מה המשמעות מבחינת שיפור ביצועים בעבודה על מחשב במחלק 1:1? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המשמעות מבחינת שיפור ביצועים בעבודה על מחשב במחלק 1:1?

gadits

Recommended Posts

מפרט המחשב שלי בצד ימין

מה המשמעות מבחינת שיפור ביצועים בעבודה על מחשב במחלק 1:1

עיזרו לי להחליט בבקשה מה האופציה הטובה ביותר מבחינת ניצול המעבד ושיפור הביצועים כדי שאוכל להגדיר בBIOS את בחירתחם

1 האם כדאי לי להוריד את הזכרונות מ667 ל533 כדי שיעבדו במחלק 1:1 עם תדר הסטוק 266 של המעבד וכמובן הם יהיו גם בתזמונים יותר הדוקים בעקבות זה

2 האם כדאי לי להעלות את הבאס ל300 המקסימלי שלו (מגבלת לוח) ובכך תדר המעבד יהיה 2100 ותדר הזכרונות יהיה 600 ביחס 1:1

3 האם בכלל לא משמעותי לעבוד במחלק 1:1 אלא יותר כדאי יחס של 4:5 וכך כשאעלה את הבאס ל300 בתוספת לשיפור במהירות המעבד הזכרונות יעבדו על תדר של 745 אבל בתזמונים יותר נמוכים

איזה אופציה היא הטובה ביותר מבחינת ביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה לא מתכנן OC למעבד (מה שישפיע גם על הזיכרונות) אין שום סיבה (גם לא תיזמונים) להורד אותם ל533..

2. תבדוק אם מה אתה מקבל יותר ביצועים (לא מאמין שה67MHz כאלה משמעותיים אבל עדיין)...

3. אם הזיכרונות שלך יחזיק בתדר של 745 מה טוב.... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה התיזמונים משפיעים יותר על ביצועי הזכרון אבל אח"כ השפעת המהירות גדולה יותר .

נניח, 200מהצ עם CAS 2 . תרצה להגיע הכי רחוק עם CAS2

בשלב מסוים תצטרך לרדת ל CAS2.5 כדי להמשיך להעלות את הFSB , ואז תהיה נפילה בביצועים . אבל בהמשך, הביצועים ישתפרו לרמה קודמת עם עלית הFSB.

בעיקרון יחס של 1:1 הוא המהיר ביותר כמעט תמיד.

כמו שעדיף Command Per Clock - 1T ולא 2T .

לכן נראה שעדיפה לך אפשרות 2 .

יחד עם זאת, זה על הניר. כל מערכת היא מעט שונה ובכל מערכת יש צירופים איטיים . זה לא לינארי (על הניר) .

תבצע בנצ'מרקים פשוטים (מהירים) כמו SUPERPI ודומים כדי לראות מה הכיוון של המערכת, כלומר רשום את התוצאות בגרף (יחסוך עבודה).

למיטב הבנתי, בדרך כלל אתה מעונין ברוחב פס הכי גדול של הזכרון אפילו על חשבון איטיות קטנה של המעבד . אבל זה תלוי בישומים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם הבנתי נכון אתה אומר שכדאי לי אופציה 2 ..כי ככה גם אני עובד ביחס של 1:1 וגם אתה אומר שה67 מגה הרץ הם לא משמעותיים וגם התזמונים הם יותר הדוקים

השימוש הוא למשחקים

למען הסר ספק המחשב שלי כרגע עובד על באס 286 במחלק 4:5 ותדר הזיכרונות עלה ל714 והמחשב יציב כמון בטון- נערכה בדיקה בORTOS ל26 שעות

האם הפרש של 114 מגה הרץ לא הופך להיות כבר יותר משמעותי?

