בעיות במשחקי רשת וכדומה. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות במשחקי רשת וכדומה.

Ac-Boy

Recommended Posts

אוקי ראשית כל, שלום ותודה לכל מי שיוכל לתרום פה חלק לעזור לי.

נתונים על המחשבים שלי:

*הגנות:קספרסקי סיקיוריטי, אד-אוור, ספייבוט סירצ' אנד דיסטורי.

*ראוטר.

*מהירות 750KB.

*רשת אל חוטית [משמע, שני מחשבים מקבלים את ה750KB].

*מפרט << בצד.

אוקי בעייתי היא זאת.

אני דואג יפה למחשב החדש שלי, הכל היה טוב ויפה עד שהמחשב שלי אחי הצטרך פירמוט.

הוא פירמט את המחשב ואז התקנתי לו את הדיסק שקיבלתי יחד עם התקנת האינטרנט אל חוטי [אם זה חשוב לציין, גם אז קיבלתי את הראוטר]

אוקי עכשיו יש לו עם חייגן [מה שלא היה לו לפניי הפירמוט] ומאז, כל משחק ואני מדבר על 10 משחקים שונים שאחד מהם הוא GW שהוא משחק כספי ורציני שיש לו שרתים חזקים במיוחד.

האימיול לא מוריד ושום דבר לא זז. הדפדפן עובד מצוין האייסי והמסנג'ר וכל התוכנות המסרים המידיים עובדות כראוי, אבל המשחקים ותוכנות השיתוף בשפל.

אין לי שמץ מה לעשות...

אני מאמין שהראוטר הוא האשם העיקרי...

כל עצה תתקבל בברכה.

בתודה, אדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אדיר - קבל ח"ח על המפרט של המחשב + שריקת התפעלות :yelclap:

עכשיו לעינייננו - לא פירטת איזו מערכת הפעלה - אני מנחש .

XP מגיעה כך שהיא מוכנה, לאחר פירמוט נקי, להתחבר לכל העולם ואחותו (כן, גם לטוסטר במטבח).

עכשיו ברצינות - הבעייה נעוצה בקספרסקי (אשר אני מעריך מהתואר "סיקיוריטי" שהוא מכיל גם חומת אש) ו/או בראוטר (אשר כברירת מחדל, הראוטרים החדשים, חוסמים פורטים ו/או מפעילים שירות שנקרא DMZ וירטואלי).

אגב - גם הראוטרים של ימינו וגם תוכנות האבטחה למדו לתת למוצרי השונים לעבור דרכם ללא בעיה (כי מי רוצה להתעסק עם בעל הבית...)

נתחיל בקספרסקי - מצא הקספרסקי היכן ניתן לקנפג תוכנות למעבר בחומת אש - אם הייתי יודע איך נראים המסכים זה היה יותר קל, אבל אתה תאלץ להמשיך עם ההנחייה המעורפלת הזו.

אם אתה יודע על איזה פורטים התוכנות עובדות תוכל לקנפג את הפורטים הספציפיים בחומת האש (אני אישית ממליץ לקנפג את התוכנות - לא פעם ולא פעמיים יצא לי להחליף פורטים בתוכנות שיתוף קבצים, ועדיף שהמערכת תזהה זאת אוטומטית לפי התוכנה ולא שאצטרך לשנות ידנית בחומת אש)

בנוגע לראוטר - ההנחיות שאני נותן כאן הם עבור ראוטר כללי, כיוון שלא ציינת דגם או סוג (גם אז הייתי מוגבל עבור הסוג והדגם שיש אצלי ;) )

מצא הראוטר את ה-DMZ ובטל אותו - סביר להניח שתצטרך גם להגדיר לאן תנותב התקשורת דרך פורטים לא רשומים - רשום את כתובת ה-IP של המחשב שלך

(אתה יכול לבדוק זאת על ידי הלחיצה על Start -> Run - להקליד cmd. בשורת הפקודה שתפתח תרשום ipconfig - זה ייתן לך את הIP של המחשב שלך ברשת).

