רייד 0 או ראפטור? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רייד 0 או ראפטור?

b127

Recommended Posts

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני ממליץ בחום על RAID 0 לראפטור.... אין שני לו במהירות ואם אתה שוקל IRAM אז כנראה הברון משלם :silly:.

אה, עוד דבר.... את הרעש שלהם לא שומעים, בהתחשב בכך שאם יש לך את הכסף לשני ראפטורים אז כנראה שאר המערכת על סטרואידים(לא שמים שני ראפטורים בשביל להעלות סוליטייר מהר :silly:) והרעש שלהם לא מורגש כמו שחלקכם מתארים.... אלא אם אתם עובדים עם המחשב שלכם בספריה. :smile1:

אגב 64BIT תומך ביותר מ4 גיגה... או כל הכתובה ל64ביט.

הנה עוד דוגמא למהירות:

אגב הדוגמא... כנראה שיש אצלי איזושהי בעיה.....

hdtachoq5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xvertigo יש לך חרא ביצועים.... מצטער לבאס אבל זה מה שהבדיקה שלך מראה....

"חוץ" (בכוונה הדגשתי את המרכאות, שלא יקפצו עליי) מהזמני תגובה הביצועים אצלי ברייד 0 של שתי הארדיסקים במהירות 7.2K סל"ד גבוהים יותר...

הינה דוגמה קטנה, כולה זוג 1600JS חמודים ופשוטים (בדרך כלל הburst יוצא לי 2800-2900, אבל חפיף, כיאילו שזה משנה....): :P

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו לי ביצועים יותר טובים עם ה ICH5R .... אני עדיין בודק את מקור הבעיה...

הנה עוד פרטים:

הגרף הראשון - ללא READ CACHING ועם NCQ

הגרף השני - ללא READ CACHING וללא NCQ

הגרף השלישי - עם READ CACHING וללא NCQ

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי, קראת את הת'רד בכלל??

לא רק שהתגובה שלך חסרת כל קשר לת'רד היא גם מלכלכת אותו בתגובות לא רלוונטיות.

אתה רוצה לדעת מה זה I-RAM?, כמה פוסטים לפני ההודעה שלך היה קישור שמסביר את הכל, לא מספיק?, יש גוגל (וזה רק מוכיח שלא קראת את הת'רד בכלל ורק התפרצת בכדי להעלות את מונה ההודעות שלך [כי בכל מקרה לדיון לא תרמת לא דבר ולא חצי דבר]).

כנראה שאתה לא קראת את הת'רד כמו שצריך , כי אם היית רואה שבתחילת הת'רד יש תגובות שלי .

מי שכנראה לא יודע מה הוא רוצה מעצמו זה אתה כי בנוגע לזיכרון ווירטואלי כן יש התייחסות בת'רד הזה ואפ' התייחסות שלך = תראה תגובה אחד לפני התגובה ההיא .

בנוגע ל אתה גם לא צודק כי כשחיפשתי שם מצאתי התייחסות ראשונה שמפנה ל HWZONE , ( וכאן מצאתי הסבר ) .

וחברה אם תקראו בתחילת הת'רד אז תראו שהבן אדם שפתח אותו מתלבט בין RAID0 של כוננים רגילים ובין כונן בודד של ראפטור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחברה אם תקראו בתחילת הת'רד אז תראו שהבן אדם שפתח אותו מתלבט בין RAID0 של כוננים רגילים ובין כונן בודד של ראפטור .

אם כי הבנתי שרייד של שני ראפטורים 10KRPM יפטרו לי את כל הבעיות.

אבל צריכים מזל שיתנו יופי של ביצועים.

השאלה איך עושים את זה?

כי אם משקיעים חבל שלא יתן תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כי הבנתי שרייד של שני ראפטורים 10KRPM יפטרו לי את כל הבעיות.

אבל צריכים מזל שיתנו יופי של ביצועים.

השאלה איך עושים את זה?

כי אם משקיעים חבל שלא יתן תוצאות.

כן, ושתי ראפטורים של 15KRPM (SCSI יורידו לך גם את הספיקות האלה , ו I- בכלל , בקיצור תחליט כמה אתה רוצה להשקיע , זה המפתח כשאתה בא לקנות משהו שקשור למחשבים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב, מה התקציב שלך?

