החיילת ה"עריקה", הרי לכם תמונת מצב של צה"ל לשנת 2006. - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החיילת ה"עריקה", הרי לכם תמונת מצב של צה"ל לשנת 2006.

J.Dog-Christ

Recommended Posts

במקומם הצבא משיג חיסכון רב במנותו לתפקידים רגישים (כן, עיסוק בבני אדם הוא תפקיד רגיש בעיני) קצינות צעירות אשר, אם לומר זאת בעדינות, טרם השיגו את בגרות הנפש שמביא עימו הגיל ונסיון החיים. מכאן גם ההתיחסות למי שפונה אליהן יותר על פי נוהל ופחות על פי התאמה למציאות ולמצב.

כן, מש"קיות ת"ש למשל. פריחות עם שרוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, זו באמת דוגמא אבל לא מש"קיות ת"ש (שתמיד היו חיילות חובה) אלא קצינות הת"ש וחשוב מכך: נגדי ת"ש בעלי מעמד.

ישנה בעיה נוספת: ההתיחסות על פי הנוהל ולא על פי הבעיות האמיתיות של האדם.

לעולם לא יהיה אפשר להגדיר ולעצב מערכת נהלים והגדרות שיתנו תשובה לכל מצב, אלא ובמיוחד בתפקידים כאלו יש להפעיל ראש לנקוט יוזמה ולעשות דברים שלא מגובים בשום נוהל. הבעיה היא בחוסר הגיבוי של בעלי תפקידים בכירים יותר וברצון הכל כך נפוץ להיות "ראש קטן" ולא להסתבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין כל מה שיוצא מדבריך זה שפשוט לא כדאי לתרום לצה"ל מזמנינו, לפחות לא כל זמן שהוא מתפקד כמו שהוא מתפקד כיום, כי חבל על הזמן שלנו המגוייסים\מתגייסים\בעיקר מתנדבים.

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק להפך.

מה שאתה בעצם אומר עכשיו זה, צה"ל מקטין ראש אז גם אני אקטין ראש.

אם רוצים לשנות את צה"ל, חייבים לעשות את זה מתוך המערכת. משמע - לצאת לקצונה ולהוכיח שיש גם קצינים מסוג אחר.

אתה לבדך מן הסתם לא תשנה את העולם אבל זה חייב להתחיל איפשהו.

אתה גם מפספס משהו מאוד חשוב.

צה"ל זאת לא איזושהי פריווילגיה. זה לא גוף שאנחנו עושים לו טובה שאנחנו מתגייסים אליו.

אנחנו במלחמה אם לא הבנת. אם לא תשקיע את הזמן שלך בצבא ותנסה רק להקטין ראש, אתה בסופו של דבר תיפגע בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל 9 העמודים

אבל קראתי את הדף הראשון

וההמלצה שלי היא 21, צאו מהצבא בכל דרך!

צבא בזבוז זמן !

עיקרון הצבא הוא "להגן על המדינה"

על איזו מדינה בדיוק?

על המדינה שאני חיי בא עכשיו? לא תודה!

:xyxthumbs:

21 הייתה הבחירה שלי,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לך שקצת קשה להתייחס לטענות שלך כי אנחנו לא באמת יודעים למה העיפו אותך מצה"ל

תראה, אם הייתי החבר הכי טוב שלך, היית מאמין גם אם הייתי אומרת שתפסתי מחבל במקום ג'וק במטבח אבל ברור לי שאתה שונא אותי ואתה בוחר להאמין שהעיפו אותי כי איימתי על מישהי עם בקבוק שבור, כמו שהמפקד שלי טען, ושאני בכת השטן. יאללה, בוא לשרוף חתולה. בכנות, אני לא בטוחה למה העיפו אותי מצה"ל. כן, כבר הייתי במצב של התמותטות עצבים ובקושי שלטתי בעצמי. מספיק היה לשחרר אותי על 21 נפשי אבל בחרו גם להשפיל אותי וגם לעשות לי רצח אופי. במשך זמן ארוך היו לי פאראנויות שהמשטרה תתפור לי תיק בגלל מה שהמפקד שלי כתב עליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הו כן, ממש עזר לי להגדיל ראש בצבא, לעבוד במטבח בזמני החופשי, לבשל, לנקות... קיבלתי רצח אופי והעפה מצה"ל. :pissed:

בסדר, את קיבלת רצח אופי.

