רשת בין שני מחשבים, האחד מריץ יגואר והשני רץ על ווינדואוס אקס פי - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת בין שני מחשבים, האחד מריץ יגואר והשני רץ על ווינדואוס אקס פי

mandark

Recommended Posts

יש לי מקינטוש עליו רצה מערכת ההפעלה החדשה יחסית של אפל העונה לשם יגואר. חוצמהמחשב המדהים הזה יש לי עוד מחשב פי.סי ממוצע המריץ את xp. יש לי כרטיס רשת וכבל המחבר את המחשבים הללו אבל אין לי ממש מושג איך לחברם לשיתוף קבצים ושיתוף אינטרנט.

בתודה מראש,

איל כהן

<גם הודעה זו נכתבה בעזרת OS 10.2 Jaguar>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי, אשמח לתשובה טיפה יותר מקיפה או קישור לאתר עם עזרה.

בקשר לעברית, הבטחתי שאכתוב מאמר אבל החלטתי שבתור אחד שעובד על במשך משהו כמו שבוע אני לא יכול לעשות את זה כי זה יהיה בטח בלבול שכל ענק. באמת שאני לא יודע איך העברית כל כך טובה! כמו שראית שולבו מספרים, אנגלית, ועיברית באותו המשפט - מדהים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת יגואר החדשה עובדת בצורה שקופה לגמרי עם מערכות PC, אני עשיתי רשת ללא כל בעיות, פשוט חברתי אותו, ונתתי לו IP מהDHCP, וזהו.

באמת שאני לא יודע איך העברית כל כך טובה! כמו שראית שולבו מספרים, אנגלית, ועיברית באותו המשפט - מדהים...

sorry, נסיתי לכתוב את אותו משפט מכימירה, ומאקספלורר, ולא יצא ככה, זה יצא:

"

><2.10 OS הודעה זו נכתבה בעזרת

""

התגלה את רזיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסתיר כלום ואני אשמח לעזור אם אוכל! אני גולש במוזילה, אין שום בעיות של פורומים, העיברית מצוינת ובכלל זהו מעולה.

גירסת os היא 10.2

גירסת המוזילה היא 1.1

בהצלחה!

ובקשר לרשתות - אני מצטער שאני שואל כל כך הרבה אבל תתיחס אלי כאל טיפש כמעט מושלם! בחיים לא עשיתי , בטח לא במקינטוש.

אשמח לפירוט נרחב טיפה יותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא יודע איך העברית כל כך טובה! כמו שראית שולבו מספרים, אנגלית, ועיברית באותו המשפט - מדהים...

בהחלט מדהים...

איל, אולי יש משהו שונה ביגואר שלך מאשר ביגואר שלנו? ???

כדי לעזור לי ולאמיר לבודד את הבעיה, נסה בבקשה לכתוב את אותו משפט ב-TextEdit (עורך הטקסט הבסיסי של OS X).

זה מה שיצא לי:

2448377.png

אם גם במקרה הזה המשפט יצא אצלך מושלם למרות שאצלנו הוא יוצא דפוק, אז אני כבר באמת עובד עצות... :-\

לגבי הרשת, כל מה שאתה צריך זה לחבר את שני המחשבים בכבל מוצלב, להגדיר שיתוף של התיקיות, וללחוץ במק CMD+K. כאן אתה כבר אמור לראות את המחשב השני ברשימה.

אם אתה נתקל בבעיה כלשהי והמחשב לא מופיע ברשימה, תוכל להכניס את ה-IP שלו באופן ידני, כך: smb://xx.xx.xx.xx

בשביל גרסאות קודמות של MacOS כדאי שה- יהיה Win2k Server, דבר שמאפשר להוסיף ב- Components תמיכה במק (זה עובד רק עם שיתוף על NTFS).

כדי לראות את המק מה- כנס ל-System Preferences>>Sharing>>Services ותגדיר FTP פעיל, זאת לדעתי הדרך הקלה ביותר.

בשביל לגשת אליו מה-PC כתוב ב-Start>>Run את הפקודה הבאה: ftp://xx.xx.xx.xx

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לכתוב ב TextEdit ויצא לי בדיוק מה שיצא לכם.. לכן אני מציע לכם להוריד את גרסת המוזילה החדשה ולראות מה יהיה.

בקשר לרשת, חיברשתי את שני המחשבים פיזית, לחצתי במק cmd +k ורשמתי את ה-IP של המחשב השני. כעבור דקה קיבלתי הודעת שגיאה.

מה לא עשיתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרשת, חיברתי את שני המחשבים פיזית, לחצתי במק cmd+k ורשמתי את ה-IP של המחשב השני. כעבור דקה קיבלתי הודעת שגיאה.

מה לא עשיתי נכון?

מה אתה צריך עוד פירוט? תנסה, ותחזור עם הודעת השגיאה המדויקת, או מה שקורה אם זה לא עובד!

ועוד יותר טוב יהיה אם תיקח בעזרת ה-Grab תמונת מסך של כל המסך (הודעת השגיאה + מה שכתוב בדיאלוג שבו הכנסת את ה-IP).

כפי שמופיע בהודעת הסטיקי האלמותית:

כדי לקבל עזרה בפתרון בעיות, פרט באריכות מה בדיוק מאפיין את הבעיה ומתי הופיעה; איזה דברים שונו או השתנו שאולי היו עשוים לגרום לבעיה; איזה הודעות שגיאה מוצגות (רצוי עם מסך); מהו המפרט המלא של המחשב (חומרה, תוכנה, מערכות הפעלה); אם ניתן לבדוק את הבעיה על מחשב דומה, עשה זאת ודווח על המימצאים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

התחברתי ל-ADSL לפני שבועיים בערך. קניתי שני כרטיסי רשת - אחד ל-ADSL ושני לחיבור עם המק. דיברתי הרבה מאוד עם ידע, חיפשתי באינטרנט וכלום - אין לי מושג איך או למה אטני לא מצליח לחבר את שני המחשבים שלי.

אשמח לדעת האם מישהו כאן מחובר לפיסי עם ADSL. האם זה אפשרי? איך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, רציתי להגיד תודה וסליחה על ההטרדה. מסתבר שקיבלתי פגום במיקצת וכרטיס הרשת שלו פשוט דפוק! זאת אומרת שלא משנה איך אני אגדיר את הרשת היא פשוט לא תעבוד..

כניראה שאני לא עד כדי כך מפגר אחרי הכל .. שוב תודה - אתם אחלה!

איל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...