במה מסכי LCD טובים יותר מ- CRT? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה מסכי LCD טובים יותר מ- CRT?

Aviv C

Recommended Posts

מבחינה אובייקטיבית, הם לא הורסים את העיניים, והם צורכים פחות חשמל

מבחינה סובייקטיבית, יש אנשים שמעדיפים את התמונה שהם מציגים על התמונה שה-CRT מציגים, בדיוק כמו שיש אנשים שמעדיפים את התמונה שה-CRT מציגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

ראיתי שיש אנשים כאן שמעדיפים "תמונה" של lcd לעומת crt

דבר שדיי מפליא אותי האמת :nixweiss:.

אני לא יכול להגיד שראיתי המון מסכי lcd ובטח שלא את הטובים באמת.

ולמרות זאת מבחינת "התמונה" בלבד מסך crt לעומת lcd שעולה לרוב

פי שניים לפחות יתן לדעתי עדיין תמונה עדיפה.

(אני מדבר על ציוד נורמלי+)

נ"ב איך אפשר לאהוב את כמות האור המוגזמת הזאת שמסכי lcd זורקים לעיניים?

וכן אני עדיין עם crt ולא רואה את עצמי מחליף בקרוב, ולא מסיבה כלכלית.

HaimTS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות בת'רד אחד.

לכל מי שחושב ש-LCD לא פולט קרינה: תתעוררו! אפילו בני אדם פולטים קרינה! היתרון של צגי LCD הוא שאמנם הם פולטים קרינה (כמו כל מכשיר אלקטרוני) אבל ברמות מזעריות מאוד.

מסך CRT פולט הרבה יותר קרינה מ-LCD, אבל עדיין מדובר ברמות נמוכות מאוד שאינן מזיקות.

יש לציין שבכל מקרה פליטת הקרינה גבוהה יותר בצידי המסך ומאחוריו מאשר בחזית המסך מולה אנו יושבים.

הקרינה לא נובעת מזרחן או איזו שטות אחרת שהמציאו פה - היא נובעת מהאלקטרונים שמוטחים במשטח הפוספור שמכסה את החלק הפנימי של הצג, ויוצרים אור.

הייתי כותב פה על היתרונות והחסרונות של הטכנולוגיות אחת מול השניה, אבל הבעיה היא שדנו בנושא הזה כבר 100000 פעם! מישהו בכלל רואה את כפתור החיפוש? תשתמשו בו.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקרינה לא נובעת מזרחן או איזו שטות אחרת שהמציאו פה - היא נובעת מהאלקטרונים שמוטחים במשטח הפוספור שמכסה את החלק הפנימי של הצג, ויוצרים אור.

פוספור=זרחן בעברית

וזה בדיוק מה שכתבתי - הצג הזרחני מופצץ באלקטרונים זה מה שיוצר אור , וזה מה שיוצר קרינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שפוספור וזרחן היינו הך. הבעיה שלי לא הייתה עם הסמנטיקה, אלא עם מה שהשתמע ממנה - כאילו הקרינה נובעת מהפוספור/זרחן עצמו.

צריך להבין שהריאקציה בין המשטח לאלקטרון יוצרת את הקרינה עצמה, ולא המשטח לבדו שהוא החלק הסביל.

שמח שהנקודה הובהרה.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...