פנימיה? בית ספר אחר? להשאר בבית בושת אצלנו? צריך את עזרתכם. - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנימיה? בית ספר אחר? להשאר בבית בושת אצלנו? צריך את עזרתכם.

MishaK

Recommended Posts

התראד ממש סטה מהנושא המקורי לכן זו תהיה תכגובתי האחרונה בנדון.

1) על סוציאליזם שמעת? אנחנו עדיין מדינה סוציאליסטית שדואגת לאלו שלא סיימו חינוך באמצעות בט"ל וכו'. אז הפתרון הוא - או שתלמד לחיות במציאות הקיימת או נעזזור לך לשרוד בה.

2) העולם הוא אכן כלכלי מטבעו, כפי שנאמר אף בתורה - "אם אין לחם אין תורה". אף חברה לא תשרוד רק מלהיות נחמדים לכולם בלי לחם, מישהו צריך לעבוד, מישהו צריך לספק גב כלכלי. אנחנו בתור אנשים גם צרכנים בצורה טבעית (של אוכל לדוגמה) ומישהו צריך לספק אותו, ומשיהו צרי לדאוג שידע איך לספק אותו (מערכת החינוך).

3) אין פתרון מושלם לבעיות העולם שלנו, הפתרון אינו קומוניזים (כי הוא לא פרקטי, ולכן נכשל), הפתרון אינו אנרכיזם (ברצינות), ובטח שלא קפיטליזם טהור. הפתרון קיים איכנשהוא ביניהם, ולבינתיים הקפיטליזם הוא הרע במיעוטו, והוא זה שנתמך ע"י המציאות.

4) דברים משתנים, יש מאמר מצויין שרשמתי על זה בעבר. ציטוט קטן - " הבידור הפך לתעסוקה לשעות הפנאי שבאו בגלל ההתקדמות הטכנולוגית".

5) אין לך את הזכות לטעון שהחיים המודרניים אינם חיים מאושרים, בכל תקופה ההגדרה של אושר היא שונה. דברים השתנו. כמו כן אתה נותן תמונה מאוד קיצונית של חברה "חומרנית" בצורה קיצונית.

6)תגובה שאינה במקום, פתח את ספרי ההיסטוריה קודם. ואחר כך אם תאמר שאין השתוות מעמדות אז אני מרשה לך לדפוק את הראש בקיר.

כמובן שהשתוות מוחלטת לא קיימת, הכל יחסי לתקופות העבר. כמו כן מערכת החינוך אינה מטיפה למטריאליזם, בטח שלא ברמה המוגזמת

שאתה מציין.

מסקנה, הטענות שלך אינן מתבססות על המציאות אלא על כל מני אידאלים התלושים ממנה. לראות את המציאות בצורה חד צדדית לא תעזור לך כאן, עליך לראות אותה במכלולה, ואת הניגודים והמורכבות הפנימית שבה.

מסקנה2, הטיעונים שלי כן נגעו למערכת החינוך , אם עדיין לא הבנת את זה כדאי שתקרא שוב, ושוב, ושוב... עד שתמצא את הקשר (שלדעתי די ברור לעין) .

זה היה ארוך. בכל מקרה אל תטרח להגיב, כבר אמרתי אנו סוטים מהנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אצלי בצפון תל אביב עוד יותר גרוע... ערוני ד' הביצפר של העשירים מבבלי (מי יעז לדבר אלי?)...

ביטולי שיעורים כל יום, אפשר לקלל, אפשר ללכלך, אפשר להקשיב לDREAM THEATER בשיעורים עם המיני, לדבר בפאלפון ולשחק איתו בשיעורים, לזיין בשירותים, אפשר סתם להרביץ לחנונים [בלי להעליב את חברי האתר... הגיע הזמן להראות משהו ] בקיצור עוד בית בושת נחמד...

אני לא דואג לא לומדים כמעט חומר כל מבחן פחות מ3 דפים (חוץ מאנגלית) אז אני מקבל הכל 70+ בלי ללמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה כל המושגים האלה (אנרכיזם ,קפיטליזם וכו')

אתם מוכנים להסביר בשתי שורות?

אתה מוכן לעשות חיפוש בגוגל שתי דקות?

ומישה

אולי תעשה בגרויות מוקדם וכך תוכל לגשת לקורס באוניברסיטה (שיעול*טכניון*טכניון)

וכך אל תבזבז את זמנך במערכת דפוקה (מערכת החינוך מוות ללימור לבנת!!!)

