הלחמת רגליים ל CPU - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלחמת רגליים ל CPU

TalG

Recommended Posts

שלום לכם,

ל CPU 754 שלי נשרו 2 רגליים מהפינה.

יש לי את הרגליים והן במצב טוב חוץ מזה שהן התנתקו מהמעבד, האם יש סיכוי שמישהו יוכל להלחים אותן? (אלקטרונאי מקצועי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי כי הן מצופות זהב אם אני לא טועה,בדיל מוליך הרבה פחות טוב.

אולי תנסה חנות תכשיטים(אם מצופה זהב,שווה לנסות...).אבל לך לחנות אלקטרוניקה,תראה מה יגידו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "אלקטרונאי"? טכנאי אלקטרוניקה? הנדסאי? :-\

בכל מקרה, הלחמה נטולת פיזור עודף + נטולת פעימות חשמליות (יש מלחמים כאלו), אמורה לעבוד.

תודה עמרי, אכן ההגדרה לא הייתה מדוייקת כי אינני יודע בדיוק למי לפנות.

האם אתה מכיר מישהו שאולי יוכל לעשות זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה עמרי, אכן ההגדרה לא הייתה מדוייקת כי אינני יודע בדיוק למי לפנות.

האם אתה מכיר מישהו שאולי יוכל לעשות זאת?

אם היה לי את הציוד היית מוזמן לשלוח אלי, אבל אין לי (כי אני לא ממש מתעסק בזה על בסיס קבוע).

אני לא מציע לך לתת לאדם שלא מתמחה בשבבים, כי מלחם סטנדרטי/מלחם אלקטרוני רק ידפוק את המעבד.

אתה צריך אדם בעל ידע בתחום + ציוד.

בוא נראה, הציוד להלחמת גוף לא דומה לשום ציוד אחר (אפילו הציוד שמשמש להלחמת השבב ללוח מודפס שונה), אולי יש משהו מאוד בסיסי בחנות כלי עבודה מקצועית, ותן לאדם בעל ידע כללי בהלחמה לטפל בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "אלקטרונאי"? טכנאי אלקטרוניקה? הנדסאי? :-\

בכל מקרה, הלחמה נטולת פיזור עודף + נטולת פעימות חשמליות (יש מלחמים כאלו), אמורה לעבוד.

במה הכוונה "נטולת פעימות חשמליות"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעושים זה דבר הרבה יותר פשוט

הפינים הם בפינה מה שמקל על העבודה פי כמה

קח את הפינים ותשים אותם בחורים המיועדים להם בתוך הסוקט ואחרי זה תושיב את המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שיטה להלחים שבבים, לא יודע אם זה יעבוד כאן, אבל שווה לנסות.

אתה צריך מלחם פשוט, בדיל, ופס נחושת שמיועד "לספוג" או להרחיק (תקרא לזה איך שאת רוצה) את הבדיל.

אתה פשוט מחמם את הבדיל על הפינים באזור שאתה רוצה לחבר חזרה (צריך ששניהם יגעו בחיבור הנכון כבר באותה שנייה), מה שיקרה זה שהבדיל פשוט ינזול על השבב והפינים מסביב (יכסה הכל) - כמובן שכאן זה לא הכל ואסור בשום פנים לחבר את השבב ככה. כאן נכנס לפעולה הפס נחושת... אתה מחמם שוב את האזור עם הבדיל (אמרו לקחת קצת יותר זמן בגלל עודף בדיל) ומחבר את הפס נחושת שסופג... מה שיקרה זה שהפס יספוג את הבדיל מסביב וישאיר רק בפינים שהתנתקו.

אני יודע שזה נשמע תאורטי אבל זו השיטה היחידה שיכולה לעבוד לדעתי.

למרות שבמעבד מבנה הפינים הוא תחת השבב וזה מקשה מאוד על העבודה, אך זה לא הזוי ועם קצת נסיון על סתם שבבים (נגיד שפירקת מאיזה סטריאו מת) אפשר אפילו לגרום לשיטה להציל את המעבד שלך.

עוד משהו חשוב לזכור... אסור לחמם יתר על המידה את השבב, אחרת אתה עלול לשרוף חלקים פנימיים שלו - לדוגמה טרנזיסטורים.

בהצלחה.

(מקצוענים מלחימים ככה שבבים עם פינים קטנים ועדינים מאוד, אבל לא שמעתי על הלחמה של פין לשבב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיטה שלך אולי תעבוד על איזה מעגל מודפס ביצור עצמי מאיזו חוברת עשה זאת בעצמך של חשמל לגילאי 12...

פשוט מאוד צריך להלחים את הפינים עם מלחם עם ראש קטן שמיועד לעבודות אלקטרוניקה עדינות ועם בדיל בקוטר קטן וזהו... לא פלאקס כל מיני סירטי שאיבת בדיל למיניהם ומלחמים של 15 שקל מטמבור..

אווו השיטה של LiorP23 שניראת לי דיי טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...