זקוק לעזרה בנושא הקשור ככל הנראה לראוטר. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה בנושא הקשור ככל הנראה לראוטר.

Gramlengo

Recommended Posts

ערב טוב לכולם.

לפני כמה חודשים מודם ה-DSL שלי שבק חיים (הוא היה מדגם אלקאטל), לכן התקשרתי לספקית האינטרנט שלי והטכנאי שבא הכריז על מותו ובמקומו ניתן לי מודם מסוג Aztech ADLS 2+ Ethernet Bridge 600E של TNN Networks.

תחילה, הכל עבד מצויין ללא שום שינוי משמעותי בהגדרות של הנתב חוץ מהעניין שאת סוג החיבורי שיניתי מפרוטוקול PPPTP לפרוטוקול PPPoE, מכיוון שללא השינוי הזה לא הרשת הביתית ולא האינטרנט עבדו.

למשך כחודשיים-שלוש לא היו בעיות עם החיבור, אבל אח"כ התחילה תופעה מעצבנת שעוד לא מצאתי לה הסבר.

אז ככה, כל כמה זמן, בצורה ראנדומלית לחלוטין חיבור האינטרנט מתחיל "לקרטע", כאשר הסימפטומים הם דפי שנותנים שגיאת "Connection Timed Out", לאחר נסיון חוזר הם עולים אבל לאט מאוד, ואח"כ שוב לא עולים. גם פה העניין ראנדומלי לחלוטין (או לפחות כך הוא נראה) כאשר אתרים מסויימים עובדים מצויין, ואחרים ככל לא או רק בחלקם וכל זה בצורה מאוד איטית.

לעומת זאת, רוב החיבורים האחרים כגון IRC או כל תוכנת צ'אט אחרת עובדות כמעט ללא בעיה באותו זמן.

אחרי שלא מצאתי פתרון טוב יותר, פניתי לעשות Reset לראוטר מתוך דף ההגדרות שלו, ולהפתעתי גם לדף הזה לוקח המון זמן לעלות כמו שצריך אבל לרוב הוא אינו עולה כלל ושוב מוצגת הודעת ה Timed Out.

לבסוף, אחרי שאני כן מצליח לאתחל את הנתב מחדש, הנוריות השמאליות ביותר על הנתב אשר מעידות על חיבור WAN פשוט אינן נדלקות בעוד האחרות כן.

כאשר אני מוציא את הכבל שמחבר את הנתב למודם מן הנתב נוריות ה WAN חוזרות להדלק משום מה, אבל מיד כשאני מחבר שוב את הכבל הן נכבות.

לאחר כמה פעמים (שוב, גם כאן מספר הפעמים הוא ראנדומלי לחלוטין) של אתחול הנתב, אז הכל עובד מצויין כולל אתרי האינטרנט.

אני שובר את הראש עם הבעיה הזאת כבר המון זמן.

לצורך הפרוטוקול אני אומר שינם כרגע ארבעה מחשבים המחוברים לנתב שמחובר הוא למודם ה-DSL.

תודה מראש לכל מי שעוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...