אני מציע תבצע זאת עבור המחשב ממנו אתה מפעיל Emule ומשחק משחקי , כמובן.

אם משני המחשבים את משחק/משתף קבצים יש צורך להגדרות פורטים הראוטר, כאשר אתה קובע עבור המידע הנכנס לאן הוא ינותב (איזה IP) לפי מס' הפורט.

למשל:

נניח שעל שני המחשבים יש ביטורנט - עבור שניהם מוגדר פורט 6886. אתה משנה באחד מהם את הפורט ל-6887 (נניח..).

בראוטר אתה מגדיר שעבור פורט 6886 ינותב המידע למחשב הראשון (בו הביטורנט מוגדר עם פורט 6886) ועבור פורט 6887 המידע ינותב למחשב השני.

אני מקווה שזה יעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אדיר - קבל ח"ח על המפרט של המחשב + שריקת התפעלות :yelclap:

עכשיו לעינייננו - לא פירטת איזו מערכת הפעלה - אני מנחש .

XP מגיעה כך שהיא מוכנה, לאחר פירמוט נקי, להתחבר לכל העולם ואחותו (כן, גם לטוסטר במטבח).

עכשיו ברצינות - הבעייה נעוצה בקספרסקי (אשר אני מעריך מהתואר "סיקיוריטי" שהוא מכיל גם חומת אש) ו/או בראוטר (אשר כברירת מחדל, הראוטרים החדשים, חוסמים פורטים ו/או מפעילים שירות שנקרא DMZ וירטואלי).

אגב - גם הראוטרים של ימינו וגם תוכנות האבטחה למדו לתת למוצרי השונים לעבור דרכם ללא בעיה (כי מי רוצה להתעסק עם בעל הבית...)

נתחיל בקספרסקי - מצא הקספרסקי היכן ניתן לקנפג תוכנות למעבר בחומת אש - אם הייתי יודע איך נראים המסכים זה היה יותר קל, אבל אתה תאלץ להמשיך עם ההנחייה המעורפלת הזו.

אם אתה יודע על איזה פורטים התוכנות עובדות תוכל לקנפג את הפורטים הספציפיים בחומת האש (אני אישית ממליץ לקנפג את התוכנות - לא פעם ולא פעמיים יצא לי להחליף פורטים בתוכנות שיתוף קבצים, ועדיף שהמערכת תזהה זאת אוטומטית לפי התוכנה ולא שאצטרך לשנות ידנית בחומת אש)

בנוגע לראוטר - ההנחיות שאני נותן כאן הם עבור ראוטר כללי, כיוון שלא ציינת דגם או סוג (גם אז הייתי מוגבל עבור הסוג והדגם שיש אצלי ;) )

מצא הראוטר את ה-DMZ ובטל אותו - סביר להניח שתצטרך גם להגדיר לאן תנותב התקשורת דרך פורטים לא רשומים - רשום את כתובת ה-IP של המחשב שלך

(אתה יכול לבדוק זאת על ידי הלחיצה על Start -> Run - להקליד cmd. בשורת הפקודה שתפתח תרשום ipconfig - זה ייתן לך את הIP של המחשב שלך ברשת).

אני מציע תבצע זאת עבור המחשב ממנו אתה מפעיל Emule ומשחק משחקי , כמובן.

אם משני המחשבים את משחק/משתף קבצים יש צורך להגדרות פורטים הראוטר, כאשר אתה קובע עבור המידע הנכנס לאן הוא ינותב (איזה IP) לפי מס' הפורט.

למשל:

נניח שעל שני המחשבים יש ביטורנט - עבור שניהם מוגדר פורט 6886. אתה משנה באחד מהם את הפורט ל-6887 (נניח..).

