כרטיס קול אנלוגי 5.1 משולב בלוח - לאחרונה לא מתפקד כראוי בסראונד - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס קול אנלוגי 5.1 משולב בלוח - לאחרונה לא מתפקד כראוי בסראונד

erani

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי לוח אם K9N Neo שמשולב עליו כרטיס קול on-board של realtek התומך בעד 8 ערוצים (אנלוגיים).

התוכנה שבאה איתו אפילו מאפשרת גמישות מלאה בשימוש ב-conectors שבגב המחשב, כך שאם אני רוצה למשל להשתמש בחיבור האפור לחיבור במקום לחיבור רמקולים צדדיים - אני יכול להגדיר לו את זה.

הגדרתי שיש לי 6 רמקולים (5.1) וע"י 3 כבלי RCA אני מחבר את הכרטיס לרסיבר שלי (2 קדמיים, 2 אחוריים, ועוד כבל שמעביר את האות של סנטר וסאב).

בתוכנה של הדרייבר יכולתי לבדוק את הסאונד של כל בנפרד והכל עבד מצויין. בתקופה האחרונה שמתי לב שרק שני הרמקולים הקדמיים עובדים כראוי, ושאם אני מבקש להשמיע צליל מהרמקולים האחרים, אז זה לא עובד כמו שצריך - במקום זה אני שומע מאחד הרמקולים הקדמיים ומהסנטר (חלש מאוד).

בוודאות לא מדובר כאן בבעיה של הכבלים או של הרמקולים או של הרסיבר. בדקתי זאת ע"י הגדרה מחדש של הקונקטורים כפי שתיארתי, כך שכשאבחן את הרמקול הקדמי השמאלי, אשמע בעצם את האחורי השמאלי (לדוגמא).

נראה לי שמדובר בבעיית תוכנה, אולי איזשהו עידכון שהותקן בשלב כלשהו במחשב.

חשוב לי לציין שהבעיה מתרחשת בכל מצב, כלומר לא רק בתוכנת נגן מסויימת, אלא בכולן ואפילו בתוכנה של הדרייבר.

הצילו - אני לא רוצה לפרמט הכל.

מישהו יכול לעזור??

תודה,

ערן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...