לא אוכל בבסיס, ובעיה עם הקפ"ס--- צריך עצה. - עמוד 15 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא אוכל בבסיס, ובעיה עם הקפ"ס--- צריך עצה.

liav12

Recommended Posts

• תגובות 221
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

די נו איזה באסה,לאף אחד אין רעיון איך לשמור על כושר? (בצורה שיהיה איכשהוא כוח לעשות אותו כשמשתחררים הבייתה או משו?)

תתחיל לתרגל איך אתה אומר לסמל כל מה שאתה חושב עליו (שזה כמובן כולל קללות ב-10 שפות שלא ידעת שאתה יודע)

אתה כבר תעשה הרבה כושר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירין- אתה לא צודק ב 100%.

1. אפשר לשמור על בשירות. בבסיסים סגורים זה קל יותר. אתה לא מבזבז 2-3 שעות ביום על נסיעות באוטובוס. במקום זה אחרי העבודה מי שנשאר בבסיס יכול לרוץ, לשחק כדורגל וכו'. בבסיסים סגורים, זה תלוי בכמה עבודה יש לך (או פשוט מתי אתה חוזר הביתה) וכמה רצון יש לך.

2. יש אנשים ששומרים על החברים מלפני הצבא גם אחרי.... לא הבנתי למה החלטת שלא.

בסופו של דבר אפשר להישאר בערך אותו בן אדם.... אבל בהחלט צריך להתאמץ בשביל שהצבא לא יהפוך אותך לחרא בן אדם.

(לא יודע מה הקשר בכלל לדיון :silly:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה שאתה ניכנס לצהל אתה במסגרת מאוד שונה מהמסגרת שאתה מכיר כרגע

וזה הולך ככה -

1-כל עולם החברים שלך משתנה

פשוט רובם מתפזרים בצהל אחרים הולכים לעבוד או ללימודים גבוהים

יש כמה שיורדים מהארץ

ואין לך כבר מסגרת או זמן לפגוש אותם כמו פעם

2-אתה מתחיל לעבוד הרבה בצהל

וזה לא משנה אם זה קרבי או גובניק

כל עוד לא קוראים לך סופרסטר בסוף או משהו דומה

אתה "תבלה" הרבה שעות בצבא

3-גם אם היה לך מזל ויש לך שרות של 5\9 (9 בבית 5 בצהל)

ולרוב החיילים אין את זה

בצבא אתה תעבוד הרבה ולא יהיה לך כח ליתאמן ובחופש

תעבוד

אתה צריך להבין שכמה שאתה נכנס עמוק יותר לצבא

אותם חברים שהיו לך באזרחות נעלמים

ואתה לא תירצה לבלות שבוע חופש בלי הרבה דברים לעשות חוץ מאימונים

אז אתה מתחיל לעבוד רציני

ואין לך כח לעשות הרבה אימונים

וזה במצב טוב

בדרך כלל לחייל יהיה קצת ימים בבית הרוב בצהל

והרוב עבודה

ככה שלשמור על בצהל זה מאוד מאוד קשה

אני לא יודע אם אתה מדבר מנסיון אישי או מנסיון של החברים שלך אך אצלי המצב הוא ממש ממש לא כזה, צריך להכניס הכל לפרספקטיבה, הצבא לא הורג לך את החיים אלא סה"כ משנה לך אותם קצת, אם אתה יודע להתמודד יפה עם המערכת אז השינוי הזה לא אמור להשפיע עליך כמעט.

בנוגע לטענות שהבאת, מסכים עם הראשונה, מי שיש לו רצון ולא מחפש תירוצים יכול לשמור על ולהתאמן בכל מקום בצבא בלי שום בעיה, בין אם זה לרוץ כל ערב, ללכת לחדר או כל פעילות שורפת קלורויות ומפתחת אחרת, הכל שאלה של רצון.

בנוגע לטענה השניה שלך אני בהחלט לא מסכים, אולי בגלל שאני ג'ובניק וכך רוב החברים שלי אבל הטובים שביניהם בקרבי וזה לא השפיע על הקשר שלי עם אף אחד מהם, קשר עם אדם זה דבר הדדי שאם רוצים בו ושומרים עליו באמת אז לא אמורה להיות שום בעיה, סה"כ זה לא שהבנאדם עבר לחו"ל, אפשר לראות חבר פעם בשבועיים ולדבר פעם פעמיים בשבוע ולא יקרה שום דבר.

