קניתי צורב Yamaha CRW-F1E - הנה דיווח קצר (ומתלהב) - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי צורב Yamaha CRW-F1E - הנה דיווח קצר (ומתלהב)

amir77a

Recommended Posts

כמה תשובות לשאלות:

ראשית עדכון הקושחה (Firmware) נדרש על מנת לאפשר מהירות של x32 ו- x24 שלא היו זמינות במקור (במגבלות מסויימות).

אינני יודע כיצד scandisk ל-כונן CDROM (אשמח לדעת איך), אז בדקתי דיסק של מעל 700 מגה שצרבתי עכשיו באופן פרימיטיבי אך אפקטיבי : העתקתי את כל תוכן ה-CD לדיסק הקשיח והכל עבר בשלום.

הצריבה בוצעה במהירות x44 על דיסקים זבל של דיפו. (מה לעשות לא נשאר כסף לדיסקים נורמליים... ::) )

סה"כ נראה כי הכונן עובד יופי.

הבעייה היחידה שנתקלתי בה עד כה, היא שכאשר צרבתי דיסק של מוסיקה, ניסיתי לבטל את מרווח 2 השניות המפורסם בצריבה בשיטת DAO, אך קיבלתי הודעה שהצורב לא תומך בזה.

שלחתי אימייל ל-yamaha כי זה נראה לי לא הגיוני.

שבת נחמדה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל דאגה אמיר, עם כל צורב מקבלים את ההודעה הזו.

בטל את המרווח של שתי השניות לכל הטראקים המבוקשים, גש לצריבה ולחץ על Continue Anyway או משהו כזה והוא יתחיל את תהליך הצריבה כרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות לשאלות:

ראשית עדכון הקושחה (Firmware) נדרש על מנת לאפשר מהירות של x32 ו- x24 שלא היו זמינות במקור (במגבלות מסויימות).

אינני יודע כיצד scandisk ל-כונן CDROM (אשמח לדעת איך), אז בדקתי דיסק של מעל 700 מגה שצרבתי עכשיו באופן פרימיטיבי אך אפקטיבי : העתקתי את כל תוכן ה-CD לדיסק הקשיח והכל עבר בשלום.

הצריבה בוצעה במהירות x44 על דיסקים זבל של דיפו. (מה לעשות לא נשאר כסף לדיסקים נורמליים... ::) )

סה"כ נראה כי הכונן עובד יופי.

הבעייה היחידה שנתקלתי בה עד כה, היא שכאשר צרבתי דיסק של מוסיקה, ניסיתי לבטל את מרווח 2 השניות המפורסם בצריבה בשיטת DAO, אך קיבלתי הודעה שהצורב לא תומך בזה.

שלחתי אימייל ל-yamaha כי זה נראה לי לא הגיוני.

שבת נחמדה לכם.

מי שאל? לא משנה.

אגב, יש חסרון בצריבה במהירויות אלו לאחר העכדון (DISABLE של הבלה בלה).

הדרכה לSCANDISK:

הכנס דיסק לCDROM (או לצורב, עדיף לCD)

הולכים לספריה של נרו->NERO TOOLKIT->nero cd speed->Extra:

1. תריץ קודם את SCAN DISK

סמן גם את File Test וגם את Scan-> Start.

עכשיו, או שתצלם את התמונה עם איזו תוכנה, או שתכתוב את האחוזים של כל פרמטר (Good, Damaged, Unreadable) או שתעשה SAVE ותשמור את הלוג. א'קיצר, תכתוב לנו מה יצא לך וזהו.

2. EXTRA-> Cd Quality Test-> Start.

כאן עדיף שתשמור את התמונה ותעלה אותה לאן שהוא. בגדול, אם היו קריאות משונות, ז"א נפילות בגרף או דברים משונים, זה אומר שהדיסק דפוק. עד כמה? זה תלוי בכמות הנפילות וכו'.

מומלץ לבצע את אותה הבדיקה (בעיקר הראשונה) גם על דיסק Rewrite_able.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במבחן ה- test התוצאות הן:

Good - 99.89%

Damaged - 0.00%

Unreadable - 0.11%

זה סביר ???

