בעיות תצוגה במסך L1970HR - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות תצוגה במסך L1970HR

rom10

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני מספר ימים רכשתי מסך חדש של מודל L1970HR לאחר ששמעתי עליו המלצות רבות וראיתי אותו בפעולה אצל חבר.

חיברתי אותו בחנות ובדקתי שאין שום פיקסל שרוף עליו (עם תוכנה ייעודית שמילאה את המסך כל פעם בצבע אחר ועברתי על המסך לאט לאט בכל פעם).

מהבחינה הזאת המסך הגיע ללא פיקסלים שרופים או מתים.

באתי הביתה וחיברתי אותו למחשב שלי באמצעות כבל DVI שסופק עם המסך.

מפרט המחשב:

6600GT של אסוס

4600+ X2

antec 420W

1GB

win XP

(אני בכוונה לא מפרט ממש אבל תדעו שהמפרט טוב עם חלקים טובים שבחרתי בעצמי אחד אחד והם עברו בדיקות מקיפות למאמץ).

דרייברים:

NVIDIA ForceWare 93.71

LG 1970HR 1.0 (digital)

חיברתי והתחלתי לכוון את המסך דרך כפתורי הבקרה שעליו. אני חייב לציין שהמסך עושה עבודה יפה מאד בהצגת הצבעים השונים והצבעים "חיים" על המסך.

ואז התחילו הבעיות:

איך לא, מיהרתי להריץ ומשחקים ע"מ לבדוק את החיה שקניתי זה עתה.

המסך הציג ביצועים נמוכים בהצגת הסרטים מבחינת זמן התגובה ונראו מריחות רבות מבלי שהייתי צריך בכלל להתאמץ לראות אותן.

ניסיתי בהגדרה גבוהה (HD) אך גם כאן, אין הבדל והמריחות בלטו.

מיהרתי להיכנס כאן לפורום ובעוגן השני יש תוכנה שמטרטה היא לזהות מריחות במבסך:

http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip

כבר במסך הראשי, בכלל בלי להריץ מבחן משמעותי ניתן היה לראות כי המכוניות הקטנות שלמעלה מרוחות לחלוטין ולא ניתן היה לראות ממש פירוט עליהן.

גם במבחנים עצמם לא השתנה כלום והמריחות עדיין הופיעו בצורה רצינית.

בעיה נוספת שקיימת במסך הזה היא מעין אשליה אופטית שנוצרת בעת תזוזה של העיניים על פני המסך.

בעת התזוזה נראים מין פסים דקים, בעיקר בצבעים הבהירים שיוצרים אשליה של לוח שחמט או משהו בסגנון (הרבה יותר דק כמובן, הרבה!)

והדבר גורם לכאבי ראש וכו'.

אצל החבר שאצלו בדקתי את המסך לא הבחנתי בתופעה המשונה הזו ולא בתופעת המריחות המעצבנת.

אם למישהו יש איזה רעיון איך לסדר את הבעיה או לפחות לדעת אם מקור הבעיה הוא המסך או לא, שלא יהסס וישאיר תגובה.

אני פתוח להצעות כי זה ממש מעצבן. בייחוד שמרוב שימחה דאגתי לחפף תקרטון :(

אני לא רוצה להחליף את המסך מפני שהצבעים שלו ממש טובים והוא אמור לתת ביצועים מעולים לפי כל האנשים שנתנו עליו ביקורות. עובדה שכשראיתי אותו אצל החבר לא שמתי לב לבעיות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעה נוספת שהבחנתי בה כרגע היא בעיה במעבר משחור מוחלט ללבן מוחלט. ממש רואים את המעבר (רואים איך המסך מתבהר שנייה ומשהו בטח).

מוזר מאד, מסך שאמור להיות בעל תזמונים מעולים מציג כאלו ביצועים......... משהו פה לא מסתדר לי...

אני אבדוק את המסך במחשב נוסף ונראה אם יש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...