איך אפשר להגביר עוצמה של שיר..? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר להגביר עוצמה של שיר..?

טוסטר

Recommended Posts

יש לי שיר בפורמט שהסאונד שלו דיי חלש.

יש איזו שהיא דרך להגביר את השיר ככה שהוא לא יהיה חלש מאוד ואני לא אצטרך להגביר כל פעם שאני רוצה לשמוע את השיר הזה?

ניסיתי לעשות חיפוש אבל לא מצאתי כלום.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :)

אומנם זה הגביר את הווליום של השיר, אבל פגע באיכות שלו לגמרי

אם אני עכשיו לוקח את הקובץ שיצא ומגביר במערכת סטריאו שומעים ממש ממש רע...

זה אמור להיות ככה או שאולי לא עשיתי משהו כמו שצריך?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקין תוכנה נורמלית לעבודה עם קול, ובכל אחת כזו יש, מן הסתם, את האופציה הזו (Amplify, Normalize...), ועוד אופציות מתקדמות רבות אחרות, שאיתן תוכל לעבוד על הקובץ שלך.

אני ממליץ על תוכנות כמו:

Adobe Audition

Sony SoundForge

Steinberg WaveLab

אבל גם תוכנות יותר פשוטות יעשו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של קבצים בעוצמה נמוכה היא שעוצמת הניגון נמוכה, אך רעשי הרקע בעוצמה קבועה תמיד. לכן כשאתה מגביר את הקובץ מבחינת ווליום הרעשי רקע מוגברים באותה המידה גם כן. כל תוכנה שלא יודעת לסלק את הרעשים האילו לפחות בצורה חלקים תניב אותה התוצאה. לצערי אני לא מכיר תוכנות להסרת רעשי רקע, לא השתמשתי בתוכנות כאלה כבר הרבה זמן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוכנות שהזכרתי יש כלים להסרת רעשי רקע מכמה סוגים, וגם אופציות אחרות, שאפשר להיעזר בהן כדי להגיע לעוצמת שמע גבוהה יותר ללא הדגשה של הרעשים.

חוץ מזה, יש גם פלאגינים מיוחדים שאפשר להתקין על התוכנות האלה כדי להרחיב את האפשרויות הקיימות לסילוק של רעשים.

נ.ב כמובן, כל זה בהנחה שמדובר בהקלטה ראשונית שהיא מאיכות סבירה, ורעשי רקע שהם באופן כלשהו לא אינהרנטיים להקלטה עצמה אלא מתלווים אליה או יכולים להיות מופרדים ממנה ע"פ פרמטרים כלשהם. אם ההקלטה הראשונית היא פשוט באיכות נמוכה מאוד, אז אין מה לעשות יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע גם אני רציתי לשאול לגבי זה..אבל רציתי לשאול לגבי שהווליום שלהם חלש..למישהו יש תוכנה בשביל זה?

ד"א "טוסטר" זה ממש פוגע באיכות?

אם אני רוצה לשמוע חזק אז זה מאוד פוגע (בעיקר במוזיקה ובבאסים ופחות בזמר כמו שנאמר פה)

לגבי ,

אלו בפורמט קול AC3?

אם כן כנס למקודד ותגביר שם למקסימום וזה יסתדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרת שיש לך רעשי רקע ...

במצב כזה תנסה את Adobe Audition 2

והנה מדריך להורדת רעשי רקע

http://www.wrigleyvideo.com/videotutorial/tutdes_audition_noise.htm

זה לא רעשי רקע..

פשוט כשיש באסים אז הם נשמעים חורקים כאלה.. כאילו הרמקול מקולקל..

אבל אם אני שומע את השיר המקורי (והחלש) ומגביר מאוד, אז זה נשמע בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבאסים נפגעים כל כך אולי סתם הציוד אודיו שלך לא יודע להפיק באסים מדויקים מהקובץ? או אולי סתם האיכות נורא נמוכה?

אגב, מה הבעיה לעשות פשוט לאודיו RIP מהדיסק או הורדה מחדש, בדרך כלל שירותי ההורדה נותנים לך גירסא סבירה (שבדרך כלל גם LOSELESS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...