מארז וספק הכי שקטים ב-1,500 ש"ח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז וספק הכי שקטים ב-1,500 ש"ח

yuvalg

Recommended Posts

מחפש שילוב של מארז וספק איכותי אבל גם שקט באמת (נמאס לי לשמוע את המאווררים מטרטרים כל הלילה שאני עובד בבית...)

השילוב הנוכחי שחשבתי הינו:

Gigabyte Aluminium 3D Aurora Black Blue Led 725 ש"ח

1 HEC ACE580 580W 20/24PIN 460 ש"ח

1 Zalman CNPS9500 AT 92mm 249 ש"ח

יתר המפרט של המחשב:

1 Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2Mb BOX 1,050 ש"ח

1 AB9 Intel® P965 Socket 775 799 ש"ח

1 GEIL 1GB 2*512MB PC2-6400 800MHz CL4 Ultra Dual Channel 870 ש"ח

1 Westren Digital 160GB 7200Rpm 16Mb SATA II WD1600YS 409 ש"ח

1 NEC AD-5170 Dual Layer DVD±R/W/DL 18X Black Bulk 205 ש"ח

1 XFX GeForce 7950 GT 512MB HDCP PV-T71J-YHF9 1,759 ש"ח

אני מוכן להשקיע עוד קצת עם הדבר יביא להשתקה משמעותית של המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא...

מארז - ANTEC P180 שעולה בערך 900 ש"ח.

סקירה: http://www.silentpcreview.com/article255-page1.html

ספק - CROSAIR HX 520W שעולה 800 ש"ח בערך.

סקירה השוואתית: http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html

כדי להיכנס בתקציב אתה יכול להחליף לספק ANTEC NEO HE 430W שעולה 500 ש"ח בערך. שקט באותה מידה אבל נחשב קצת פחות איכותי (אם כי עדיין מהמובילים שיש כיום - מיד אחרי SEASONIC/ CROSAIR/ENERMAX)

ה-ZALMAN רועש בטירוף תחת עומס - עד כדי 65DBA !!!

החרישי ואחד הטובים שיש הוא ה-NINJA. תקרא פה: http://www.silentpcreview.com/article30-page1.html

ולידיעה כללית :

http://www.silentpcreview.com/article669-page1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מעדיף מארז של Lian-Li כמו ה-A10

עם ספק סביר כמו Liberty 400W

מארז מעולה וספק סביר אבל שניהם לא עונים על הדרישה שלו לשקט - ביחוד הספק.

לא יודע ספציפית לגבי הדגם הזה של המארז אבל כככל אצבע - מארזי אלומיניום לעיתים רועשים יותר כיוון שהם לא משככים את הרעשים שבתוך המארז ולעיתים אף מגבירים אותם במיוחד אם חלקי המארז טיפה חופשיים.

לגבי השקט של המחשב כולו - בזמן משחקים למשל דווקא המאוורר של כרטיס המסך הוא המרעיש העיקרי אז אם זה מפריע לך אולי כדאי לשקול פאסיבי טוב. אם זה רק בזמן IDLE אז זה לא כל כך חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם החלפת האוורור למעבד? אמרו לי שהמאוורר של המעבד הוא מקור הרעש העיקרי ולכן כדאי לשדרג אותו (מכאן ה-zalman במפרט שקיבלתי).

בכלל אשמח אם אפשר היה לדרג את מקורות הרעש העיקריים ואת דרכי הטיפול בכל אחד מהם.

האם באמת ניתן להגיע להשתקה מוחלטת של המחשב (למעט הרעש של ה-HD)?

אני מוכן להגדיל את התקציב אם השיפור יהיה משמעותי.

ההשתקה חשובה במיוחד דווקא בזמן גלישה ועבודה ביישומי , פחות במשחקים שמיצרים רעש לא מועט משל עצמם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז מעולה וספק סביר אבל שניהם לא עונים על הדרישה שלו לשקט - ביחוד הספק.

לא יודע ספציפית לגבי הדגם הזה של המארז אבל כככל אצבע - מארזי אלומיניום לעיתים רועשים יותר כיוון שהם לא משככים את הרעשים שבתוך המארז ולעיתים אף מגבירים אותם במיוחד אם חלקי המארז טיפה חופשיים.

לגבי השקט של המחשב כולו - בזמן משחקים למשל דווקא המאוורר של כרטיס המסך הוא המרעיש העיקרי אז אם זה מפריע לך אולי כדאי לשקול פאסיבי טוב. אם זה רק בזמן IDLE אז זה לא כל כך חשוב.

Liberty נוטה להיות שקט כשמעמיסים עליו בצורה בינונית ולא גבוהה

ולא, 7950 לא מעמיס עליו מספיק כדי שהוא יהיה מרעיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם החלפת האוורור למעבד? אמרו לי שהמאוורר של המעבד הוא מקור הרעש העיקרי ולכן כדאי לשדרג אותו (מכאן ה-zalman במפרט שקיבלתי).

בכלל אשמח אם אפשר היה לדרג את מקורות הרעש העיקריים ואת דרכי הטיפול בכל אחד מהם.

האם באמת ניתן להגיע להשתקה מוחלטת של המחשב (למעט הרעש של ה-HD)?

אני מוכן להגדיל את התקציב אם השיפור יהיה משמעותי.

ההשתקה חשובה במיוחד דווקא בזמן גלישה ועבודה ביישומי , פחות במשחקים שמיצרים רעש לא מועט משל עצמם..

תקרא שוב בעיון את הפוסט המקורי שלי - כולל הלינקים. יש שם התייחסות רצינית לכל מה ששאלת בפוסט האחרון שלך!

