שאלה בקשר לגלישה ברשת בת 12 מחשבים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לגלישה ברשת בת 12 מחשבים.

moris

Recommended Posts

היי! קיימים 12 מחשבים המחוברים ברשת ע"י ראוטר שהוא גם משמש כמודם משהו של חברת "זקסל" משהו כזה ועם 2 סוויצ'ים. מהירות ADSL היא 750. השאלה שלי האם המהירות מספיקה כדי שיוכלו לגלוש בכל המחשבים או שיהיו תקלות,מהירות איטית למדי במהלך גלישה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהצואר בקבוק יהיה (אם יהיה) במהירות ה upload שנמוכה בהרבה מ 750.

לגבי האם זה איטי מדי, זאת לא שאלת כן ולא פשוטה זה תלוי בכמה מחשבים ישתמשו בחיבור בו זמנית

והכי חשוב איזה שימוש הם יעשו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "אני חושב שהצואר בקבוק יהיה (אם יהיה) במהירות ה upload שנמוכה בהרבה מ 750."

כשאתה משתמש ב ADSL הרוחב פס שאתה מקבל למידע נכנס (downstream) הרבה יותר גדול מהרוחב פס

שאתה מקבל למידע יוצא (upload" / upstream").

אם אתה רק גולש ברשת הדבר הזה לא אמור להפריע לך, בגלל שאתה משתמש ב upstream רק בשביל

לבצע DNS queries , HTTP requests , וכל מה שקשור ל TCP.

הבעיה היא כש 12 מחשבים עושים את זה בו זמנית זה יכול בהחלט להעמיס על ה upstream שלך.

עכשיו שאני חושב על זה גם ה downstream שאתה מקבל לא משהו. חישוב מהיר שעשיתי:

בתנאי ש 12 מחשבים משתמשים ביחד והרוחב פס מתחלק בצורה שווה (משהו שאף פעם לא קורה) אז כל מחשב מקבל

62.5 קילו ביט לשניה שזה 7.81 קילו בייט (במקרה הטוב), לכן תשכח מווידאו/מוסיקה או שנטענות מהר.

איך אבדוק זאת?

אם אתה רוצה לבדוק את מהירות ה upload שלך פשוט תשאל את הספקית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אם כך טעות שלי, מצטער על ההטעיה

פשוט לא היה נשמע לי הגיוני שזה יספיק

אצלך 20 מחשבים גולשים בו זמנית (בלי הגבלות נגיד מצד השרת) ?

או שכל פעם חלק גולשים ?

ואין בכלל בעיות של איטיות ?

יפה יפה.. לא ידעתי שאפשר להסתדר עם כ"כ מעט רוחב פס לכ"כ הרבה מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רק גולשים ברשת ושום דבר אחר לא עובד ברקע ותופס רוחב פס, זה עובד סבבה. כמובן שאפשר יותר טוב, אבל תחשוב שזה לא כמו בבית שאתה לחות על כל שנייה. לא אכפת לי לחכות כמה שניות לכל דבר שמשלמים לי על זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...