חיבור מאוורר למתח ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מאוורר למתח ?

tomllic

Recommended Posts

שלום, אני אנצל את המחצית ואשאל כמה שאלות (מקווה שזה הפורום הנכון), לא הצלחתי למצוא את התשובות בעזרת חיפוש...

בכל אופן, עבדתי לפי המדריך של קובי חסון בקשר לשימוש במאוורר של ספק ישן.

את המאוורר הוצאתי, יש לו שני חוטים: אדום ושחור. במדריך כתוב להוציא גם את חיבור המתח לפלופי ולהשתמש בו.

יכול להיות שזה בגלל שהמדריך מ2001, אבל חיבור המתח לפלופי לא נראה כמו בתמונה. אתם בטח מכירים אותו,

זה שקע לבן שמחוברים אליו רביעיית חוטים.

והנה השאלות:

1: האם אני יכול בכלל להשתמש בחיבור הזה לטובת חיבור המאוורר ללוח האם בכלל ? (הוא לא מטעים בעיקרון לחיבורי מאוור, שייפתי אותו קצת ועכשיו הוא מתחבר לא רע)..

2: במידה ולא, באיזה חיבור אני כן יכול להשתמש ?

3: במידה וכן, כאמור יש לו ארבעה חוטים (אדום, שני שחורים וצהוב). למי אני מלפף את האדום ולמי את השחור מהמאוורר ?

4: אחרי שכבר עשיתי את זה, בחיבור המתח של המאוור ללוח האם יש שלושה פינים. לאיזה שניים מהם אני צריך לחבר את העסק? לשניים הקיצוניים מימין ? משמאל ? אחד מימין אחד משמאל ? לא ברור לי לאן כל פין כזה הולך...

5: האם יש סכנה כלשהי (ללוח האם, למאוורר או לשאר החומרה במחשב) בחיבור לא נכון של החוטים או הפינים ? האם יכול להיות קצר וכל העסק יישרף לי ?

6: האם לעזוב את הכל וללכת לקנות פא*ינג מאווררים בחנות ????

תודה מראש על התשובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.כן,אבל לא מאורר של לוח האם.

2.ראה 1.

3.http://www.ocforums.com/showthread.php?t=372297

4.לא לחבר ללוח האם.כי אין לך חיישן במאורר וזה מתח שונה ממה שאתה יכול ב-3.

5.כן,אם תחבר הפוך ו/או שתקצר משהו.

6.למה?אם אתה יכול להשמיש מאורר זה כיף וחסכוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה על הקישור. מאוד אינפורמטיבי.

מס' שאלות נוספות...

1: איפה אני יכול להשיג חיבור מולקס נקבה כזה ?

2: לא הצלחתי להבין איך החבר'ה שם פתחו את החיבור כדי להכניס את החיווט... ???

3: האם זה יעבוד הפוך ? כלומר, האם אני יכול לחווט את המאוורר ישירות לאחד המולקס הזכרים שיוצא מהספק (לקצה שכאילו מתחבר להרדיסק או לכונן האופטי) ?

3ב': האם אפשר לחווט את המאוור לתוך חיבור המולקס של הפלופי (הקטן) ? ואם כן אז לאן, לחלק האחורי (שמגיע מהספק) או לחלק הקדמי (שמתחבר לפלופי) ?

3ג': (הערה זהה לסעיף 2 שנובעת מתיסכול מתמשך...) איך לעזאזל פותחים את החיבורים האלה ע"מ להכניס לתוכם חוטים חדשים ??? זה בלתי אפשרי !!

4: אחרי שאדע כיצד לחווט לחיבורי המולקס בצורה הכי יעילה, האם אפשר לחווט לחיבור מולקס שכבר מחוברים אליו חיבורים אחרים ? אני לא זוכר את לימודי הפיזיקה שלי ואין לי מושג כל כך אם זה מחובר בטור/במקביל 8-) בקיצור, האם יש הגבלה על כמות החוטים שניתן לשרשר לאותו חיבור מולקס?

מצטער על החפירה ועל העובדה שאין צילומים בפוסטים שלי... מקווה שזה יוצא ברור...

אשמח לקבל תשובות נוספות.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.יש לך במחשב לפחות 2-3 כאלה פנויים.

2.יש שיטה מיוחדת להפרדה וקצת ידיים טובות.

לא, כל המחברים שיוצאים מהספק זכרים.

1: אני אשאל שוב, אני יכול לחבר את החוטים לזכרים והמאוורר יקבל מתח או לא ?

2: מה השיטה המיוחדת ? יש לי אחלה ידיים... 8-)

3: אם אני אקח את החיבורים הזכרים לפלופי, אדחוף את החוטים של המאוורר לחורים המתאימים ואחזק את הכל עם איזולירבנד, זה יהיה בסדר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהספק יוצאים מולקס נקבה.

אני לא זוכר את המדריך המדובר, אבל למה שלא פשוט תעשה את הדבר הבא:

1. תקנה מפצל שזה חוט עם מולקס אחד זכר ואחד נקבה.

2. במפצל שתקנה, תגלה חלק קטן מהבידוד בכבל שחור אחד ובכבל אדום.

3. תגלה את הבידוד בקצות שני הכבלים של המאוורר(אדום ושחור גם כן). תלפף אותם על החלק הלא מבודד במפצל (מה שעשית בסעיף 2).

4. תבודד הכל עם איזולירבנד ותחבר את המולקס זכר במפצל לאחד הנקבות שיוצאים מהספק.

הסיבה שאמרתי לך לחבר את המאוורר לספק היא בגלל שאני לא רוצה שסתם תשחק עם כאבלים מהספק - חבל על האחריות במידה ויש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נראה לי שזה מה שאני אעשה, תודה.

...

רגע...

לא אכפת לי לחתוך חיבור מולקס של הפלופי ישירות מהמארז.

זה יעבוד אם אני אחבר את המאוורר למולקס של הפלופי או שזה מתח שונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי !

רציתי רק להגיד תודה רבה לכל מי שעזר לי כאן.

בזכותכם ביצעתי את המוד הראשון שלי (אם אפשר לקרוא לזה מוד...) - מחזור מאוורר מספק כוח ישן !

מה שעשיתי בסופו של דבר זה לחשוף את החוטים של אחד מחיבור המולקס פלופי שאני לא משתמש בו, וחווטתי את החוטים של המאוורר (כרגע בתצורה של 12V). המאוורר עובד !!! ישן ורועש, אבל עובד ! וחשוב מכך, זה לא עלה לי שקל והשתמשתי רק בציוד שהיה לי !

שמתי אותו כרגע בתור אגזוז מתחת לספק. לא עזר להורדת הטמפ' עד כמה שאני רואה, אבל זאת לא היתה המטרה (גם ככה זה נראה לי מקרה אבוד מה שהולך כאן..)... ונראה לי שזה בעיקר בגלל הגריל הדיי עמוס שיש שם וחוסם את היציאה של רוב האוויר החם (אין לי דרמל לנסר את זה)..

אז שוב תודה !

אז עכשיו אני אנצל את האשכול ואשאל איזה עוד דברים אני יכול למחזר מהספק לדעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...