בניית קופסא שלכדור מטקות יקח 10 דקות לעבור דרכה?! (עבודה מבצפר) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית קופסא שלכדור מטקות יקח 10 דקות לעבור דרכה?! (עבודה מבצפר)

bykeking

Recommended Posts

אז ככה, קיבלנו עבודה במגמה (רובוטיקה) לבנות קופסא, בעלת חור אחד למעלה, וחור אחד בצד, שמהרגע שיכנס אליה כדור מהפתח העליון הוא יצא אחרי 10 דקות מהפתח הצידי.

החוקים:

המנגנון צריך ליהיות מכני, כלומר - אסור השימוש באמצעים אלקטרוניים, כימים, ביולוגים, והידראולים.

אסור השימוש בנוזל (לא רק בהידראוליקה).

אין לגעת בקופסא מרגע ההכנסה.

על הקופסא ליהיות במידות מקסימליות של 50X50X50.

הרעיון שאני חשבתי עליו הוא לעשות מסלול ספיראלי בשיפוע מאוד מתון למרות שזה נראה לי רעיון לא כ"כ מוצלח.

עוד דבר שחשבתי עליו הוא על בסיס של שעון חול וגלגלת, אבל את זה אני אצתרך לסרטט.

אני אשמח לשמוע רעיונות חדשים (בגלל שיש פה ריכוז גבוהה של מוחות מבריקים) והצעות!

תודה רבה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

רציני גם 10 דגות גם קטן טגם רק מכני... :nixweiss:

ישר חשבתי על רעיות של ספרלה אבל בגלל המידות+ הזמן זה נראה די בילטי אפשרי...

אני יחשוב על משהו

ד"א איך רובוטיקה? אני גם חושב ללכת לזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם זה מוגזם, אני אישית לא חושב שמישהו יצליח את זה.

סרגל קליפר זה סרגל שמודדים איתו קוטר של צינורות למשל. זה כמו סרגל רגיל עם שפיץ בקצה ועוד שפיץ שזז.

http://www.mcbworld.com/mcbworld/images/Digita%3B-ruler.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avivlyaviv - תודה רבה!

אבן בכלייה, הורדתי את הדמו, אני מקווה שיהיה לי קצת זמן להשתעשע עם זה אח"כ. וכן, מנוע וסוללות זה אמצעים אלקטרוניים... =/

עריכה: הוספתי סקאטצ' מהיר של רעיון אחר. המיכל העליון מחובר לצד של הקופסא, כך שהוא לא משפיע על הגלגלת.

המיכל שמתחתיו הוא ריק, והרעיון הוא שאחרי עשר דקות יכנס מספיק חול מהמיכל העליון כך שהוא ימשוך את המשקולת בצד שמאל ויפתח פתח היציאה של הכדור.

זה דיי מסובך ואני לא בטוח שנוכל לגרום לזה לעבוד...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם זה רעיון מטופש במקצת אבל...אם מותר להשתמש בדבק סלוטייפ תבחן כמויות ואת החוזק שצריך כדי לעמוד במשקל של הכדור במשך 10 דקות...הכדור יפול על הסלוטייפ וישאר שם למשך 10 דקות עד שהסלוטייפ יקרוס מהכובד ואז הכדור יפול ויצא מהחור בצד...

זה לא יותר מדי מתוחכם ואני גם לא יודע אם זה יהיה מדויק במיוחד אבל זה לא חייב להיות סלוטייפ אפשר כל חומר אחר שאחרי זמן מסויים יקרוס מהמשקל

אני ימשיך לחשוב על משו יותר טוב

עריכה:

אני לא יודע כמה הרעיון של ספירלה יהיה טוב כי בגלל הגודל הקטן של הקופסא השיפוע יצתרך להיות ממש ממש קטן ואני לא יודע אם תצליח להגיע לרמת השיפוע שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...