שרשור ראוטרים אלחוטיים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור ראוטרים אלחוטיים

arkadur

Recommended Posts

ברשותי ראוטר מתוצרת D LINK, דגם DI 524

הבעיות שלי איתו מאז ומתמיד- שהוא לא מכסה את כל הבית, מתוך 2 הקומות - רק את הקומה העליונה

העסק נהיה יותר מעצבן, שאני יושב במטבח ורוצה לגלוש קצת, מידי פעם הוא מזהה את הרשת, אך עקב אות חלש הוא לא מצליח להתחבר

לאחרונה - חיברתי עוד מחשב בסלון (HTPC), ורוב המידע לא מאוכסן שם, אלא במחשב אחר (בקומה העליונה) - שוב, לא מצליח להתחבר

אני יודע שיש ראוטרים שאפשר לשרשר יחד, האם ניתן לשרשר את הדגם הזה?

או לחילופין - אם קונים , אז לקנות אחד עם טווח כיסוי גדול יותר

אשמח לשמוע דעתכם בעניין

והמלצות לדגם מתקדם יותר, אם אתם חושבים לנכון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתאר תופעה ידועה של רשתות אלחוטיות ,

מה שאתה צריך לעשות זה לרכוש AP (Access Point ולהגדיר אותו בתוך הרשת שלך ,

מה ש AP עושה זה בעצם מגביר את העוצמה של הרשת האלחוטית שלך ,

יש ל D-LINK גם AP אבל כל אחד יעבוד , חשוב מאוד לזכור - על תקנה AP שהוא לא באותו פורמט כמו מה שקיים (הסבר - אם יש לך מבוססת B על תקנה AP שמבוסס על G)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר..

אחרי חיפוש קצר מצאתי את המוצר הבא:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=220_510_761_1487&products_id=14962

מוזר שזה עולה יותר מהראוטר עצמו..

בכל אופן, מיקום של הראוטר בקומה השניה, ומיקום הAP בקומה הראשונה - אמורה לפתור את הבעיה ולהרחיב את השדה באזור שלי?

ומה טווח המחירים של הAPים, אשמח לקבל המלצות לדגמים נוספים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך Repeater (מגדיל טווח) ורק ה-DWL-G710 יתאים למשימה (כמו ש-Nemesis אמר) כך שמבחינת דגמים אחרים אין לך מה לחפש...

אתה כן יכול לנסות להחליף את האנטנה המקורית לאנטנה בעלת Gain גבוה יותר וזה יכול לשפר לך את טווח השידור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, תודה על ההסברים.

הבנתי שאני צריך מגדיל טווח, כמה שאלות:

1. מה ההבדל בין מגדיל טווח ל AP?

2.אני אמור למקם את הראוטר יחד עם המגדיל טווח, או במקום שונה, כדי לקבל כיסוי יותר גדול (הגיונית, עדיף שיהיו 2 נקודות על נקודה אחת, מצד שני, כנראה צריכה להיות קרבה מסויימת בין 2 המכשירים, כדי המגדיל יקלוט את השדר שהוא אמור להגדיל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AP הוא בעצם גשר בין חוטית לרשת רגילה, ובנוסף משמש כמרכזת אלחוטית.

Repeater קולט כל סיגנל ומשדר אותו שוב.

במקום להשתמש ב-Repeater, ניתן להשתמש בשני נתבים אלחוטיים אשר תומכים ב-WDS, אך שלך למיטב ידיעתי אינו תומך.

את ה-Repeater אתה שם במקום אחר מן הסתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש שעושים במושג Repeater אינו נכון מאחר ו-Repeater אמור להיות משחזר ומגביר אותות וזה לא הפעולה שהוא .

ה-Repeater הינו בעצם AP שמבצע העתקה של האות שהוא קולט מ-AP אחר ומפיץ אותו בסביבתו, ישנו מגוון רחב של צורות בהם מיישמים את הפעולה הזאת ואחת מהן היא WDS (Wireless Distibution Systems).

קח בחשבון שביצוע פעולת ה-WDS מוריד לך את קצב התעבורה ב-50% לפחות וזאת מאחר וה-Repeater פועל ב-Half Duplex - כלומר קודם מאזין ורק אח"כ משדר (ולא את שני הפעולות בו זמנית).

AP - נקודת גישה אלחוטית אשר משדרת באלחוט את הנתונים שהיא מקבלת בחוט (Ethernet)

מגדיל טווח (נקרא גם Repeater) - נקודת גישה אלחוטית אשר משדרת באלחוט את הנתונים שהיא קולטת מנקודה אחרת (AP) באלחוט.

כאשר אתה משרשר שני AP's את חייב לקשר אותם בעזרת חיבור פיזי - שניהם חייבים להיות מחוברים לכבל

כאשר אתה משרשר AP עם מגדיל טווח, רק ה-AP מחובר בכבל (למודם או נתב) והמגדיל טווח צריך להיות מותקן במקום בו הוא קולט את ה-AP בקליטה של 60% לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תודה על ההסברים

ב. השקעה בנתב חדש וכרטיסי אינה באה בחשבון בשלב הזה

ג. לפי מה שהבנתי:

תיאורטית: אם יש לי בבית קווית (לדוג', כבל בין הקומה העליונה לתחתונה), אני יכול לחבר בין הנתב הנוכחי לAP (מכיוון שהוא מחובר אליו פיזית)

מעשית: או לחילופין - לקנות מגדיל טווח, ולחבר אותו רק לחשמל.. (ולוודא שהוא קולט את הרשת הביתית)

ד. בקשר לWDS, כמדומני שהנתב של 3COM תומך באופציה זאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...