חבר טוב שלי שהוא גו'בניק, קיבל מצטיין פיקוד וקורס צניחה.

אני גם הייתי יוצא להשתלמויות בתור טכנאי קשר(עד שנשבר לי הגב ועברתי לתפקיד בבסיס עורפי).

את לא יכולה לשפוט את הצבא עפ"י ניסיונך האישי.

חיוני וחשוב להתגייס לצה"ל, לרוב זה רק בונה ומחזק את האופי ולא "רוצח" אותו.

תראה, אם הייתי החבר הכי טוב שלך, היית מאמין גם אם הייתי אומרת שתפסתי מחבל במקום ג'וק במטבח אבל ברור לי שאתה שונא אותי ואתה בוחר להאמין שהעיפו אותי כי איימתי על מישהי עם בקבוק שבור, כמו שהמפקד שלי טען, ושאני בכת השטן. יאללה, בוא לשרוף חתולה. בכנות, אני לא בטוחה למה העיפו אותי מצה"ל. כן, כבר הייתי במצב של התמותטות עצבים ובקושי שלטתי בעצמי. מספיק היה לשחרר אותי על 21 נפשי אבל בחרו גם להשפיל אותי וגם לעשות לי רצח אופי. במשך זמן ארוך היו לי פאראנויות שהמשטרה תתפור לי תיק בגלל מה שהמפקד שלי כתב עליי.

בהתייחס למה שרשמת בצטוט לעיל.

אני מסכים איתך, לא חסר מקרים של חוסר צדק בצבא, יש אנשים רעים בכל מקום.

אני יכול לגמרי להבין אותך שעשו לך עוול בצבא ולא מתפקידי לשפוט האם זה נכון/לא נכון, מבחינתי מה שאת רושמת

אילו עובדות.

אבל אני לא מסכים איתך שזה אומר שלא שווה להגדיר ראש בצבא.

אני מכיר לא מעט אנשים כולל אותי שזה כן השתלם להם ולא רק בצבא, אלא גם במקום העבודה בחוץ.

פשוט כאשר מעסיק/מפקד נורמאלי(לא המפקדים שלך שכנראה היו לא משהו, או החיילים במחלקה) ורואים

שאתה מתאמץ, משקיע ובסה"כ עובד חרוץ וטוב, היחס אליך בהתאם.

אני הייתי טכנאי קשר בבה"ד 1 והמשמעת שם נורא נוקשה גם כלפי חיילי המפקדה ולא רק הצוערים,

הייתי מבקש לפעמים חופש יום מראש והייתי מקבל וזהו והיו סומכים עליי ב-100% שאני לא בא להתחמק

ואם אני מבקש זה אומר שאני באמת צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי לפני ששחררו אותי, אמרו לי שגם לא אוכל להתנדב. גם אם יכולתי, נפגעתי ואני אחשוב פעמיים לפני שיהיה לי עסק עם צה"ל בשנית. כשתקבל כוויה גם אתה תדע לא לדחוף את היד לטוסטר. זה לא רק נסיוני האישי. מישהי מהבי"ס שלי הוטרדה והוכתה ע"י מישהו מהבסיס. כשעזרה אומץ להתלונן, עשו משפט והוציאו אותו זכאי והיא "העלילה עליו" ואותה הוציאו על 21. מיום ליום סיפורים כאלו מרגיזים אותי. לדעתי צרייך לכבס את צה"ל באקונומיקה ולשטוף את כל החראות שעושים את הדברים האלו לאנשים והורסים להם את החיים ולא לוקחים אחריות. המוטיבציה להתגייס גם ככה בתחת, יש ים משתמטים אז גם את אלו שרוצים להתגייס רוצים להבריח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי לפני ששחררו אותי, אמרו לי שגם לא אוכל להתנדב. גם אם יכולתי, נפגעתי ואני אחשוב פעמיים לפני שיהיה לי עסק עם צה"ל בשנית. כשתקבל כוויה גם אתה תדע לא לדחוף את היד לטוסטר. זה לא רק נסיוני האישי. מישהי מהבי"ס שלי הוטרדה והוכתה ע"י מישהו מהבסיס. כשעזרה אומץ להתלונן, עשו משפט והוציאו אותו זכאי והיא "העלילה עליו" ואותה הוציאו על 21.

