קירור פסיבי *בלבד* למעבדי P2/P3/P4 ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור פסיבי *בלבד* למעבדי P2/P3/P4 ?

poizen

Recommended Posts

היי חברה !

יש לי מחשב ישן (לוח אם P2B) עם P2-350 (כזכור, מעבד בפורמט SLOT1) המתפקד כמחשב שני/אינטרנט בלבד.

לאחרונה המאוורר של ה CPU החל להרעיש בטירוף-נפתר (חלקית וזמנית) עי ניקוי אוויר.

לאימתי, למחרת בערב (כשהמחשב היה דלוק מהבוקר ללא הגדרות POWER MANAGMENT וכו) ראיתי שהמאוורר מת.

היות וחיפשתי תרוץ (לעצמי) לרכוש מחשב חדש (מה לעשות, 350MHZ לא בדיוק סוחב...) השארתי את המעבד ללא מאוורר,

ויתרה מזאת, גלשתי באינטרנט, ראיתי , ואף הרצתי עליו PRIME95 אבל (להפתעתי) המחשב המשיך לעבוד !

אני נהנה מזה כחודש (24/7-לא מכובה אף פעם) ממחשב סופר שקט-ללא שום CASE FAN, ללא מאוורר CPU (אבל עם גוף הקירור המקורי שלו וגריז טרמי זול כלשהו), אלא רק מאוורר של ספק הכח ENERMAX FCA (עם יכולת כיוון מהירות/רעש המאוורר) והרעש המינימלי מהדיסק הקשיח-וסופר יציב (WIN98 ;))

הערה: יש לציין שהמארז פתוח בחדר ללא מיזוג בעל טמ' ממוצעת של כ 28 מעלות.

לשאלה:

מה המעבד (P2/P3/P4) הכי מהיר שיצא לכם להריץ (בטעות או בכוונה) ללא מאוורר בתנאים דומים/זהים שעבד יציב לאורך זמן ?

הערה: P2-350 מוגדר כבעל 22W מבחינת ה THERMAL DESIGN POWER שלו (עי אינטל), כך שסביר להניח שמעבדי P3 850MHZ המייצרים כמות חום קרובה מאוד/זהה לנל (שוב, לפי מסמכי אינטל) יעבדו גם ללא בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם גוף מספיק טוב אפשר להריץ גם P4 או K7 בקירור פסיבי.

את ה PII לדוגמא במחשבי קומפאק וכאילו הרבה פעמים מכרו עם פסיבי, הגוף ממש מתחמם וזה לא נראה לי בריא אבל הם עובדים ככה שנים אז כנראה שהם לא ממש רגישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KoM ניסה להריץ 1.2 GHz באוברקלוק עם קירור פסיבי, אני לא יודע אם הוא הצליח.

הסלרון וגם הפנטיום 4 1.6A שלי ירוצו יפה עם קירור פאסיבי, עם איורור מארז טוב ומשופר, ואולי הורדת מתח ברמה אחת... זה פרויקט נחמד שיוכל לעבוד בככייף בחורף, אבל אין לי כוח לזה ? ???

אגב היה לי מעבד 3 450 @ 600 שרץ יפה מאד על פאסיבי, המעבדים האלה נועדו לכך... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IBM מוכרים (מכרו..) 3 אם אנני טועה עד 733 מגה"צ עם פסיבי שעובד שנים ללא בעיות..

כמו כן קראתי איפשהו מאמר על מישהו שרצה מחשב שקט, המאוורר היחיד שהיה לו במארז הוא של הספק - של וונטק.

מעבד 4 2.8 עם גוף של זלמן

וכרטיס מסך TI4200 גם עם הקירור של זלמן (אבל רץ עם שווה ל TI4400 או אפילו יותר)

בכל אופן, טמפ' המעבד הגיע לאיזה 50+ מעלות, אבל המערכת עבדה בצורה יציבה ותכלס הבחור הרוויח מחשב סופר שקט. (תאר לך אתה נכנס לחדר ואפילו לא יודע שהמחשב עובד !? :P

מקצר את אורח חיי המעבד, אבל דוגרי, מי ישאר אפילו עם מעבד כזה יותר משנה וחצי ? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן בצבא היתה לי כיתה שלמה של עם P3 733 וקירור פסיבי.

יש גם היטסינק כזה לפנטיום 4 שהיה לפני כמה זמן בחדשות.

אפשר להשתמש באלה של זלמן עם המיתלה, לשים על המיתלה מאורר 120 מ"מ ממש שקט (כמו האלה של Papst שיש לי) ואתה לא תשים לב אליו בכלל.

נראה לי שהכרטיס בביקורת ההיא היה GF4 MX והוא עבד בסביבות ה-60 מעלות..

וגם המעבד לא היה 2.8 אם אני לא טועה.

בכל מקרה.. יש לי את הקירור הזה של הזלמן, תכננתי להחליף את הBlorb על ה-GF2U שלי אבל כיום הוא כבר לא מספיק חזק למשחקים מסויימים.

אז אני שומר אותו לכרטיס אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהכרטיס בביקורת ההיא היה GF4 MX והוא עבד בסביבות ה-60 מעלות..

וגם המעבד לא היה 2.8 אם אני לא טועה.

בכל מקרה.. יש לי את הקירור הזה של הזלמן, תכננתי להחליף את הBlorb על ה-GF2U שלי אבל כיום הוא כבר לא מספיק חזק למשחקים מסויימים.

אז אני שומר אותו לכרטיס אחר.

לא.. זה היה בוודאות 2.8 ו geforce4 ti כלשהו

שהמחשב שלי יחזור לחיים (בגלל הלוח אם שנשרף יחד עם הכרטיס מסך ואל תשאלו מה קרה) אז אני אמצא את הלינק ואביא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...