כרגע אני רק עם -AVAST וללא פיירוול,אתם חושבים שזה מספיק לי? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרגע אני רק עם -AVAST וללא פיירוול,אתם חושבים שזה מספיק לי?

xtract1

Recommended Posts

ניפטרתי מקספרסקי מסיבות ששמורות לי.

כרגע אני עם AVAST 4.7PRO. יש לי ראוטר שבו יש פיירוול ויש את הפיירוול של הוינדוס.

אני גולש באתרים מוכרים וגדולים,נענע/וואלה/מעריב/ידיעות וכו' וכו'. יש לי סיבה לדאגה? אני די לחוץ ת'אמת.

הפיירוול של הראוטר ושל הווידוס שווים משהו בקטע הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AVAST, AVG, ACTIVE VIRUS SHIELD.

כל אחד מהם יהיה מספיק, אם לא תכניס כל מיני קבצים מוזרים למחשב שלך.

ה-ACTIVESHILED מגיע עם ה-DATABASE של קספרסקי, אם זה מרגיע אותך.

הפיירוול של הוינדוס מספיק גם כן אם לך עסק עם כל מיני ויש לך SP2, כפי שכתבתי פה כבר מס' פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפעולה הכי מסוכנת שאני עושה זה מוריד מדי פעם קבצים באימיול,וגם אז זה לא קראקים או פורנו וכו'.

וגלישה באתרים שציינתי קודם. אני קצת פרנואיד ואני רוצה להרגיש בטוח.

עדיין אין לי סיבה לדאוג?

וה-FW שבראוטר (Linksys wr54gl) שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הקבצים שאתה מוריד בחמור נגמרים ב- ו-AVI, והגלישה שלך נגמרת באתרים הנ"ל, אז יחסית אין לך מה לדאוג.

ולא צריך להיות פרנואיד.

לגבי ה-FW של הראוטר, אני לא מתמצא בתחום, אז לא יכול להגיד לך.

אני כבר מספיק זמן עם הפיירוול של ה- ולא נכנסו לי תולעים וטרויאנים או כולרע אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FF2 כמובן.

pig_750,אתה מומחה רשתות ואינטרנט. ה-FW של הראוטר (את הדגם רשמתי למעלה) שווה משהו?

קודם כל אני ממש לא מומחה.

דבר שני מדובר ב stateful packet filter פשוט יחסית, שמעניק לך הגנה

בסיסית ביותר. ולפני שאתה נכנס לפאניקה מהמשפט שאמרתי תן לי לנסות להסביר משהו.

בתור מישהו שמאוד מתעניין באבטחת מידע אני יכול להגיד לך שאנטי וירוס ופיירוול לא בהכרח יגנו עליך

מפורץ עם יכולת ממוצעת ומעלה. פיירוולים , מערכות IDS ו honeypots יכולים לעצור/לעקב את התוקף

רק אם משתמשים בהם בחוכמה וזה דורש הרבה מאוד תכנון ובדיקה, תזכור שהתוקף תמיד יחפש (וימצא) את החולייה החלשה.

ועכשיו בגלל שאתה חושש בעיקר בקוד זדוני, אין לך מה לדאוג לגבי הדברים שאמרתי כי לרוב קוד זדוני

מנצל חולשה מסויימת במערכת לדוגמה חור אבטחה (בגלל זה שאלתי איזה דפדפן יש לך) או שימוש לא הנכון של המשתמש.

אנטי וירוס יכול לעזור לך נגד מזיקים שמסתובבים ברשת, הוא כמובן יהיה חסר טועלת נגד פורץ כי כל לרובם

יש כלים שהם כתבו , בניגוד למה שאנשים חושבים לכתוב סוס טרואני זה ממש לא מורכב, אני אישית כתבתי

2 (לשימוש אישי) ואני נחשב מתכנת גרוע.

בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים לרוב packet filter לא יהיה זה שיעצור אותך מלקבל סוס טרואני, כי הוא מסנן מידע

שעובר ברשת לפי קרטריונים בשכבה 3 (ולפעמים ב 4 ) טרואנים לא שולחים את עצמם, תולעים עושות את זה

טרואנים בדרך כלל מצורפים לקובץ, או מופצים על ידי תולעת , וגם במקרה של תולעים לרוב הם מנצלים חור אבטחה

במערכת מסויימת ו\או עובדים בשכבות גבוהות יותר אז לא תמיד packet filter יכול לעזור.

מה ש packet filter (ולפעמים גם NAT )כן עושה זה מקשה על התועלת או טרויין להיות אפקטיבים.

כלומר אם אתה נמצא מאחורי NAT זה לא מספיק לפתוח פורט על המכונה של הקורבן אתה צריך גם להגדיר את הנתב

להעביר מידע למכונה שעליה הסוס שלך מקשיב או ליצור אתה את התקשורת החוצה, במילים אחרות דרוש

יותר קוד והבנה טובה יותר ברשתות, אגב זה כמעט אותו דבר לגבי פיירוולים כי אתה צריך לציית לחוקים שלו.

טוב אני מת מעייפות אז יצא שמשכתי את התגובה הזאת הרבה יותר מדי.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה: כמשתמש בתי הכי חשוב זה לעדכן את המערכת שלך ולהיות משתמש חכם.

זה פחות קריטי אם אתה משתמש באנטי וירוס X במקום Y או איזה פיירוול יש לך.

ועוד דבר חשוב גם לנסות לא להשתמש בתוכנה מלאה בחורי אבטחה כמו Exploiter 6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשקיב, לי בעקרון בכלל אין FW, ולא ממש מפריע לי

למרות שאם אחי על המחשב (בן 8 ) אז הוא מחפש משחקים באינטרנט ואז צריך לראות מה הוא מנסה למצוא, או להוריד, ואז זה באסה, אבל חוץ מזה אני מסתדר בלי בעיה בלי FW. אין לך מה לדאוג, אלא אם כבר מישהו ניסה להגיע אליך, וכמו שאמרו פה כבר, זה לא מה שיעצור אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...