שבת "החילונית" והדת היהודית. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שבת "החילונית" והדת היהודית.

Ewingum

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא שמכירת חזיר פוגעת ברגשות החרדים.

אני חונכתי בילדותי על טהרת המסורת היהודית, לא חרדית , ולכן כל קונוטציה של חזיר גורמת לי אי נוחות. זה לא רק אני, הרבה אזרחים במדינה מרגישים כמוני.

יהודי העולם התקבצו למקום אחד, מאוד ספציפי בעולם, שלא מוכרים חזיר. חלק מהאיפיון של העם היהודי הוא אי אכילת בשר חזיר ועוד שיקוצים אחרים. כמובן שהייתי שמח לראות את רוב נשות מדליקות נרות שבת ומקיימות מסורת מינימלית - אבל עד כאן.(זה כבר לא בעיה שלי)

לכן בזכות הצבעה שניתנה לי אתמוך במפלגה שתומכת ברעיונותיי. (וזה ממש לא חייב להיות שס או מפלגה חרדית אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שמכירת חזיר פוגעת הרגשות החרדים.

אני חונכתי בילדותי על טהרת המסורת היהודים, לא חרדית , ולכן כל קונוטציה של חזיר גורמת לי אי נוחות. זה לא רק אני, הרבה אזרחים במדינה מרגישים כמוני.

יהודי העולם התקבצו למקום אחד, מאוד ספציפי בעולם, שלא מוכרים חזיר. חלק מהאיפיון של העם היהודי הוא אי אכילת בשר חזיר ועוד שיקוצים אחרים. כמובן שהייתי שמח לראות את רוב נשות מדליקות נרות שבת ומקיימות מסורת מינימלית - אבל עד כאן.(זה כבר לא בעיה שלי)

לכן בזכות הצבעה שניתנה לי אתמוך במפלגה שתומכת ברעיונותיי. (וזה ממש לא חייב להיות שס או מפלגה חרדית אחרת).

הוא הסביר את זה מעולה ואני קצת יחדד

זה בדיוק כמו שתגיד שאנשים שאוהבים לשמוע מוזיקת רוק יתחילו ללכת ברחוב עם טייפים ומגברים וישמיעו את זה ברחוב.

דן אם אתה אוהב לאכול חזיר בתאבון אבל אתה לא צריך לעשות את זה בפומפי כדי לפגוע באחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב בשר חזיר. כשזה מיובש ועם מלח זה נורא טעים..

אני יהודי בדם, לא באמונה; זכותי לאכול מה שבא לי וזכותי לקנות את זה איפה שבא לי.

you can't be a jew by blood, jewdiesm is a religion, not a genetic character. if you meant by "jew by blood" that you're a jew because your mother is a jew, then you're only a jew by jewdiesm (and some other religions). I won't stat what I think about religious people, cause I might get banned, better not risk it.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק עזר עירוני קובע בדיוק מתי וכמה אתה יכול להרעיש ברחוב ומתי להפסיק להשמיע בלילה.(יום הסטודנט בבאר שבע - סוגרים ב-24:00 כדי לא להפריע לשכנים).

ושוב פעם הכל בגדר החוקיות והדמוקרטיות כשמדובר בהצבעה למפלגה שפועלת למען האינטרסים שלך (של הבוחר כמובן).

אני מסכים איתכם כשיגיעו 2-3 מיליון עולים שרוצים לאכול רק חזיר, אז לגיטימי בעיני שיצביעו למפלגת "חזירי" ויציבו דוכני פלאפל חדשים בטעם חזיר .

אז אני אהיה בצרות .

וזה לגיטימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם חוק איסור גידול בשר חזיר בארץ?

זה חוק שמדגיש כמה בשר החזיר פוגע ביהדות

וחוץ מזה בשר חזיר נשמע מזה מגעיל אני לא מבין איך אוכלים אותו?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי נולד למציאות אחרת ואני מניח שגם אתה, אז בשר חזיר היה מאוד לגיטימי.

זה לא שאלה של מגעיל, או מדהים. זו שאלה של חינוך תרבות והרגל.

מי שלא רגיל לאכול מילדותו מאכלים כאילו ו/או אחרים מרגיש שכל דבר אחר נראה לו דוחה או מגעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק איסור גידול חזיר בארץ זה חוק שמדגיש את האפליה..

לא כתוב בשום מקום בתורה 'אסור לגדל בשר חזיר כי זה פוגע ביהדות' כי זה לא.

זה שכמה אנשים החליטו שזה פוגע בהם ובכך רומסים את הזכות הדמוקרטית שלי, זה משהו אחר.

בנוגע ל'חוץ מזה' שלך, טעמת פעם כבד אווז בטעמים שונים? (אני כן, ואני מצטער על זה (לא ידעתי))

זה כשר.

רוצה לשמוע כמה מגעיל זה? כי יש כאן עדויות, כשר למהדרין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, בשר חזיר לא גדל על עצים ולא מגדלים אותו בשום מקום - מגדלים חזירים :P

דבר שני, לדעתי פטה כבד אווז זה טעים למדי.. :x

דבר שלישי,

Jews are a people, not only a religion. Although Judaism first emerged from religion, it has bonded the followers together in blood ties, which basically made them a people.

Just like the son of a Christian is Christian by default (unless he chooses to follow a different religion), so is the son of a religious Jew is Jewish, and his son and his grandson and so on..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש.

יש דפוס DNA (או משהו בסגנון, אני באמת לא מבין) שיש רק לכוהנים.

לאחרונה חקרו ומצאו שבני הפלשמורה (שוב אם אני לא טועה) שומרים על כמה מכללי המסורת היהודית, וגם להם יש את הדפוס (או קוד) הזה.

הדפוס נשאר משום שיהודים אף פעם לא נהגו להתחתן עם 'גויים' (לצערי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...