מה הטעם לענות לך אם אתה לא קורא את התשובות?

קח 20 דקות לקרוא את הפוסט והלינקים ואם לא תמצא שם תשובה - נשמח להרחיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב בעיון את הפוסט המקורי שלי - כולל הלינקים. יש שם התייחסות רצינית לכל מה ששאלת בפוסט האחרון שלך!

מה הטעם לענות לך אם אתה לא קורא את התשובות?

קח 20 דקות לקרוא את הפוסט והלינקים ואם לא תמצא שם תשובה - נשמח להרחיב.

tmpsur - לא ראיתי את החלק האחרון של הפוסט, מצטער.

אחרי שקראתי אני מבין שהשילוב של המארז P180 והספק NEO HE 430W הינו אופטימלי ביחס עלות תמורה בתקציב הזה.

מספר שאלות:

1. האם הספק של הנ"ל יספיק לצרכים של המערכת שלי?

2. לגבי קירור למעבד - ראיתי בלינק שהמערכת של Ultra-120 מומלצת גם היא. האם היא מתאימה ללוח ולמעבד שלי?

3. לגבי המארז - האם תוכלו להפנות אותי להשוואה לעניין נתוני רעש של בדומה לזו של הספקים ומקררי המעבדים?

4. מעבר לבחירה במארז, בספק וביחידת למעבד מוחרשים האם יש רכיבים נוספים שישפיעו באופן מהותי וששווה להשקיע בהם (השתקת כרטיס מסך למשל)?

5. האם מנסיון אישי שלכם האם רכיבים מוחרשים ברמת המחירים הנ"ל אכן מפחיתים באופן משמעותי את הרעש שמפיק המחשב?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpsur - לא ראיתי את החלק האחרון של הפוסט, מצטער.

אחרי שקראתי אני מבין שהשילוב של המארז ANTEC P180 והספק ANTEC NEO HE 430W הינו אופטימלי ביחס עלות תמורה בתקציב הזה.

מספר שאלות:

1. האם הספק של antec הנ"ל יספיק לצרכים של המערכת שלי?

2. לגבי קירור למעבד - ראיתי בלינק שהמערכת של Thermalright Ultra-120 מומלצת גם היא. האם היא מתאימה ללוח ולמעבד שלי?

3. לגבי המארז - האם תוכלו להפנות אותי להשוואה לעניין נתוני רעש של מארזים בדומה לזו של הספקים ומקררי המעבדים?

4. מעבר לבחירה במארז, בספק וביחידת קירור למעבד מוחרשים האם יש רכיבים נוספים שישפיעו באופן מהותי וששווה להשקיע בהם (השתקת כרטיס מסך למשל)?

5. האם מנסיון אישי שלכם האם רכיבים מוחרשים ברמת המחירים הנ"ל אכן מפחיתים באופן משמעותי את הרעש שמפיק המחשב?

תודה מראש.

לסקירת גופי קירור לפי יכולת קירור ועוצמת רעש - תקרא כאן:

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=11&artpage=2191&articID=519

שורה תחתונה - NINJA או BIG TYPHOON

1. ללא שום קושי ועם הרבה מרחב תמרון.

2. מתאים בהחלט אבל קשה להשיג אותו בארץ.

3. לא מכיר השוואה כזו - רק סקירות נפרדות... ה-P180 נבנה במיוחד כדי להיות שקט במיוחד, בשיתוף עם האתר (SPCR). תקרא בעיון את שני החלקים של הסקירה ותראה כמה מאמץ השקיעו בכיוון.

4. ב-P180 כדאי להחליף מאווררים, אבל רק אם אתה משןגע על שקט מוחלט והמאווררים עובדים על מהירות מקסימלית (יש 3 מהירויות לבחירה לכל אחד משלושת המאווררים). במהירות נמוכה לא תשמע אותם כלל וזה אמור להספיק עם טוב למעבד ללא OC.

כמובן שהמרעיש העיקרי הוא כרטיס המסך אבל רק כשהוא בעומס בינוני ומעלה וקירור פאסיבי טוב יעזור כאן.

5. שימוש בקירור פאסיבי תמיד עוזר (כמובן). תסתכל במפרט שלי לדוגמה - ללא OC בחדר ממוזג אני מפעיל את ה-NINJA ללא מאוורר ואז לא שומעים את המחשב אלא אם יש שקט מ-ו-ח-ל-ט בסביבה או כאשר ה-1950XT שלי מתחיל לעבוד ברצינות (משחקים). גם עם מאוורר איכותי על ה-NINJA אין כמעט הבדל והפעולה חרישית מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגופי האלה מגיעים ב HIGH למה שה ZALMAN מגיע ב LOW אם משווים בקירור!ואם תראה את ה ZALMAN על LOW תיראה שהוא גם פחות רועש!

זלמן ב LOW מגיע ל 42DB ומקרר את המעבד ל 51 מעלות

נינז'ה ב HIGH מגיע ל 47.3DB ומקרר את המעבד ל 52.5 מעלות

ה BT ב HIGH + מאוורר STOCK מגיע ל 52DB ומקרר את המעבד ל 51 מעלות

ה BT ב HIGH + מאוורר אחר מגיע ל 47DB ומקרר ל 52 מעלות

בקיצור הזלמן כמה רמות מעל ה BT ו NINJA (ובגלל זה גם הרבה יותר יקר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעתם לדיון עם למעבד? שמרו בבקשה את הנושא המקורי.

אני תומך בהצעה שלי ליאור לגבי ה-A10 והליברטי שיהיה מעל ומעבר למפרט הזה.

אפשרות נוספת היא כמו שאמרו פה לקחת P180 למשל + Hx 520 של Corasir שנחשב למאוד שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...