מסכים איתך, האנשים שעשו את זה לחברה שלך הם חארות.

אבל מה זה קשור להגדלת ראש, גיוס לצה"ל ולבצע תפקיד בצורה טובה?

על כל מקרה שאת נותנת לי פה של חיילים שסבלו בצבא(שחלילה אני לא מזלזל בזה לרגע ולא מפקפק)

אני יכול לתת לך 10 מקרים של חיילים/חיילות שעשו שירות מלא תוך כדי הגדלת ראש ורק הרוויחו מזה.

אוסיף לכך שאני לרגע לא טוען שהצבא שלנו מושלם ומתפקד בצורה הכי יעילה שיש, אבל זה רחוק

מלהיות מחנה השמדה וזה חשוב להתגייס ולתרום למדינה הקטנה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי לפני ששחררו אותי, אמרו לי שגם לא אוכל להתנדב. גם אם יכולתי, נפגעתי ואני אחשוב פעמיים לפני שיהיה לי עסק עם צה"ל בשנית. כשתקבל כוויה גם אתה תדע לא לדחוף את היד לטוסטר. זה לא רק נסיוני האישי. מישהי מהבי"ס שלי הוטרדה והוכתה ע"י מישהו מהבסיס. כשעזרה אומץ להתלונן, עשו משפט והוציאו אותו זכאי והיא "העלילה עליו" ואותה הוציאו על 21. מיום ליום סיפורים כאלו מרגיזים אותי. לדעתי צרייך לכבס את צה"ל באקונומיקה ולשטוף את כל החראות שעושים את הדברים האלו לאנשים והורסים להם את החיים ולא לוקחים אחריות. המוטיבציה להתגייס גם ככה בתחת, יש ים משתמטים אז גם את אלו שרוצים להתגייס רוצים להבריח?

בדיוק המסר שאני ניסיתי להעביר במשך כל הת'רד הזה................

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא יהיה לא תהיה מדינה, זה ברור לכולם, אבל זאת בדיוק הסיבה למה צרייך לשפר את ה"שירות" למתגייסים. במקום זה הם מיום ליום מחראים את תנאי השירות, נותנים עדיפות לקצינים בקריה ול"פינוקי" בחיל האויר (תוך כדי קיפוח של חיילות אחרים). יש גם בעית שחיטות בצבא, גם שם גונבים כסף, תאמין לי, ואם זה לא מספיק אז המון אנשים יוצאים בלי עונש כי מי ששופט אותם הוא גם החבר שלהם שהם עושים אצלו על האש בסופ"ש. אין שום גוף חיצוני שמפקח על צה"ל, יש חוסר מודעות מכוון של החייל את זכויותיו שנותן פרצה לניצול והתעללות וכאשר ישנו משפט, אז הצבא שופט את עצמו ומוציא את עצמו זכאי. קח את דוגמאת חיילי השייטת שצללו בנחל הקישון המזוהם וקיבלו סרטן - כל צה"ל מלמעלה עד למטה התנערו מאחריות. זה לא רק אני ועוד מישהי מהבי"ס שלי, זה הרבה מעבר לזה. כנס לאתר "הקשב" ותראה כמה חיילים אכלו חרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו...

אני חייל שנה וחצי והספקתי להבין משהו מאוד חשוב.

לא מחפשים צדק בצבא!

זה הכל.

ובורטון עם השועל, אתה יותר מדי מורעל... זה פוגע לך בשיקול דעת עכשיו. בגלל זה אתה רוצה לצאת לקורס קצינים. זה בסדר, גם אותי ניסו להוציא לקק"צ - סג"מת ניתנת לריפוי.

ולפי התגובות שלך, אתה חייל במצ"ח?

כי אתה *בטוח* כל כך שכל החיילים (בהכללה כמובן) תמיד אשמים (וכמובן מגיע להם) כשדופקים אותם... - מזכיר חוקר מצ"ח/משטרה (או סתם מורעל צה"ל טיפוסי).