בראוטר אתה מגדיר שעבור פורט 6886 ינותב המידע למחשב הראשון (בו הביטורנט מוגדר עם פורט 6886) ועבור פורט 6887 המידע ינותב למחשב השני.

אני מקווה שזה יעזור

אוקי דבר ראשון, תודה =]]

דבר שני.. הבעיה אינה נעוצה בקספרסקי מכיוון שאני ביטלתי את פיעלותו בעת השימוש במשחקים והכל עובד אותו הדבר.

בנוגע לראוטר, אני עצמי לא יודע איזה דגם הראוטר, זה ראוטר פשוט סביר להניח

אני אכתוב כאן מה רשום עליו:

Air Live

Turbo-G Wireless Router

OvisLink Corp

WT-2000R- סביר להניח שזה הדגם.

BTW, כמובן וSP2.

ומצטער על הבורות אבל אם תוכל להסביר לי מההתחלה ועד הסוף איך אני בכלל נכנס להגדרות של הראוטר איך בכלל אני מגיע לשם ומה אני אמור ללחוץ וכו'..

אני ממש לא בקיא בזה ואין לי שמץ של מושג מאיפה אני צריך להיכנס לראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתהיה בריא, אדיר - לקח לי קצת זמן למצוא את ovislink.com.tw, חברה טייוואנית.

דבר ראשון, כל שימוש בהסבר שאני נותן כאן הוא על אחריותך - אם אתה נתקלת לראשונה במושג פורטים (ports) במה שאני כתבתי, אני ממליץ שתביא מישהו שמבין בכך (טכנאי, חבר שהוא פריק מחשבים וכו').

דבר שני, Read The Fucking Manual!) !RTFM) - רק ככה לומדים. מילה שאתה לא מכיר, תחפש בגוגל.

דבר שלישי - אתה פותח (IE) ומקיש בשורת כתובת 192.168.1.254 - הכתובת הזו היא class C ומביאה אותך לתפריטי הנתב שלך.

יקפוץ לך חלון שיבקש ססמא ושם משתמש - שם משתמש admin, ססמא airlive (באותיות קטנות).

הלאה - אתה ניגש למקום הזה:

1ao9.jpg

אתה משלים את ה-IP של המחשב שלך ומסמן V.

שים לב - מעתה המחשב שלך לא מוגן באמצעות ה-FireWall של הראוטר!! מומלץ שתחזיר את קספרסקי לפעולה (אחרי שתראה שהכל עובד)

הערה נוספת - זו האופציה הפחות בטוחה, אבל אם היא תעבוד אתה תדע בוודאות שהראוטר הוא מקור הבעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב - גם הראוטרים של ימינו וגם תוכנות האבטחה למדו לתת למוצרי מיקרוסופט השונים לעבור דרכם ללא בעיה (כי מי רוצה להתעסק עם בעל הבית...)

א. כל נתב היום מגיע עם חומת אש ומנגנון NAT, באופן בררת מחדל הם עובדים ככה שזה באמת יחסום תוכנות ומשחקים.

אבל הDMZ לא מופעל אוטומטית ואין צורך לבטל אותו. DMZ זה בעצם להגיד לנתב לפתוח את כל הפורטים למחשב מסויים (ע"פ IP בדר"כ).

ב. פתיחת פורטים אוטומטית דרך נקראת UPNP, ובכל הנתבים שאני ראיתי הוא לא מופעל כבררת מחדל (ולא רצוי שיופעל). לגבי תוכנות אחרות של - זה נכון רק במיעוט של מקרים.

ג. Ac-Boy, רשמת שאחיך מתחבר עם חייגן.... אתה גם גולש באינטרנט? הגדרת את הנתב באישהי צורה?

אם הנתב כבר מוגדר להתחברות אתם רק צריכים לפתוח פורטים... אם יש בעיה אם זה, תשאל וננסה לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתהיה בריא, אדיר - לקח לי קצת זמן למצוא את ovislink.com.tw, חברה טייוואנית.