זה יפתור את כל ההתלבטויות.

hen אתה אחד האנשים המבולבלים ביותר שראיתי בפורומים האלה, אתה מגיב לאנשים שלא כתבו לך ומתייחס להודעות בלי לצטט אותן. ואתה לא יודע להתשמש בגוגל.

זה מה שמוצאים בגוגל.

http://techreport.com/reviews/2006q1/gigabyte-iram/index.x?pg=1

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2480

http://www.tomshardware.com/2005/09/07/can_gigabyte/

http://www.engadget.com/2005/06/02/boot-up-in-seconds-with-the-iram/

http://www.cluboc.net/reviews/hard_drives/RAM_Drive/Gigabyte/I-RAM/index.htm

ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד וכו...

אם יש לך בעיות להשתמש בגוגל תשלח לי הודעה בפרטי אני יכול להדריך אותך איך להשיג תוצאות מדוייקות ומהירות בכמה שפחות חיפושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להשקיע 1000-1500 ש"ח.

בכמה דרכים אפשר לעשות זאת.

א. 2X320GB SATA2 RAID-0 או עם בקר של הלוח (P5B דלוקס) או בקר מיוחד (עלות הבקר 400+-) ס"ה 1500

ב. ראפטור 10KRPM + בקר 36GB = 950 NIS 74GB= 1300 NIS 2X36GB = 1400 NIS

ג. ראפטור 15KRPM (שיש לי אפשרות להשיג יד שניה 36GB ב300 ש"ח) + בקר לחיבור 80PIN ס"ה 1200 ש"ח

ד. 2 ראפטורים (1 36GB הנ"ל + 1 18GB בעוד 200 ש"ח יד שניה) ברייד0 ס"ה 1400 ש"ח.

ההחלטה שלכם תקבע.

וזכרו אני עובד בפוטושופ עם עבודות כבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ושתי ראפטורים של 15KRPM (SCSI יורידו לך גם את הספיקות האלה , ו I- בכלל , בקיצור תחליט כמה אתה רוצה להשקיע , זה המפתח כשאתה בא לקנות משהו שקשור למחשבים .

אין דבר כזה "ראפטורים של SCSI"

"ראפטור" זו סדרה של כוננים מהירים בממשק SATA שמיוצרים ע"י ווסטרן דיגיטל (שלא מייצרת כונני SCSI בכלל),

אז בבקשה תפסיק לכנות כל כונן SCSI בתור "ראפטור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו ההחלטה לא קשה מידי. שני כונני רפטור ברייד הם הפתרון המהיר ביותר בתחום המחירים המדובר.

אולם היתרונות שמערך רייד של רפטורים מביא מבחינת ביצועים הם קטנים מאוד. בבדיקה שanandtech עשו הם הראו שיפור של כ3% (realworld( עם מערך רייד של רפטורים על פני כונן בודד. מאחר ולגרסת ה74 גיגה יש יתרון מהירות על ה36 גיגה ברפטורים, יתכן שדיסק של 74 יגבור על 2X36 מבחינת כדאיות.

Bottom line: RAID-0 arrays will win you just about any benchmark, but they'll deliver virtually nothing more than that for real world desktop performance. That's just the cold hard truth.

http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2101&p=11

יתרון משמעותי של הרפטורים הוא שהם באים עם 5 שנות אחריות, דבר ששמור להרד דיסקים מעטים מאוד (לרוב כונני ה500 גיגה או 750). הרפטורים מיועדים לעבודה 24\7 וכל דיסק מגיע אחרי 24 שעות צריבה במפעל.

יתרון נוסף של רפטור בודד על מערך רייד זה ביטחון המידע. במערך רייד0, מידע שנרשם לדיסקים בעצם מפוצל לשני הדיסקים בו זמנית כדי לקטין את הזמן שלוקח לכתוב אותו. הבעיה בשיטה כזאת היא שאם דיסק אחד קורס אז כל המידע הולך. כלומר המידע הוא פחות בטוח מאשר בדיסק בודד (במיוחד בהשוואה לדיסק רפטור בודד שהושקעה בו הרבה מחשבה).