לא תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומישה

אולי תעשה בגרויות מוקדם וכך תוכל לגשת לקורס באוניברסיטה (שיעול*טכניון*טכניון)

וכך אל תבזבז את זמנך במערכת דפוקה (מערכת החינוך מוות ללימור לבנת!!!)

לא תודה..

לא באמת אולי תשקול את זה...רעיון מצוין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבת של לימור לבנת (שיר) לומדת איתנו בערוני ד' בכיתה ח' שכבה אחת מתחת (אני כיתה ט)

מזה מכוערת רצח...

תן לי לנחש שכשהיא נכנסת לכיתה כולם עושים "וירושלים" ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו חשב על למידה בבית? אפשר לרוץ בקצב מדהים ולסיים בגרויות בי'-י"א.

בכל מקרה, אני באמת שונא בית ספר, בעיקר בגלל הקפיטליזם הסרחוני שיש בו.

איך לעזאזל אתה ממליץ? מה אנחנו הבן של ביל גיטס עם הגובות שלו יקנה בקרוב את בתור עובדים...

בחלק השני אני מסכים 1000% סתם חראט 70% ממה שעושים שם זה סתם בולשיט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הבית הספר היסודי הוא הדבר הכי מבוזבז בחיים. 6 שנים שיוצאים מהם עם חשבון בסיסי (שבכיתה ח' כבר עוברים למחשבון) וההתחלה של אנגלית. אבל בכל זאת מלא דברים מטומטמים

1. מתמטיקה - 6 שנים שאפשר לסכם אותם בשנה אחת ופחות. כל הזמן אומרים תעשה בדידים, צבע ריבועים, סמן על מעגלים ועוד "שיטות לימוד" שגורמות לזה להיות יותר שיעור אומנות מאשר מתמטיקה, וגם מוציא את כל המחשבה מזה.

2. טבע, ספרות, תנ"ך וכו' - מקצועות שידענו, למדנו למבחן ותוך שנה שכחנו. מישהו זוכר את החוברים על סוגי הדלק והמים ? אולי בתי גידול בחוף הים ? לא! הכל העשרה שלא זוכרים מעבר למבחן.

מהחטיבה מתמטיקה מתחילה להסתבך אבל עדיין לאט, ובחטיבה הקצב ענקי.... (ירדתי מכ90 בא1(+) בכיתה ט בבית ספר שנחשב טוב (אורט דפנה) ל65 ב5 יחידות.

אבל בכל זאת היתרון של הבית ספר מהתיכון הוא מקצועות הבחירה. אני בחרתי אלקטוריניקה ופיזיקה ובשיעורים האלה אני יותר מתעניין וכנראה גם אזכור אותם מעבר לבגרות. (חוץ מפזיקיה שזה משעמם וקשה)

אי אפשר להאשים את בית הספר בקפיטליזם כי ככה זה אנחנו, זה לא הבית ספר. הבית ספר אמר לך לקנות מסך 50 אינץ' ? לא, זה החברה, זה הסביבה והאנשים. מה גם שאני בטוח שאף אחד וממש אף אחד לא יתנגד למותרויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מזה למה להקפיץ ת'ארדים? ::)

אז ככה אולי אתה באמת צודק, אבל אתה לא חושב שאם זה באמת לא היה כ"כ נחוץ החברה לא הייתה עושה עם זה משהו?

אהה וד"א תגיד לי מתי זה נראה לך מטומטם לפני שעברת את זה או אחרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אם זה נראה כאילו הקפצתי את זה סתם. פשוט נתנו לי לינק לקרוא את זה ולא סמתי לב שזה בכלל לא בעמוד הראשון.

האמת שמתי לב כמה היסודי מטומטם כבר בכיתה ז' כשאתה שם לב להבדלי המסגרת וההגיון.

כבר לא אומרים לך "לא לאכול מחוץ לכיתה" ונותנים הערות משמעת .

כשבאתי לתיכון הרגשתי שזה כאילו סקין אחר לחטיבה רק שמקצועות המתמטיקה והאנגלית קשים יותר ושלאף מרכז לא ממש אכפת מבעיות משמעת וכו' (או שזה בגלל שכל הגורמים הם בגוש ב')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...