דבר ראשון, כל שימוש בהסבר שאני נותן כאן הוא על אחריותך - אם אתה נתקלת לראשונה במושג פורטים (ports) במה שאני כתבתי, אני ממליץ שתביא מישהו שמבין בכך (טכנאי, חבר שהוא פריק מחשבים וכו').

דבר שני, Read The Fucking Manual!) !RTFM) - רק ככה לומדים. מילה שאתה לא מכיר, תחפש בגוגל.

דבר שלישי - אתה פותח (IE) ומקיש בשורת כתובת 192.168.1.254 - הכתובת הזו היא class C ומביאה אותך לתפריטי הנתב שלך.

יקפוץ לך חלון שיבקש ססמא ושם משתמש - שם משתמש admin, ססמא airlive (באותיות קטנות).

הלאה - אתה ניגש למקום הזה:

1ao9.jpg

אתה משלים את ה-IP של המחשב שלך ומסמן V.

שים לב - מעתה המחשב שלך לא מוגן באמצעות ה-FireWall של הראוטר!! מומלץ שתחזיר את קספרסקי לפעולה (אחרי שתראה שהכל עובד)

הערה נוספת - זו האופציה הפחות בטוחה, אבל אם היא תעבוד אתה תדע בוודאות שהראוטר הוא מקור הבעיות.

אוקי ואם אני אבצע את זה אז המחשב שלי אחי לא יהיה מוגן?

ועוד דבר, אין לי מושג מה זה .. אני ממש בור בעניין הזה שזה עצוב..

מה זה DMZ או NAT או בכלל UPNP.

זה שמעלי, תודה על התגובה דבר ראשון.

דבר שני אחי היה מדליק את המחשב היה אוט' עולה עם האינטרנט, כעת אני צריך לעשות חיבור שהגיע בדיסק של ברק 013, אני התקנתי את זה בדרך הכי פשוטה ומאז מופיע חייגן.. =\ אני לא יוכל להגיד לך את מזה כי אני עצמי לא יודע יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי... אני קצת מבולבל,

AC, בוא נפשט את הדברים

אתה מחובר בADSL או כבלים?

נתב זה ראוטר בעברית, הנתב מחובר ישירות לתשתית או דרך מודם?

יש לך שני מחשבים, לפי מה שאני מבין, המחשב שלך והמחשב של אחיך - איזה אחד מחובר עם כבל ואיזה אלחוטי?

עזוב אותך מכל המילים המפוצצות, תסביר מה יש לך ובדרך גם תקבל יותר מושג על המונחים הללו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב דבר ראשון, אם לא הגדרת את הנתב בשום צורה (ואף אחד אחר גם לא) אז צריך להגדיר אותו להתחברות לאינטרנט.

אתה יכול לגלוש באינטרנט לפי שאחיך מתחבר מהמחשב שלו, אם כן הנתב כבר מוגדר והחייגן אצל אחיך הוא כרוב לוודאי ההתחברות האלחוטית.

אם לא, אתה נכנס לממשק כמו שהוסבר מקודם ועושה את ה Quick Setup.

שם אתה מגדיר את זה לL2TP או PPTP, אם אתה מחובר דרך הכבלים.

אם כל זה מוגדר אתה צריך להגדיר את חומת האש בנתב, מה שנקרא "פתיחת פורטים".

אתה מברר את הכתובת שניתנה לכל מחשב בעזרת פקודת הIPCONFIG, כפי שתוארה ע"י AZMODAN ופועל ע"י ההנחיות שהוא נתן לגבי הגדרת הפורטים בתוכנות השונות.

אח"כ אתה ניגש שוב לממשק הנתב שלך, ותחת Port Forwarding -> Virtual Servers, אתה מגדיר את הפורטים ואת המחשבים (ע"פ כתובת הIP שלהם).

ואם אין לך את זה, הנה החוברת למשתמש:

http://manual.airlive.com/WT-2000R_Manual.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...