שימוש במצלמת mini-dv זום של אופטי של 33 כתחליף לצילום עם מצלמת stills super zoom - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש במצלמת mini-dv זום של אופטי של 33 כתחליף לצילום עם מצלמת stills super zoom

asta

Recommended Posts

ברור שלצורך הדפסה אין שום תחליף למצלמת stills יעודית ,השאלה היא האם לצורך צילום וצפייה על

מסך המחשב ניתן להסתפק במצלמת mini-dv עם 800,000

0.8 MP ?

השאלה באה על רקע הירידה הדרסטית שחלה במצלמות mini-dv סטנדרטיות שעד לא מזמן ניחשבו

איכותיות מאוד ועכשיו ניראות מיושנות מאוד מול מצלמות 3ccd ובעיקר מול מצלמות hd

defnition high

יתרון נוסף משמעותי שיש במצלמות mini-dv לעומת מצלמות stills הוא הזום האופטי הגדול של 33

שאי אפשר למצוא בשום דיגיטלית

(ואני לא מדבר על slr עם עדשות שצריך משכנתא על מנת לקנות אותם ).

יתרון נוסף הוא הכמות האינסופית כמעט , של stills שניתן לצלם על גביי קלטת

ה-mini-dv (הקיבולת של קלטת mini-dv היא ( 13 GB

לעומת קיבולת מקסימלית שלGB 4 בכרטיסי sd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר שתקבל איכות תמונה יותר טובה עם דיגיטלית שעולה 600-700 שקל.

האיכות סטילס דיי גרועה.

יש מצלמות שמצלמות יחסית טוב ויש גרוע, צריך לחפש ביקורות עם לדוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר שתקבל איכות תמונה יותר טובה עם דיגיטלית שעולה 600-700 שקל.

האיכות סטילס דיי גרועה.

יש מצלמות שמצלמות יחסית טוב ויש גרוע, צריך לחפש ביקורות עם לדוגמא.

מסכים,אבל אף מצלמת stills לא מאפשרת צילום בכלל בזום אופטי של 30+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא ייתן לך תמונה יציבה.

אז מה זה שווה?

ולא, אם אתה חושב שהמייצב במצלמה יעזור במקרה הזה - הוא לא.

ומדוע לא ?

ככול הידוע לי במצלמות ה-minidv הטובות, מהדגמים האחרונים שבנויות לבצע stills ,המייצב גם אפקטיבי לצורך צילומי stills.

ברור לחלוטין שהתוצאה הסופית תהיה רחוקה מאוד מלהשביע רצון וגם לא תתאים כלל להדפסה ,אלא לכל היותר אך ורק לצריבה ולצפייה על המוניטור,אבל יש מצבים רבים שניתקלתי בהם ,בעיקר בצילומי טבע שאין בהם, שום תחליף לזום גדול ,אחרת האובייקט נושא הצילום (כלומר בעל החיים שאתה מצלם , פשוט ניבהל ובורח או שפשוט המדריכים והפקחים שמיתלווים לטיול אוסרים עליך לסטות מהנתיב או בכלל לרדת מהרכב )

ניתן גם להישתמש בחצובה נמוכה וניידת על מנת לקבל תמונה יותר יציבה .

הערה:אני מדבר על צילומים לצורך עצמי בלבד לצורך צפייה על מסך ולתצוגה מישפחתית ולחברים .

ברור שאני לא הולך לשים $10000 שח ויותר על מצלמת slr +עדשות telefhoto כמו של צלם שעובד עבור- -

Natoinal Geografic.

מכאן נובע שאין שום תחליף אחר מלבד mini-dv ,לחובב הלא מקצועי שרוצה זום גבוהה במיוחד ב-stills .

אכן פיתרון כלל וכלל לא אידיאלי ,אבל עדיף פיתרון גרוע על פני פתרון אפס .

אם יש אלטרנטיבה אחרת ,אנא ספר לי עלייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי על איזו מדובר.

יש מצלמות שלוקחות את הסטילס שלהן היישר מן הוידאו (ובאותה איכות של הוידאו), שזה דיי טיפשי = זה לוקח פשוט פריים מן הוידאו ומשהה אותו או יוצר קובץ תמונה כאילו שעשית מן printscreen על פריים מסויים.

תשמע, מה שאתה מסביר הגיוני אבל עדיין, רק בעזרת מייצב וחצובה תוכל להוציא טובות בזום הגבוה.

אם יש לך אפשרות לבחון את המצלמה בחנות או שיש לך חברים עם miniDV, תבדוק זאת בעצמך לפני שאתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...