"א?ב??יר" - אומנות לחימה יהודית (?) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"א?ב??יר" - אומנות לחימה יהודית (?)

WhiteHaze

Recommended Posts

באנגלית זה Frank Dux.

סיפורו של פרנקי שלנו מתחיל עוד מימי "ספורט הדמים". זוכרים את הסרט? (ואן דאם מישהו?) הסרט מבוסס על סיפורו ה"אמיתי" של פרנקי שלנו. הוא היה על הסט כל הזמן ולמעשה הכתיב את רוב מהלך הסרט.

לטענתו, כל פרטי הסרט נכונים - שהוא אומץ לחיקו של מאסטר נינג'יטסו מיסתורי, שלימד אותו להיות לוחם - על, שהוא השתתף בתחרות קטלנית סודית של אומנויות לחימה בכל העולם בשם kumite כמה שנים טובות, וכשמאז שהתחיל להשתתף בתחרות - היה בלתי מובס וניצח מעל ל 300 קרבות (לא זוכר בדיוק כמה), וקבע המון שיאים כגון הנצחונות המהירים ביותר, מספר KO's הכי גבוה וכו'.

אבל פה זה לא נגמר. לא, זה רק מתחיל..

תקופה מסויימת (נראה לי כמה שנים) לאחר מכן גיבורנו כתב ספר על מעלליו כאומן לחימה וכלוחם ביחידה מובחרת של ארה"ב במשימות מיוחדות בארצות מרוחקות, משימות שדרשו חשאיות מירבית ויכולות קרב קטלניות ויעילות בקרב מגע. במלים אחרות, הוא אמר שהיה "נינג'ה" מקצועי שפעל במשימות חשאיות של שממשלה, ובחלק מפעולותיו גם הרג אנשים בידיים ריקות.

וואו. איזה גיבור.

עם הזמן האנשים שקראו את ספרו נעשו קצת פחות פתאיים וחלקם החליטו לבדוק את אמינות "קורות חייו" של פרנקי שלנו, ביניהם חוקרים מקצועיים ומשפטנים רבים.

תנחשו מה היו ממצאיהם?

אין שום ביסוס עובדתי או לא-עובדתי, שום ייחוס כלשהו בהסטורייה האנושית, לאף אחד מה"הישגים" שגיבורנו זוקף לזכותו. כלום. כל האנשים שפרנק טען שליוו אותו, או עבדו עימו, או היו מעורבים בצורה כלשהי בסיפור חייו "נעלמו כלא היו".. המממ..

אף אחד מלבד פרנק דיוקס לא שמע על אותו טורניר kumite הקטלני, אף אחד מעולם לא שמע על אותן "פעולות חשאיות בארצות רחוקות". פרנקי כמובן טען שיש לו הוכחות מוצקות, אבל כשהתבקש - ואף נדרש להביאן - מעולם לא עשה זאת.

רוצים עוד? הנה: מאז שכתב את הספר, הקים בתי ספר לאומנויות לחימה על שמו - Dux Riu.. ובמשך זמן רב היה מציג את מיומנותו לראווה ברחבי ארה"ב כשהוא מציג יכולות על אנושיות כמו שבירת זכוכית חסינת כדורים עם אגרוף (????).

בהפקת תצוגות הראווה השתתפו תלמידיו. 2 אנשים - אחד מהם תלמידו והשני חברו הטוב העידו עליו שכל תצוגות הראווה האלו היו אשליות (אותה הזכוכית למשל היתה מסוג אחר, אני לא זוכר איה בדיוק אבל כזה שבהחלט ניתן לשבירה ע"י אגרוף אנושי).

מאז היו לגביו המון ביקורות, ועדות ותביעות משפטיות וכו'. הסיפור שלו ידוע ומפורסם בקרב כל חובבי אומנויות הלחימה בארה"ב ובעולם, ובפה אחד הוא הוכרז ע"י כולם כרמאי ושרלטן.

ואתם יודעים מה הגרוע מכל? בעקבותיו נולדו כל שאר ה"גרנדמאסטרים" הנוכלים שטוענים טיעונים דומים להפליא לאלו של פרנק, נותנים לעצמם תארים מגוכחים, מספרים על עצמם מעשיות (יכולים לעלף בן אדם מבלי לגעת בו) וכו'. פרנק דיוקס היה ההשראה לתרמיות הללו, והיה אולי הנזק הכבד ביותר שנעשה לאומנויות הלחימה.

יכולת פשוט לרשום שהוא כמו סטיבן סיגל.

היה חוסך לי הרבה קריאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על אומנויות לחימה...

אז ב22:00 מתחיל סרט תאילנדי טוב נקראה "המגן".

תראו אותו מאד ממליץ!

עד כמה שיצא לי לחקור לגבי השחקן הראשי - טוני ג'ה -

כל מה שהוא עושה בסרט זה באמת הוא שעושה את זה! בלי כל מני עזרים או אנשי פעלולים!!

בכל אופן מומלץ לראות!

עריכה:

ערוץ 14 בהוט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולת פשוט לרשום שהוא כמו סטיבן סיגל.

היה חוסך לי הרבה קריאה.

:)

לגבי סטיבן סיגל חידשת לי.. לא אמרו עליו פעם שהוא בין ה 50 הראשונים ב Hall of Fame של אומני האייקידו ביפן?

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...