AMD AXP 2800 MOBILE מול AXP BARTON 2500 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD AXP 2800 MOBILE מול AXP BARTON 2500

crazydiamond

Recommended Posts

מנסיון (עם המחשב שלי ועוד שני מחשבים עם מעבדי Mobile) זה מעבד שהרבה יותר קל לקחת אותו רחוק באוברקלוק.

חלק מהלוחות לא מזהים אותו (שלי קורא לו Unkown CPU) אבל עדיין עובדים איתו כמו שצריך וכן מספיק Nforce2.

אם אתה לא מתכנן אני חושב שה 2500 יהיה יותר מהיר מ 2800 בסטוק(בגלל הבאס של הMobile שנמצא על 133).

בכל מקרה זה כמעט אותו מעבד, ההבדל הוא שה-Mobile יועד לעבוד בסביבה שבה הספק הוא קריטי ולכן הוא אמור לעבוד במתח

נמוך יותר ומן הסתם הוא בעל יותר איכותית מליבת Barton רגילה. בכל מקרה המעבדים האלה נחשבים היום דינוזאורים אך... הנוסטלגיה.

דרך אגב שלי עדיין מוציא 42 שניות בסופר פאי :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה ה NF2 הוא הצ'יפסט הכי טוב למעבדי סוקט A. זהו גם הצ'יפסט הראשון ל שתמך בערוץ כפול לזיכרון, למרות שהשיפור בביצועים לא היה כזה גדול. אז אם כבר לוקחים לוח לסוקט A, אז כמובן עדיף ה NF2.

עכשו, גם מעבדי ה Mobile (לניידים) עובדים בסוקט A, פשוט הם עובדים ב FSB קטן יותר - בד"כ 266MHz במקום 333MHz, אבל היתרון שלהם הוא בפליטת החום הנמוכה שלהם.

אם תחפש בפורום הזה כמה שנים אחורה, אתה תמצא דיונים בדיוק כאלה - איזה מעבד עדיף - ה AXP 2500 או מעבד moblie דומה, כמובן בהקשר של OC...

אם אתה רוצה לעשות OC, עדיף המעבד לניידים. מבחינת ביצועים - גם כן עדיף ה moblie, מכיוון שיש לו PR (דירוג) יותר טוב ולכן הוא אמור לתת ביצועים טובים יותר. מבחינת רוחב פס לזיכרון, עדיף ה AXP 2500, שכן ה FSB שלו הוא 333MHz, בעוד של mobile 2800 ה FSB הוא 266MHz בלבד (אם אני לא טועה).

המעבד הנייד אמור לעבוד לך על הלוח, ואם הוא לא מזוהה לך נכון - בדוק האם יש עידכון ביוס שיסדר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס שלי מעודכן ובהתחלה המעבד לא זוהה טוב עד שכיוונתי את הג'מפרים באופן ידני ואז הוא זוהה אבל לא הכי טוב, בווינדוס למשל וגם בפוסט אבל גם היתה בעיה שאחרי איתחול המחשב לא היה עולה, בינתיים הוצאתי אותו והחזרתי את ה 2500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...