התייעצות לגבי כמה רכיבים - תקציב 2000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי כמה רכיבים - תקציב 2000 ש"ח

Rhx

Recommended Posts

שלום, יש לי דילמה שהיא די מורכבת..

לאחרונה תכננתי לקנות מסך LCD 19 בסכום של כ2000 ש"ח - אבל אז חשבתי על עוד רעיון, להחליף ולשפר כמה חלקים במחשב, אני יכול להחליף מעבד, לוח אם, והארד דיסק - הבעיה עכשיו, היא שאני לא יודע אם יש לוח אם לAM2 שתומך בAGP ובPCI-E, יש אחד כזה?

המפרט הנוכחי שלי זה P4 2.4/Intel D845EBG2/6600GT/Maxtor 60GB/Hec 400w/1GB Ram - כעקרון, לא ממש רע אבל אני הייתי מעדיף להחליף כמה חלקים, מה אתם אומרים - האם שווה לקחת מסך או ששווה להחליף כמה דברים?

אם יש אפשרות להחליף ללוח אם שתומך בPCIE/AGP אז זה יהיה מצוין, כי כעקרון אין לי כל כוונה כרגע להחליף כרטיס מסך..

אני כעקרון רוצה בעיקר מעבד, לוח אם, הארד דיסק, ומארז..

מה אתם אומרים? יש לי כרגע 2000 ש"ח בשביל להשקיע בזה.

עכשיו בשביל לרכז את השאלות -

א. האם יש לוח AM2 שתומך בPCIE וAGP?

ב. האם שווה לקחת מסך LCD או שמה לשפר כמה חלקים במחשב?

ג. מה אתם מציעים להחליף ולשפר בסכום של עד 2000 ש"ח?

ד. יש עוד בעיה, הזכרונות שלי הם DDR1 - אם אני אקח לוח , אז זה יהיה קצת בעיה, לא?

תודה לכולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. האם שווה לקחת מסך LCD או שמה לשפר כמה חלקים במחשב?

הבעיה שאם אתה משדרג זה גם לוח אם גם מעבד גם זיכרון ואולי גם כרטיס מסך ואז גם את הספק.. בכלל שאולי לא תמצא לוח גם עם PCI-E X16 וגם עם AGP

ובעצם לא תשפר בכזה את המעבד כי לא ישאר מספיק כסף למעבד טוב..

ובכלל אתה לא צריך לשפר את המעבד עם כרטיס מסך כזה..

לדעתי אם הכרטיס מסך מספק אותך.. פשוט תשדרג למסך 19 אינטש או LG L194WT או המסך 19 אינטש של CMV מKSP

אחרת תצטרך לשדרג את כל המערכת

ד. יש עוד בעיה, הזכרונות שלי הם DDR1 - אם אני אקח לוח DDR2, אז זה יהיה קצת בעיה, לא
ש: האם אפשר להפעיל DDR2 על מחשב התומך DDR?

ת: ישנם צ'יפסטים מיוחדים המאפשרים שילוב של ו DDR2 על אותו לוח (אך לא עבודה עם שניהם במקביל)

אך לוחות עם בלבד לא מתאימים ל (פיזית - 240 פינים ב מול 184 פינים ב DDR)

והפוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שראיתי שיש לוח תומך בAGP וPCIE ובDDR1/DDR2 - כמו אסרוק למשל, הם עולים ממש מעט, מחיר 300-400 ש"ח.. השאלה עד כמה אמינים וטובים הלוחות האלו? האמת שאני חשבתי שזה די צריך להיות הפוך, אם יש לוח שתומך גם בAGP וגם PCIE - אז מן הסתם שהוא אמור לעלות יותר מלוח רגיל שתומך בPCIE..

הכרטיס מסך? כן, הוא סבבה ומספק אותי.

אני חשבתי שזה נכון לעכשיו לעשות שדרוג של מעבד, ולוח אם - וכתוספת הרד דיסק/מארז למשל..

הבעיה בלוח שלי שהוא גם מגביל בOC וזה יוצא קצת בעיה, ויש לו רק שני סלוטים לזכרונות.

בקשר למסך, אני דווקא התלבטתי בין הLG 1970HR לבין הVX922 של ViewSonic - מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בלוח שלי שהוא גם מגביל בOC וזה יוצא קצת בעיה,

והלוח שמצאת בכלכך קצת כסף גם מגביל בOC ממש אם בכלל אפשר לעשות לו איזה OC בכלל..

גם בטח יש לו 533MHZ למרות שאם אתה לא עושה OC במילא הזיכורנות שתנקה יעבדו על כזאת מהירות אפילו שהם 677MHZ או 800MHZ

ואני מקווה שהוא תומך SATA 2 בכלל..

בקשר למסך, אני דווקא התלבטתי בין הLG 1970HR לבין הVX922 של ViewSonic - מה אתה אומר?

גם אני התלבטתי ביניהם.. ואני בסוף החלטתי על L194WT שעולה 1500 שקל בערך.. הוא גם רחב גם 1:2000 5MS שזה מספיק בהחלט למשחקים 19 אינטש והוא יותר זול מהמסכים שאמרת.. והוא גם רחב שזה הרבה יותר טוב למשחקים וסרטים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ, מצאתי בKSP לוח שהוא הכי זול לקונרו, 775Dual-VSTA s775, VIA PT880 Ultra, DDRII 667, PCI-E, AGP של אסרוק...

מה אתה אומר על זה? אם אני לוקח אותו ואת הקונרו זה דווקא יכול לצאת אחלה, הכל תלוי אבל באמינות של אותו לוח, למישהו יש פה אותו אולי?

ישאר לי אח"כ גם כסף להארד דיסק ומארז..

מה אתם אומרים על זה? חשבתי על הקונרו מכיוון שלא מצאתי שום לוח שיש לו את הדרישות שאני צריך, אין לוח כזה לAM2 לפי מה שהבנתי..

ובחזרה למסך, האמת שאני לא ממש אוהב מסך רחב, אני מעדיף מסך רגיל - ונגיד שאני לוקח מסך רגיל, מה עדיף מבין השניהם? אבל אני לא שולל את האופציה למסך הרחב הזה, אני אראה אותו קודם בעיניים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ, מצאתי בKSP לוח שהוא הכי זול לקונרו, 775Dual-VSTA s775, VIA PT880 Ultra, DDRII 667, PCI-E, AGP של אסרוק...

מה אתה אומר על זה? אם אני לוקח אותו ואת הקונרו זה דווקא יכול לצאת אחלה, הכל תלוי אבל באמינות של אותו לוח, למישהו יש פה אותו אולי?

תסתכל שהוא תומך SATA2 ושתדע שהוא תומך PCI-EX4 ולא X16 אם לא מתוכנן OC הוא סבבה חוצמזיה שהוא X4 בPCI E אם מתוכנן OC הוא גרוע..

ובחזרה למסך, האמת שאני לא ממש אוהב מסך רחב, אני מעדיף מסך רגיל - ונגיד שאני לוקח מסך רגיל, מה עדיף מבין השניהם? אבל אני לא שולל את האופציה למסך הרחב הזה, אני אראה אותו קודם בעיניים..

יש בKSP מסך CMV רחב 19 אינטש מצויין שהרבה אנשים שראו אותו אמרו שהוא ממש טוב..

והם נותנים לראות אם אתה רוצה..

בין המסכים שלך.. אם הViewSonic הוא 16.7 מיליון צבעים או אם הפאנל שלו לא TN כמו הLG הוא עדיף..

תרשום לי את הפאנל שלו.. אבל אני לא בטוח ב100 אחוז עדיף שתשאל בפורום מסכים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...