ביטול הזיכרון הווירטואלי תורם לביצועים??? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטול הזיכרון הווירטואלי תורם לביצועים???

Lex

Recommended Posts

אם אני מבטל את הזיכרון הווירטואלי , זה יתרום לביצועים???

לא.

וקח גם בחשבון שאם אתה מבטל את הזיכרון הווירטואלי לא תוכל להגיע לבמצב שבו אתה מריץ תוכנות שתופסות יותר זיכרון (ביחד)

מכמות הזיכרון (הפיזי) הפנוי שלך, פשוט תקבל שגיאה שאומרת שאין מספיק זיכרון.

או במקרה של שימוש בקובץ ההחלפה, מהי כמות הזיכרון הוירטואלי הממומלצת ביחס לכמות הזכרונות?

ההמלצה הרשמית של לדוגמה זה פי 1.5 מהגודל של הזיכרון הפיזי.

אני אישית מגדיר את הזיכרון הווירטואלי שלי להיות פי 2.5 עד 3 מהגודל של הזיכרון הפיזי שלי, אבל זה בגלל שלרוב אני שם אותו

ב partition נפרד ועושה RAID 0 (תוכנה), ואני לא רוצה להגיע למצב שבו אני יצטרך לשבור את המערך.

לדעתי אם אין לך סיבה טובה לנהל את הגודל של הזיכרון הוירטואלי בעצמך תן ל לעשות את זה.

דרך אגב, אם אתה מחליט לנהל את הגודל בעצמך ויש לך מעבד 32 ביט, תוודא שהגודל של הזיכרון הוירטואלי + הזיכרון

הפיזי לא גדולים מ 4 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תוכנות שזקוקות לזכרון הוירטואלי בכל מקרה, גם אם ישנו זכרון פנוי -ואם מבטלים את הזכרון הוירטואלי הן פשוט לא יעבדו.

ביטול הזכרון הוירטואלי כן משפר במידה מועטה את ביצועי המחשב, ואם יש לך 2 ג'יגה ואתה לא משתמש בתוכנות שזקוקות לו (תראה בעצמך אם התוכנות שאתה צריך עובדות כשהוא מבוטל) אז למה לא, תבטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 ג"ב

אם אתה משתמש במעבד 32 ביט אז 2

יש תוכנות שזקוקות לזכרון הוירטואלי בכל מקרה, גם אם ישנו זכרון פנוי -ואם מבטלים את הזכרון הוירטואלי הן פשוט לא יעבדו.

ביטול הזכרון הוירטואלי כן משפר במידה מועטה את ביצועי המחשב, ואם יש לך 2 ג'יגה ואתה לא משתמש בתוכנות שזקוקות לו (תראה בעצמך אם התוכנות שאתה צריך עובדות כשהוא מבוטל) אז למה לא, תבטל.

למה שלא ירוצו בראם?

עד כמה שאני יודע ה OS מנהלת את הזיכרון הווירטואלי ככה שלתוכניות (שרצות ב user mode לפחות...) אין דרך ממשית לדעת אם מדובר בזיכרון ווירטואלי

או זיכרון ממשי, ברגע שתוכנה מבקשת כתובת זיכרון שנמצאת בזיכטן הווירטואלי ה OS טוענת אותו ל (קוראים לזה Page fault ) וברגע שתוכנית לא בשימוש ה OS יכולה להחליט להעביר חלקים ממנה ל page file וככה לפנות יותר . ולכן אתה טועה לגבי השיפור ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטול ה SWAP (זיכרון וירטואלי) יגרום רק להורדה בביצועים.

במערכות הפעלה מסוימת (וינדוס בינהן) יש שימוש ישיר ב swap ולא בram (בעיקר לאכסון מידע שלא אמור להשתנות לעיתים תכופות) בשביל שזיכרון ה ישאר פנוי לתוכנות שבאמת דורשות אותו.

אגב,גודל ה swap צריך להיות פי 1.5 מזיכרון ה במערכת.

בוינדוס (ובכל מערכת) גודל ה min וה max צריכים להיות זהים, קובץ pagefile שלא משתנה הרבה יותר יעיל מקובץ שמשנה את גודלו כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...