חוץ מזה vitnir צודקת, צה"ל באמת גורם לשינוי באופי (99% מהתכונות שרוכשים מביאות רק רע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא יהיה לא תהיה מדינה, זה ברור לכולם, אבל זאת בדיוק הסיבה למה צרייך לשפר את ה"שירות" למתגייסים. במקום זה הם מיום ליום מחראים את תנאי השירות, נותנים עדיפות לקצינים בקריה ול"פינוקי" בחיל האויר (תוך כדי קיפוח של חיילות אחרים). יש גם בעית שחיטות בצבא, גם שם גונבים כסף, תאמין לי, ואם זה לא מספיק אז המון אנשים יוצאים בלי עונש כי מי ששופט אותם הוא גם החבר שלהם שהם עושים אצלו על האש בסופ"ש. אין שום גוף חיצוני שמפקח על צה"ל, יש חוסר מודעות מכוון של החייל את זכויותיו שנותן פרצה לניצול והתעללות וכאשר ישנו משפט, אז הצבא שופט את עצמו ומוציא את עצמו זכאי. קח את דוגמאת חיילי השייטת שצללו בנחל הקישון המזוהם וקיבלו סרטן - כל צה"ל מלמעלה עד למטה התנערו מאחריות. זה לא רק אני ועוד מישהי מהבי"ס שלי, זה הרבה מעבר לזה. כנס לאתר "הקשב" ותראה כמה חיילים אכלו חרא.

אני מכיר את אתר "הקשב", אתר מעולה לחיילים במצוקה, אני אישית במהלך השירות

הצבאי שלי התמודדתי עם בעיתיות להשתחרר מיחידה סגורה עקב 3 פריצות דיסק בגב

שהחמירו, למרות המלצות גורפות של כל רופא מומחה אליו הלכתי ובהחלט ניסיתי להעזר

באתר "הקשב" והם נתנו לי לא מעט עיצות, אבל אף אחת מהעיצות לא עזרה לי במה שקרה בפועל אחרי זה(הוצאתי מלא גימלים

ואז הרופאה בר"מ 2 כתבה מכתב לכל מי שאפשר בשביל שישחררו אותי משם, תבורך, אישה זהב :)).

לענייננו, אני לא מתעלם מהשחיתות וחסור היעילות שיש בצבא, לפי דעתי זה לא כ"כ שייך למה שאמרתי, שבסה"כ להתגייס, לתרום ולהיות

חייל טוב אילו דברים חשובים שmore often than not מתגמלים אותך, פשוט צריך לדעת איך מסתכלים על זה.

גם את הסחבת הרפואית שהייתה לי בצבא לקחתי בהבנה רבה, כיוון שאני מבין שיש הרבה שקרנים/רמאים שבאים לרופאים

ובוכים על בעיות כאילו ואחרות, אז פשוט המשכתי להתעקש ולא ויתרתי, לבסוף המטרה הושגה ושובצתי ביחידה עורפית.

לגבי גוף חיצוני שמפקח....לא נראה לי רעיון טוב, ברוסיה הצבא עובד כמו שצריך בלי עיתונאים חטטנים שפתאום

נעלים אחרי כתבה על מה הולך בצ'צ'ניה :)

בנוסף, את רוצה להגיד לי שאתר הקשב מכיל פניות מ-250,000 חיילים שונים(אם אני לא טועה, זה המספר חיילים שיש היום בצבא בסדיר)?

אני לא מבין משהו...

אני חייל שנה וחצי והספקתי להבין משהו מאוד חשוב.

לא מחפשים צדק בצבא!

זה הכל.

ובורטון עם השועל, אתה יותר מדי מורעל... זה פוגע לך בשיקול דעת עכשיו. בגלל זה אתה רוצה לצאת לקורס קצינים. זה בסדר, גם אותי ניסו להוציא לקק"צ - סג"מת ניתנת לריפוי.

ולפי התגובות שלך, אתה חייל במצ"ח?

כי אתה *בטוח* כל כך שכל החיילים (בהכללה כמובן) תמיד אשמים (וכמובן מגיע להם) כשדופקים אותם... - מזכיר חוקר מצ"ח/משטרה (או סתם מורעל צה"ל טיפוסי).

חוץ מזה vitnir צודקת, צה"ל באמת גורם לשינוי באופי (99% מהתכונות שרוכשים מביאות רק רע).

מר. צ'ונג.

כאשר תשתחרר ותהיה באזרחות חצי שנה ותעבוד, אז נראה מה תגיד, בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...