נכנסתי לחדר ואפילו לא שמתי לב מה גיליתי ! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נכנסתי לחדר ואפילו לא שמתי לב מה גיליתי !

udicol

Recommended Posts

היום אני נכנס לחדרי בעבודה, ובלי לשים לב אני רואה שמונח על הריצפה - מסך iiyma שחזר מתיקון ועוד קופסא מוכרת באיזו שהיא צורה.

זכרתי שזה היה משהוא דומה ל- iMac (שנמצא אצלינו ולא עושה שום שימוש מדעי רציני), דיברתי בטלפון , שכחתי מזה.

בקיצור אני מתכופף להזיז את המסך שהפריע לי לנוע בחדר - לתדהמתי אני מגלה כי הקופסה המוכרת הזו היא PowerMac G4

Dual CPU 1.25Ghz - ועוד אני נדהם וממשיך לצפות בקופסה, אני ממהר ומתקשר לבוס.

"בוס , יש לי כאן קופסה של מק.... מי הכניס אותה ?.." מפה לשם אני מרכיב אותו בחדרי ומתחיל להזיז עיניינים.

1.25Gbyte של זיכרון ! ורק 80Gbyte של דיסק קשיח. צורב .

עוד אני בוחן את החשבונית (העתק) אני מגלה שהזיכרון עלה "רק" (בסיביבות) 500 דולר לערך (DDR -SDRAM 333Mhz).

התקנתי שוב את מערכת ההפעלה OS X 10.2.1 (אני לא זוכר לגבי ה-1*) - קיצור מכונה יפיפיה ! ומיותרת לצרכים שלנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אני נגד מה שמתרחש היכן שאני עובד .

מרצים במתמטיקה קונים מחשבי מקינטוש (לנוחות) אפילו אם הם יכולים להסתפק במחשבי בעלי שם עם סבירה כמו Windows2000 .

ישנם מספר מחשבי iMac שלא בדיוק נמצאים אצל המרצים (הם נמצאים יותר נכון אצל הסטודנטים לתואר שני) ואני רואה בזה ביזבוז מיותר .

המחשב האחרון שהגיע למשרדי, לדעתי אינו מצריך רכישה אדירה כזו.

אם נשאל מהיכן הכסף? יאמרו לנו - תקציב מחקר . ואם נחקור יותר נקבל שהתקציב הזה מוגבל (כנראה) לזמן ולכן הם רוצים לקנות כמה שיותר מהר ומחשב שיענה לסכום המתוקצב. מי משלם ? אני וכל אזרח במדינה שמשלם מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן מספר לקהל הרחב!

לדרישתו של המרצה, תוספת כרטיס (כמה שיותר כללי כדי לא להסחט במסחטת ידע ישראל) "לשיתוף אינטרנט".

אני חושב שהוא רוצה "אשף שיתוף בייתי" - דרך המקינטוש.

לקח לי זמן להסביר לו שכדי לנצל את העוצמה של המחשב, הוא חייב לעבוד עם OS X 10.2.2 .

mac_g4.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב.. איפה הכונן?

כונן הסידי? איפה שהמראה בחזית המחשב. כמו לכל המקים החדשים, אין לו כפתור פתיחה- פותחים אותו מהמקלדת (הרבה יותר נוח לטעמי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...