוב שפות העילית וסביבות הפיתוח הן כאלו (C++, Visual Basic, Delphi)

החיסרון העיקרי הוא #1. כל מי שלמד לתכנת בפסקל לדוגמא, לא תהיה לו כל בעיה לעבור ל-perl או ל-C או ל-Java או לכל שפת תכנות אחרת, כי יש דברים כמו משתנים, קבועים, וכו'. ב-QBASIC אתה יכול להשתמש במשתנה שלא הגדרת אותו אף פעם, ושגיאת כתיב בשם של משתנה פשוט תיצור משתנה חדש ולא תעורר שגיאה (כצפוי מכל שפת תכנות נורמלית). השפה משתפת את החיסרון שלה עם Visual Basic, אבל שם אפשר לדרוש הגדרת משתנים, והסביבה עצמה היא כן OO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...