בסופו של דבר שום דבר לא יתורגם לתוספת ביצועים כמו שתוספת יכולה להוסיף. אם הבעיה של המחשב שלך זה מחסור בRAM אז שיפור ההארד דיסק לא יועיל לך יותר מלהוסיף עוד .

אבל אם כבר יש לך מספיק , אני הייתי קונה דיסק בודד של רפטור 74 גיגה (רפטורII). נוחות התקנה, ביטחון מידע וביצועים דומים מאוד למערך רייד של רפטור 36 (שלא לדבר על חום, צריכת חשמל ורעש - ל74 יש מנוע אחר שמרעיש פחות וזמני חיפוש עוד יותר קצרים) מקנים לו את היתרון מבחינתי.

כמובן, כל זה בהנחה שיש לך מספיק מקום ואתה רק מחפש לשפר ביצועים ע"י התקנת מערכת הפעלה + פוטושופ על הדיסקים המהירים יותר. אם חסר לך מקום אז תמצא יתרון ב 2X320 גיגה אשר יתן ביצועים טובים ביחד עם שפע של מקום . רק תזכור לגבות את כל המידע כי במערך רייד0 אתה מגדיל את הסיכוי לקריסה באופן משמעותי.

דבר אחרון, רפטור 3 (150גיגה) הוא עוד יותר מהיר מקודמיו. אבל כבר קשה לי להמליץ על השקעה כל כך גדולה כשעיקר השימוש שלו יהיה ליישומים בודדים ולמערכת הפעלה.

שילוב של דיסק רפטור עם דיסק זול בעל נפח גדול הוא אידיאלי, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להשקיע 1000-1500 ש"ח.

בכמה דרכים אפשר לעשות זאת.

א. 2X320GB SATA2 RAID-0 או עם בקר של הלוח (P5B דלוקס) או בקר מיוחד (עלות הבקר 400+-) ס"ה 1500

ב. ראפטור 10KRPM + בקר 36GB = 950 NIS 74GB= 1300 NIS 2X36GB = 1400 NIS

ג. ראפטור 15KRPM (שיש לי אפשרות להשיג יד שניה 36GB ב300 ש"ח) + בקר לחיבור 80PIN ס"ה 1200 ש"ח

ד. 2 ראפטורים (1 36GB הנ"ל + 1 18GB בעוד 200 ש"ח יד שניה) ברייד0 ס"ה 1400 ש"ח.

ההחלטה שלכם תקבע.

וזכרו אני עובד בפוטושופ עם עבודות כבדות.

איך אתה יכול להתלבט בין 2 הארדיסקים של 320 ג'יגה לבין 2 הארדיסקים של 36 ג'יגה?

זה הבדל של כמעט פי 10 נפח. :kopfpatsch:

וכל הייחוד של הראפטורים זה שלא צריך בקר מיוחד והם בממשק SATA סטנדרטי...

אני הייתי הולך על ראפטור 74GB+הארדיסק 320 ג'יגה בלי שום מערך אם צריך נפח גדול וביצועים טובים או על 2*36 ברייד 0 (על הבקר המובנה של הלוח אם!) אם צריך רק ביצועים טובים ושיכנס בתקציב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאלך בסופו של דבר על ראפטורים וזהו.

ובשלב זה אקח אחד בשביל מערכת ההפעלה, ובעתיד להוסיף עוד אחד בשביל פוטושופ, מה שייתן תוצאות כמו רייד, כי אחרי הכל מדובר בפעולה של לקחת מכאן ולכתוב כאן, אז במקום לעשות רייד0 אפשר פשוט לפצל אותם, ולא להסתכן במערך רייד0.

עכשיו שאלה, האם גם בראפטורים של יש הבדל במהירות לטובת הנפחים הגדולים?

ואיך מזהים אותם? לפי האותיות GD/ADFD??

תעזוב אותך מרפטורים!

אתה מוציא 1000 שקל על הרדיסק של 74GB ?? אתה משוגע??

אם כבר אז תקנה שני 250GB ותחבר אותם ברייד...

תאמין לי שזה מספיק מהיר. (תסתכל במפרט מחשב שלי).

אם כבר רייד0 זה רעיון יותר טוב לעשות רייד של 2X40/80, ו3320 בודד. כמו שאתה עשית.

אבל די טחנו כאן את הנושא, וכנראה שראפטור עדיף על רייד0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...