בנוגע לשעות עבודה שדיברת עליהן אז אני מסכים חלקית, רוב החיילים בהחלט מבלים זמן לא מבוטל בצבא בעבודות אלו ואחרות, רוב הג'ובניקים בעלי יום עבודה של 7 וחצי עד 5 שלכל הדעות זה יום עבודה ארוך ומייגע שבדרך כלל כרוך גם בנסיעות ארוכות אבל תמיד אפשר להסתדר על ג'וב יותר טוב, מי שרוצה תמיד יוכל לעשות שכונה וכמעט ולא להיות בבסיס, השאלה היא המחיר שצריך לשלם, אם זה בדפוק, ריתוקים ודברים אחרים, וכמובן כל דבר לוקח זמן; לי למשל לקח חודשיים עד שהעבירו אותי מהבסיס שבו הוצבתי לקורס(שגם ככה הייתי בגימלים כי לא יכולתי לישון שם לילה) ועד שהגעתי לבסיס הנוכחי שלי שנמצא 10 דקות מהבית, אני נוסע אליו עם האוטו והשעות עבודה שלי הן מ10 עד 1 ובעקרון אני בא לבסיס, יושב וקורא עיתון עם בקבוק נסטי ועוגיות אוראו והולך הביתה.

לא חייבים להיות מקומבנים או להיות מפורסמים כדי להסתדר על תפקיד טוב(כל אחד וההגדרה שלו לכזה), סה"כ צריך סבלנות ורצון ובמקרים רבים נקיטת פעולות דרסטיות, לא נעים? אולי, הכרחי? מסתבר.

בנוגע לשירות של 5\9 או שבוע שבוע, דווקא שירות כזה יש להרבה חיילים, בעיקר עובדי מטבח ומאבטחי מתקנים,ואני מכיר כמה שבהחלט מנצלים את זה, גם מתאמנים וגם עובדים ולא מבזבזים את ההזדמנות שניתנה להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ בנוגע לריצות ש

קירין- אתה לא צודק ב 100%.

1. אפשר לשמור על בשירות. בבסיסים סגורים זה קל יותר. אתה לא מבזבז 2-3 שעות ביום על נסיעות באוטובוס. במקום זה אחרי העבודה מי שנשאר בבסיס יכול לרוץ, לשחק כדורגל וכו'. בבסיסים סגורים, זה תלוי בכמה עבודה יש לך (או פשוט מתי אתה חוזר הביתה) וכמה רצון יש לך.

2. יש אנשים ששומרים על החברים מלפני הצבא גם אחרי.... לא הבנתי למה החלטת שלא.

בסופו של דבר אפשר להישאר בערך אותו בן אדם.... אבל בהחלט צריך להתאמץ בשביל שהצבא לא יהפוך אותך לחרא בן אדם.

(לא יודע מה הקשר בכלל לדיון :silly:)

איפה אפשר לרוץ בבסיס?,אתה מתכוון להליכון? או באמת בבסיס עצמו?,כי בערב\לילה ממש קר ואי אפשר לרוץ ככה..ובטוח אני אהיה שחוט..על הליכון זה עוד סביר כי יהיה יותר חם בחדר ,וגם לרוץ על הליכון הרבה יותר קל מאשר בחוץ..אבל הליכון זה חרטא זה לא כמו ריצה בחוץ,אין מה להשוות בכלל :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ננסח את זה ככה

מאוד מאוד קשה לשמור על בצבא ברוב התפקידים

עבודה שלי הן מ10 עד 1 ובעקרון אני בא לבסיס, יושב וקורא עיתון עם בקבוק נסטי ועוגיות אוראו והולך הביתה

וזה נחשב לך כמו עבודה של חייל סטנדרטי?

יש מקרים חריגים ועל זה אני לא מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ בנוגע לריצות ש

איפה אפשר לרוץ בבסיס?,אתה מתכוון להליכון? או באמת בבסיס עצמו?,כי בערב\לילה ממש קר ואי אפשר לרוץ ככה..ובטוח אני אהיה שחוט..על הליכון זה עוד סביר כי יהיה יותר חם בחדר ,וגם לרוץ על הליכון הרבה יותר קל מאשר בחוץ..אבל הליכון זה חרטא זה לא כמו ריצה בחוץ,אין מה להשוות בכלל :-X

בבסיס. כמו שאתה רץ בשכונה... אז בבסיס.

זה תלוי בבסיס. יש בסיסים שהם כמו חצי עיר (בעיקר של ח"א). אם קר לך בחוץ- אני לא רואה מה ההבדל בין הבסיס לבית במקרה הזה.

בחלק לא מבוטל של הבסיסים יש חדר . לא תמיד הם זמינים (לפעמים מותר ללכת רק בשעות העבודה וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...