מה עדיף תדר 600 במחלק 1:1

או תדר 714 במחלק 4:5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאיר ב-667

אם אני נשאר ב667 אז זה מבחינתי להישאר בסטוק לחלוטין גם מחינת המעבד

כי אין לי אפשרות להעלות את הבאס למעבד מבלי שגם הזכרונות יעלו- זה קורה באופן אוטומטי

האם האופציה ה2 היא לא הטובה ביותר בעצם?

אני מוריד את התדר של הזכרונות מ333 ל300 כמו הבאס של המעבד בOC

כי כך גם אני עובד במחלק של 1:1

גם התזמונים יותר הדוקים והופכים להיות 4-4-4-11 (במקום 5-5-5-15)

ומה שאני מפסיד בעצם זה רק 67 מגה הרץ בזכרונות

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני נשאר ב667 אז זה מבחינתי להישאר בסטוק לחלוטין גם מחינת המעבד

כי אין לי אפשרות להעלות את הבאס למעבד מבלי שגם הזכרונות יעלו- זה קורה באופן אוטומטי

האם האופציה ה2 היא לא הטובה ביותר בעצם?

אני מוריד את התדר של הזכרונות מ333 ל300 כמו הבאס של המעבד בOC

כי כך גם אני עובד במחלק של 1:1

גם התזמונים יותר הדוקים והופכים להיות 4-4-4-11 (במקום 5-5-5-15)

ומה שאני מפסיד בעצם זה רק 67 מגה הרץ בזכרונות

מה אתם אומרים?

הזכרונות שלי עובדים על 617 אחרי OC , לפני ה-OC הגדרתי אותם על 400 , אז ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא הבנתי מה אתה אומר בזה?

הביצועים יבואו מהמעבד , צריך רק להתאים את תדר הזכרונות לתדר של הלוח-אם , מהירות הזכרונות ותיזמוני הזכרונות זה שולי בביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביצועים יבואו מהמעבד , צריך רק להתאים את תדר הזכרונות לתדר של הלוח-אם , מהירות הזכרונות ותיזמוני הזכרונות זה שולי בביצועים

אז אתה אומר בעצם שהכי כדאי לי זה להוריד את הזכרונות לתדר 533 ובכך לשפר את התזמונים

להעלות את הבאס למעבד ל300 ולעבוד במחלק 1:1 שיעלה לי את תדר הזכרונות ל600?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר בעצם שהכי כדאי לי זה להוריד את הזכרונות לתדר 533 ובכך לשפר את התזמונים

להעלות את הבאס למעבד ל300 ולעבוד במחלק 1:1 שיעלה לי את תדר הזכרונות ל600?

המטרה להגיע הכי קרוב לתדר הזכרון המקסימלי אחרי OC , מבלי לעשות OC לזכרונות (בהנחה שהזכרונות לא מתאימים ל-OC)

כמו שאמרתי הביצועים יבואו מה-OC למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה להגיע הכי קרוב לתדר הזכרון המקסימלי אחרי OC , מבלי לעשות OC לזכרונות (בהנחה שהזכרונות לא מתאימים ל-OC)

כמו שאמרתי הביצועים יבואו מה-OC למעבד

להגיד לך את האמת אין לי בכלל מושג מה זה אומר מחלק 1:1 פשוט ראיתי אנשים שממליצים על זה בפורופ והבנתי שזה הכי טוב

אם תוכל תסביר לי בקצרה מה זה אומר בפועל?

דבר שני

כבר אמרתי את זה קודם וגם ננתי לזה דוגמא- הזיכרונות שלי כן מתאימים לOC ואם אני מעלה את הבאס ל300 הם עולים לתדר 745 והמחשב יציב לחלוטין

ונבדק בORTOS למשך 26 שעות

דבר שלישי

יש לי מגבלת באס 300 בלוח שלי וזה המקסימום שאני יכול להגיע - ואם אני יעבוד במחלק 1:1 אז הזכרונות יהיו על 600 שזה הקס שאוכל להגיע

אז אני מתנצל שאני לא מצליח להבין אבל אם תוכל לתת לי תשובה ברורה וחד משמעית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...