במבחן ה-Quality, אני אתאר את התוצאות מכיוון שאין לי לאן להעלות:

ישנו גרף בצבע ירוק שנע מקו ה-x16 קיימות שתי נפילות לקו ה-x40 ועובר אותו מעט (כנראה ל-x44)

הרציפות נשמרת עד 77-78 דקות ואז יש נפילה ממש עד למטה.

זה כנראה החלק שנדפק במבחן לעיל.

אפשר הסברים לתוצאות???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היה קטע כזה.

בסוף זה unreadable.

לא יודע מה לומר.. זה כנראה קטע של סגירה, למרות שאני יודע שבצריבות שהם בסדר לא רואים כלום והכל מאה אחוז GOOD.

בכל אופן במבחן QUALITY הזה, שלח לי את התמונה, אם עשית אחד.

זה היה דיסק רגיל נכון?

ניסית לצרוב על הדיסק REWRITE שהגיע ביחד עם הצורב (במהירות 24X)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי עותק של המבחן ההוא.

אכן מדובר בדיסק רגיל ופשוט ביותר. האם הצורב קצת מפונק?

בצעתי ניסוי צריבה בדיסק CDRW שמסופק עם הצורב במהירות צריבה מקסימלית של x24.

התוצאות היו דומות:

במבחן ה-Scandisk :

Good - 99.88%

Unreadable - 0.12%

הקטע ה"לא קריא" נמצא בנקודה האחרונה בדיוק כמו בדיסק הרגיל.

האם מדובר בתקלת צורב בנקודת הסגירה של הדיסק? דווחו מה קורה אצלכם !!! ההתלהבות מתחילת ה-Topic דעכה קלות האם בצדק???

במבחן ה-Quality גרף יציב וירוק - שוב עד קצת לפני הסוף שבו קיים חוסר יציבות כולל שתי נפילות בגרף (נפילות קלות אמנם לקו ה-x24) עלייה לכיוון קריאה ב-x48 (כיצד ייתכן? זה צורב של x44...) והתיישרות מסודרת לקראת הסוף.

האם הצורב לא עומד במקסימום המהירות של עצמו בתנאים אופטימליים?

אגב שוב חזר על עצמו המקרה שבו ניסיון העתקת כל תוכן ה-CD לדיסק קשיח עבר ללא כל תקלות.

כל המבינים כאן ביאורים בבקשה.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזו בדיקה שתצביע על משהו (להעתיק דיסק שלם).

הבדיקה היא לקרוא את הקבצים.

העתקה לא = קריאה.

חוצמזה, פרמט את הדיסקט הReWriteable לגמרי לגמרי (זה יקח כמה דקות).

ותנסה לכתוב עליו מחדש.

הפעם גם תסתכל כמה זמן לוקח לכתוב עליו (ואני סקרן מאחר והצריבה מתבצעת בP-cav. ז"א אמור לחסוך דקה לפחות).

אח"כ תריץ שוב את בדיקת האיכות.

אגב, אין לך מה להתאכזב מה0.12% סקטורים לא קריאים. זה לא קריטי אלא סתם לא נעים. אכן נותן תחושת אכזבה אך לא קריטי.

גם בצריבה רגילה (לא REWRITE) הבנתי שהיו בעיות קטנות לקראת הסוף.

לא נורא, תתחשב בעובדה שזה היה דרעאק של דיפו (והדיסקים שלהם שטינקרים אחד אחד, לפי דיווחים). בפעם הבאה, צרוב על דיסק איכותי יותר. FUJI או KODAK או אפילו TDK יהיו בסדר.

אולי בגרסאת הקושחה הבאה העניין יתוקן.

דווח.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לעדכן אתכם...

בצריבות נוספות שבצעתי הכל יצא מושלם ללא שום פגם ב-scandisk וזה כאמור על הזבל של דיפו.

בבדיקת ה-Quality אין נפילות מהותיות.

ממש 100% GOOD?

וכתבת ב 44X על הדיסים הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...