אם יש קירור מים, למה אין קירור שמן ? (תקנו אותי אם יש..) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם יש קירור מים, למה אין קירור שמן ? (תקנו אותי אם יש..)

jacko_il

Recommended Posts

חשבתי על זה, למה לא מסבים מערכות לקירור מים של וכו' לקירור שמן ?? שמן עד כמה שידוע לי מוליך חום טוב יותר ובנוסף לא מוליך זרם במידה ויש נזילה מהמערכת על איזה רכיב במחשב.. למיטב הבנתי , הדבר היחיד שצריך לשנות במערכת הוא את המשאבה . צריך להתאים אותה/להחליף אותה למשאבה שמותאמת לצמיגות של שמן ולא של מים.

דרך אגב, בעולם הרכב הדבר נהוג ברכבי - יש צינון שמן לגיר וגם לגודש טורבו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למים או נוזלי מותאמים יש יכולת הרבה יותר גבוהה לטעון ולפרוק חום.

שמנים אינם משמשים לקירור עד כמה שאני יודע, אלא לסיכוך.

כתוצאה מסיכוך והפחתת החיכוך, מתמעטת יצירת החום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, מים מוליכים חום יותר טוב משמן.

משתמשים בשמן רק כשהטמפרטורות גבוהות מ100 מעלות בהם מים רותחים.

יש מצב.

לגבי העניין של הקירור של רכיבים ברכב :

לא התכוונתי לסיכוך אלא לקירור.. יש מצנן שמן ורדיאטור מיוחד בשבילו ויש משאבה שעושה סירקולציה (שוב, לא מדבר על רכבים סטנדרטיים אלא רכבי ..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכחו שבמכוניות וגם באופנועים (מכל סוג שהוא שמן מים או אוויר) לא נועדו לקרר לטמפרטורות נמוכות

מנוע צריך להיות חם במידה על מנת לעבוד בצורה אידיאלית אז בעצם מדובר בוויסות טמפרטורה ולא .

קירור שמן מתאים למנועים אבל לא למחשבים כי במחשבים השאיפה היא לטפמ' כמה שיותר נמוכות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמן לא משמש כקירור ברכב, השמן משמש כחומר סיכה, כאשר השמן מתחמם בעצם היותו מונע חיכוך וכן מהתחממות המנוע כולו. שמן פועל טוב (סיכה) בטמפרטורות מוגדרות לכן יש לקרר אותו כאשר זה מגיע לטמפרטורות גבוהות מדי על מנת להשאיר אותו בטמפרטורת סיכה או]טימאלית למנוע. לכן קיים רדיאטור יעודי לשם כך וגם משאבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו לתת תשובות של זילזול כבר.. כאילו אני איזה בור או מפגר.. במקרה אני מבין דבר אחד או שניים ברכב ומנועים ואף יצא לי לעשות אובראול למנוע של האופנוע שהיה לי וראש מנוע וטיפולים שותפים לרכב שלי.. אני לא מדבר על שמן מנוע שמוסיפים למנוע ברכבים רגילים, אלא על צינון רכיבים כמו תיבות הילוכים ורכיבים שעושים המון עבודה ברכבי ספורט על ידי שמן. וכן יש דבר כזה!!

http://www.autoblog.com/2006/11/13/techart-porsche-911-turbo-to-make-essen-motor-show-debut/

"..The power gets wrestled to the Turbo's AWD system via the car's six-speed gearbox, which is now oil-cooled and features shorter throws thanks to TechArt..."

ציטטתי רק למי שאין לו כח לקרוא את הכל (מצאתי עוד כמה דברים בהקשר ברשת אבל אני לא אתחיל לתת לינקים פה לאיזה 8 עמודים וכתבות)

מה שנכון אבל ופה טעיתי, זה שאכן במחשב עדיף מים מפני שהמים לא מגיעים לטמפ' רתיחה ולכן אין צורך בשמן. מודה, פשוט לא חשבתי על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

קיימים ברכבי ספורט\רכבי שטח למרוצים סוגים שונים של מצננים לגיר ולשאר רכיבים (ניתן להוסיף לדוג' "קולר" לגיר)

אומנם שמן לא מוליך, אך אל תשכח שקיימים המון סוגי נוזלים בשוק שגם אינם מוליכים (פרימוצ'יל\XP)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...