WD 80GB יחיד + זוג SEGATE 320GB , האם אפשרי RAID 0 ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WD 80GB יחיד + זוג SEGATE 320GB , האם אפשרי RAID 0 ?

erwrxstier

Recommended Posts

יש לי כרגע 80GB

אני מתכנן להוסיף זוג SEGATE 320GB

שלושתם בחיבור SATA 2

הלוח הוא 965DS3

קראתי בMANUAL של הלוח ואין שום התייחסות לנושא של זוג הארד דיסקים דומים ואחד שונה במצב RAID 0 ,האם אפשרי ומה ההשלכות

השאלה היא - האם אני יכול לעשות RAID 0 בין הזוג של ה320GB , ועדיין להישאר עם ה80GB במצב רגיל? או שאני יהיה חייב להעיף את ה80GB בשביל שיהיה אפשר לעשות RAID 0 בין הזוג 320GB ?

ובמידה ובשביל הRAID 0 אני חייב להעיף את ה80GB היחיד , האם זה שווה ? או שפשוט להריץ את שלושתם בצורה רגילה בלי שום RAID ?

וזה מביא אותי בעצם לשאלה, מה בעצם נותן הRAID 0 בפועל (על הנייר אני יודע מה זה אומר) ?

ודבר אחרון , האם יש דרך לחבר כונן SCSI ל965DS3 ? יש בקר מובנה על הלוח או שחייבים חיצוני ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציות שיש לך הם:

1) שכל הדיסקים יעבדו בנפרד.

2) לעשות מערך רייד 0 לשני הכוננים של ה320GB ולהשאיר את ה80GB בנפרד, מה שאומר שלא תפסיד נפח, תקבל 2*320GB במערך הרייד 0 + 80GB.

3) לעשות מערך רייד 0 לכל הכוננים, אבל אז תקבל נפח כולל של רק 80GB*3, אז בקיצור לא שווה לעשות את זה.

4) בדומה ל-3, לעשות מערך רייד 0 של כונן 80GB עם כונן 320GB ולהשאיר את ה320GB השני בנפרד, מה שאומר שגם כן תפסיד המון נפח ותקבל רק 2*80GB במערך הרייד + 320GB - גם זה מערך לא משתלם בגרוש.

אחרי שפירטתי אני מבין שדיי ברור לך שהאופציה השניה היא המתאימה ביותר לך אם אתה מעוניין בבניית מערך רייד 0 שאני אישית ממליץ עליו מאוד, לפי דעתי זה שווה את הסיכון כי בהחלט מרגישים את הבדלי המהירות.

ואפשר לחבר לDS3 הארדיסק בממשק SCSI רק בעזרת בקר צד שלישי (ז"א שאין מובנה על הלוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...